Teraz jest 29 mar 2024 17:37:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
idea a Calibre na początek 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 17:41:30
Posty: 38
Post idea a Calibre na początek
Przepraszam, że nowy temat ale postaram się wyjaśnić dlaczego tak.
Od 2 tygodni mam Onyxa i62. Jestem zachwycony czytnikiem jako ideą pewnej funkcjonalności ale czuję, że bez Calibre brakuje mi czegoś bardzo ważnego. Czytając posty z tego forum widzę dużo bardzo zaawansowanych wypowiedzi a nawet „robaczków” programowania i wtedy amen.

Proszę więc o poradę dla początkującego „średnioogarniętego”

1) Pewnie najlepiej zainstalować najnowszą wersję
2) czy zwracać uwagę na coś istotnego podczas pierwszej instalacji
3) Jakie i gdzie wtyczki zastosować no i do czego (widziałem strony po angielsku ale nie do końca łapię funkcjonalność poszczególnych wtyczek) Super byłoby mieć polecenie kliku wtyczek z krótkim opisem celu np. usuwa DRM, lub wyszukuje w …, lub robi to a to”
4) Czy coś konkretnego należy zmienić w pierwotnych ustawieniach programu
5) wszyscy piszą o bibliotece dla Kindle ale czy Calibre potrafi zrobić bibliotekę dla Booxa i62.
6) Jak wygląda taka biblioteka jak się ją robi, na dysku, na karcie kiedy i czy podłącza się czytnik
7) Jeżeli mam już trochę e-booków czy istnieje jakiś szybki sposób aby Calibre wyłapał duble i uporządkował kolekcję jakimś „jednym” kliknięciem czy też za każdym razem trzeba dodawać każdą książkę osobno
8) Co do konwersji to na co zwracać uwagę w ustawieniach przy konwersjach podstawowych a z tego co czytam to takowymi są PDF na Epub, mobi – pub (w dwie strony) czy o dziwo epub na epub (dlaczego się ją robi)
9) Skąd biorą się newsy oferowane przez Calibre np.z Timesa czy są to całe czy też fragmenty z oryginalnych tekstów z gazety
10) ;) Dobre piwo za pomoc wysyłam pocztą lub przywożę pod drzwi w Krakowie


04 kwi 2012 12:00:40
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: idea a Calibre na początek
2) tak, gdzie ma być miejsce na książki - calibre zakłada katalog gdzie bedzie przechowywal ebooki.
3) zainstaluj samego Calibre, jak będzie potrzebna wtyczka, to można zawsze doinstalować.
4) na początku masz konfigurację ktora pyta Cię o podstawowe rzeczy - tu jest to opisane dla Kindle: http://swiatczytnikow.pl/jak-skonfiguro ... nstalacji/ ale dla Onyxa będzie mniej więcej podobnie, tyle że bez podawania maila.
5) Calibre ogólnie zarządza książkami i jest je w stanie wysyłać na każdy czytnik który podłączysz do komputera...
6) Dodaj książki ktore masz na dysku i się przekonasz. :)
8) jeśli nie potrzebujesz - nie konwertujesz. :) epub na epub - można np. gdy zmienimy parametry konwersji np. odstęp między akapitami itd.
9) ze stron internetowych Times - to tak jak czytnik RSS.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


04 kwi 2012 12:57:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 17:41:30
Posty: 38
Post Re: idea a Calibre na początek
1) Rozpocząłem pracę z Calibre i sporo mi się rozjaśniło ale spróbowałem zrobić porządek z bbiloteką moich książek i ... Użyłem opcji,aby przeszukiwał w katalogu z książkami również podkatalogi no i dodał ale w bibliotece powstały foldery którego nazwa nie odpowiada zawartości tj. tak jakby zupełnie losowo wrzucał książki do tworzonych katalogów.

2) czy jest w Calibre jakaś opcaj lub wtyczka, która w widoku biblioteki pozwalałby widzieć jaki jest to rodzaj pliku (epub czy pdf czy ...)
Dzięki


05 kwi 2012 15:30:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2011 11:31:00
Posty: 33
eCzytnik: Kindle 4, Odyssey Frontlight HD
Post Re: idea a Calibre na początek
Ad. 2
Na czerwono zaznaczyłem

Obrazek


05 kwi 2012 17:27:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: