Teraz jest 28 mar 2024 15:57:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Biblioteka Calibre 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2012 12:01:30
Posty: 11
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Kobo Glo
Post Biblioteka Calibre
Jestem świeżym użytkownikiem Calibre i dopiero zaczynam poznawać ten program, więc wybaczcie jeśli będę pytał o coś oczywistego.
Dodając książki do bazy Calibre obserwuję, że pojawiają się one w katalogu biblioteki w specyficznie zdefiniowany sposób, który trochę mi się podoba, a trochę nie. Chodzi mi o cyfry w nawiasach, które pojawiają się w nazwie folderu z tytułem dodawanej książki (według schematu autor\tytuł (cyfra)\eboook). Domyślam się, że ta cyfra to numer kolejnej pozycji w bazie Calibre. Ciekawi mnie jednak czy da się tak skonfigurować program aby było bez tych cyfr?


11 mar 2013 11:35:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 cze 2011 14:29:58
Posty: 131
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Biblioteka Calibre
Nie. Pliki muszą być spójne z bazą danych (SQLite), umożliwiając kontrolę biblioteki i ewentualne jej naprawienie - metadane są przetrzymywane zarówno w bazie danych jak i w plikach książki. A liczba to rzeczywiście ID książki w bazie danych.
Biblioteki nie należy ruszać. Jeśli chcesz dobrać się do plików książki najlepiej je zapisać do innego folderu, zmienić, a potem podmienić w bibliotece (za pomocą interfejsu, nigdy bezpośrednio w folderze!).
Sposób nadawania nazw zapisywanym książkom można dowolnie zmienić: Konfiguracja -> Zapis książki na dysku.
Warto się chwilę pobawić szablonami pól - naprawdę w calibre z książkami, tytułami, zapisami i przesyłaniem można zrobić prawie wszystko.
Miłej zabawy :-)

_________________
No rest for the wicked. But there is a little... very little... hope.


06 kwi 2013 9:02:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: