Teraz jest 25 kwi 2024 16:25:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Callibre - problem ogolny 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2011 22:25:00
Posty: 7
eCzytnik: Amazon Kindle 3
Post Callibre - problem ogolny
Nie jestem z tego dumny, ale Kundel na tą chwilę służy głównie do piratowania książek. Dostałem taką poradę od znajomego, który stwierdził, że jeśli już mam piratować książki, to żebym szukał plików RTF, albo txt. Po przerobieniu na mobi plik w żaden sposób się nie rozjedzie i wszystko będzie ok. Niestety książki na których mi najbardziej zależalo są tylko w pdf. Co więcej są to stare skany. Próbowałem z tym walczyć, ale poległem. Istnieje jakiś zaawansowany manual do tego systemu?

najprawdopodobniej zaraz posypią się porady typu, "google", albo "szukaj nie boli", ale to tez nie poskutkowalo :)



edit:
jesli ktos przypadkiem namierzył "Archipelag GUŁag" Sołzenicyna, albo "Druga Wojna Światowa" Churchilla w wersji elektronicznej, która mógłbym zakupić i bez żadnych problemów wrzucić na Kundla to pls o namiary :)


14 paź 2011 18:06:26
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Callibre - problem ogolny
Zglanowany napisał(a):
Niestety książki na których mi najbardziej zależalo są tylko w pdf.

O przerabianiu PDFów napisano tu już całkiem sporo. Spróbuj zacząć od PDFtoEPUB (który ponoć nawet do MOBI od razu eksportuje).

Zglanowany napisał(a):
Co więcej są to stare skany

Jeśli masz materiały w formie obrazków - to albo czeka Cię czytanie ich w takiej formie, albo OCR (np. FineReaderem). Do FineReadera do się na pewno zaimportować PDFa, nie wiem jak z innymi narzędziami.

Zglanowany napisał(a):
jesli ktos przypadkiem namierzył "Archipelag GUŁag" Sołzenicyna, albo "Druga Wojna Światowa" Churchilla w wersji elektronicznej, która mógłbym zakupić i bez żadnych problemów wrzucić na Kundla to pls o namiary :)

Bez żadnych problemów to na Kindlu poczytasz książki z Amazona, paru innych zagranicznych księgarni (np. O'Reilly) i self-pubów (np. naszego polskiego RW2010). Po konwersji z ePUB do MOBI dochodzi jeszcze Bookoteka (która stosuje tylko watermarki) oraz Gandalf (w tej części oferty, która jest DRMu pozbawiona). Dalej na skali trudności masz książki z DRM od Adobe (ADEPT) czy FileOpen - czyli Virtualo, Nexto i takie tam. Potem masz takie miejsca, gdzie czasem jest ADEPT, czasem własne zabezpieczenie (którego generalnie nie ruszysz) - np. Woblink. Na samym końcu są te księgarnie, których DRMu nikomu nie chciało się złamać (np. eClicto).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 paź 2011 19:29:19
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: