Teraz jest 28 mar 2024 21:37:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Calibre PDF --> MOBI niepotrzebne łamanie linii 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 18:34:53
Posty: 26
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Calibre PDF --> MOBI niepotrzebne łamanie linii
Mam problem jak zmusić Calibre do poprawnego łamania linii przy konwersi PDF --> MOBI.

Na początek ustawienia jakie zmieniłem (reszta domyślna):
*Usunięte odstępy między liniami
*Wyjustowanie tekstu
*Źródłowy profil- Domyślny
*Wyjściowy profil- Kindle

I tu od razu pytanie: czy da się jakoś zapisać te ustawienia tak aby w przyszłości korzystał z nich we wszystkich innych konwertowanych książkach? Pamięta je tylko dla tych w których przeprowadziłem już konwersję.

Co do samego problemu to najlepiej opiszą go zrzuty ekranu odpowiedno dla formatów wyjściowych RTF i PDF.
Obrazek

Obrazek

Plik MOBI odpowiednio z RTF i PDF.
ObrazekObrazek

Nie mogę wykombinować z czego bierze się te łamanie linii, pliki pdf i rtf są praktycznie identyczne a mobi z nich utworzony już nie...
Jest to dla mnie o tyle ważne że nie wszystkie pliki mam w formacie RTF a czytanie tak sformatowanego tekstu jest, przynajmniej dla mnie, strasznie drażniące. No i niestety używając RTF pozbawiam się ewentualnych ilustracji.

Edit: Zapomniałem napisać, a to dość ważne - nie zależy mi na formacie MOBI w jakiś szczególny sposób więc jeżeli jest jakiś lepszy sposób konwersji książek na Kindla (w miarę łatwy)

Edit2: Żeby być już 100% pewny zapisałem RTF do PDF i skonwertowałem - wygląda identycznie jak poprzedni więc to wina złej konwersji a nie książki.


21 wrz 2010 10:58:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2010 11:49:30
Posty: 12
Lokalizacja: śląsk
eCzytnik: iPod 8GB, Kindle 3 WIFI
Post Re: Calibre PDF --> MOBI niepotrzebne łamanie linii
Jest to wina formatu PDF. PDF nie ma tekstu w takiej postaci jak RTF, tylko tekst tak jak został złożony.
Więc jeżel jest złamana linia to przy konwersji do czegoś innego nie ma informacji co to za złamanie.
Najepiej użyć jakiegoć konwertera do PDF, np Solid converter albo Abby:
Tutaj link do interesującego cie wątku:
http://forum.eksiazki.org/software-i-hardware-f24/konwersja-pdf-do-formatow-edytowalnych-t287.html


23 wrz 2010 14:02:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2010 20:06:12
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Calibre PDF --> MOBI niepotrzebne łamanie linii
calibre w trakcie importu z PDF ma opcję "Line Un-Wrap factor", standardowo jest ona ustawiona na "0.0" i nie łączy wierszy. Po ustawieniu na 0.5 radzi sobie z wieloma paragrafami.


23 wrz 2010 19:26:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2010 15:10:51
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Calibre PDF --> MOBI niepotrzebne łamanie linii
Mam inny problem z łamaniem linii, po konwersji zostają znaki łamania, wyglada to tak - kont-tynuacja itd.
Ma ktos pomysł jak to skorygowac automatycznie z poziomu calibre jakims regexpem?


23 lis 2010 16:48:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: Calibre PDF --> MOBI niepotrzebne łamanie linii
Bletz napisał(a):
No i niestety używając RTF pozbawiam się ewentualnych ilustracji.


Jeżeli chcesz mieć ilustracje zawarte w rtf lub doc to najpierw zapisz plik jako strona html przefiltrowana i dopiero tego html konwertuj np. w Calibre.


26 lis 2010 10:23:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: