Teraz jest 29 mar 2024 11:46:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
zakup Nook'a 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post zakup Nook'a
Witam

Czy kupował ktoś z was czytnik Nook'a przez internet bezpośrednio z księgarni B&N?
Jeżeli tak, to ile wynoszą koszty przesyłki do Polski?


29 cze 2010 10:51:39
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: zakup Nook'a
nooka nie da się kupić bezpośrednio z B&N z jakiegokolwiek innego kraju niż USA (tzn. musisz podać adres do wysyłki znajdujący się w Ameryce).

W chwili obecnej nie ma jako takiej wersji międzynarodowej nooka, tak jak to jest np. z Kindle.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 cze 2010 11:36:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: zakup Nook'a
Szkoda, bo niestety nie mam "cioci" w USA :(


29 cze 2010 12:10:50
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: zakup Nook'a
Możesz próbować to obejść korzystając z usług np. PolAmeru (aczkolwiek nie wiem, jak to cenowo wychodzi wtedy, ale myślę, że jeśli do nich napiszesz to odpowiedzą na Twoje pytania).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 cze 2010 12:23:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 maja 2010 16:31:47
Posty: 13
eCzytnik: Nook
Post Re: zakup Nook'a
Ja kupiłem od Sprzedawcy z Allegro, chociaż Nook, był wysłany do Miami, gdzie akurat przebywał znajomy.
Jednak z korespondencji ze Sprzedawcą, wiem że sposób w jaki wysyła zakupione towary do PL, daje bardzo duże szanse na uniknięcie problemów z cłem i Vatem.
Transakcja przebiegła sprawnie, i bez problemów.
Polecam tego sprzedawcę. Jeśli jesteś zainteresowany, podeślij mi PW.
I jeśli już kupijesz, to kup wersje WiFi. Tak jak Morti napisał nie ma na razie wersji Intl, i GPRS na nic Ci się nie przyda
Pozdrawiam
Puchal


29 cze 2010 17:51:49
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: zakup Nook'a
Na Allegro jest kilka aukcji (pod linkiem posortowane według ceny z przesyłką) - wśród nich takie, które mają w opisie "z Polski" (gdzie należałoby zapewne dopytać sprzedawcę, ale zdaje się sugerować, że udało im się już jakoś przerzucić urządzenie do kraju, więc sprawa z cłem i VATem z głowy).

Na jednej z aukcji (ja tego nie weryfikowałem, proszę na mnie nie polegać) jest napisane, iż przedmioty o wartości do 150 € są zwolnione z cła - więc akurat za nooka. Ponieważ nie sprzedadzą Ci tego do Polski, to powinien chyba od tego podatek zostać zapłacony w USA - a skoro tak, nie wymaga to chyba, byś rozliczał się z niego dodatkowo w naszym kraju. Jeśli tak i jeśli faktycznie 150 € jest granicą - to i sugerowany przeze mnie PolAmer da radę (przelicz, ale chyba wyjdzie taniej -- przy korzystaniu tam z transportu lotniczego, nie morskiego -- od kupowania u sprzedawcy na Allegro - gdzie będzie Cię to kosztować 250$+). A z gwarancją i tak pewnie byłoby zamieszanie (choć może trafiłoby na sprzedawcę z Allegro, który by wziął produkt w Polsce i sam załatwiał odsyłanie na jakiś adres w USA, a stamtąd do serwisu) - ale to przypomina dawniejszy hazard ludzi z PRSami od Sony, też ściąganymi z USA - i zazwyczaj wcale nie potrzebowali serwisu.

PS. Szczytem wszystkiego jest na tych aukcjach dopisek o tym, że do zdjęć wszystkie prawa są zastrzeżone, podczas gdy te zdjęcia do nich nie należą :D
PS2. Dementuję pogłoski, jakobym miał literkę "t" w nicku.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 cze 2010 18:24:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2010 7:42:35
Posty: 75
eCzytnik: Kindle 3 (x2), HTC Hero
Post Re: zakup Nook'a
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Zainteresowałem się tym Nook'iem właśnie z WiFi (149$) bo jak sobie przeliczyłem to wyszło ok 500 PLN bez kosztów przesyłki.
W tej cenie kupiłem w promocji eClicto. A ponieważ żona z niego korzysta i raczej już mi go nie odda to może dla siebie kupiłbym tego Nook'a. Ale niestety za dużo kłopotu z "prywatnym" importem a na allegro nie mam zamiaru przepłacać.
Poczekam aż będzie wysyłka do Polski (może kiedyś) :)

Pozdrawiam


29 cze 2010 20:24:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2009 0:09:07
Posty: 18
Lokalizacja: Stolica Polski Południowej
eCzytnik: JetBook
Post Re: zakup Nook'a
Witam,
Zgodnie prawem unijnym, zakup brutto spoza Unii nie przekraczający 150 EUR jest zwolniony z cła.
Informacje te są potwierdzone własnym doświadczeniem oraz artykułem na stronie gazety prawnej.

_________________
Olosz


To boldly go where no man has gone before


29 cze 2010 21:11:56
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: zakup Nook'a
Skoro tak, to wychodzi, że całość kosztowałaby 149$ + opłata PolAmeru, jeśli z niego skorzystasz, olszewsb. Policz, oszacuj, zdecyduj, poczekaj/kup ;)

Natomiast szybko na wersję międzynarodową nooka bym nie liczył -- już chyba prędzej wejdą nowe modele :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 cze 2010 21:34:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: zakup Nook'a
Olosz napisał(a):
Witam,
Zgodnie prawem unijnym, zakup brutto spoza Unii nie przekraczający 150 EUR jest zwolniony z cła.
Informacje te są potwierdzone własnym doświadczeniem oraz artykułem na stronie gazety prawnej.


Cła nie ma się co bać, bo wyniosłoby pewnie nie więcej niż te 5%.

VAT jest za to od kwoty 22 EUR, a VAT przypominam to 22%.

Jeśli wyślą do Ciebie pocztą lotniczą, to masz sporą szansę, że VAT cię ominie (i równie sporą, że przesyłkę ktoś ukradnie). W każdym razie "normalna" poczta (np. lotnicza) to przesyłki nierejestrowane. Listonosz przyjdzie, rzuci przesyłkę pod drzwi i sobie pójdzie. Czasem dzwoni do drzwi, ale nie zawsze.

Jakiś czas temu zamawiałem coś z Hong Kongu za €99 + $20 wysyłka, przyszło kurierem, żadnych problemów z VATem.

Policz, czy opłaca ci się zapłacić - w razie czego - 22% VAT i jeśli tak, to zamawiaj.

_________________
Copywriting


30 cze 2010 9:34:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2010 22:27:03
Posty: 2
Post Re: zakup Nook'a
Witam
Zainteresowany jestem kupnem Nook'a, ale w tym momencie sam już nie wiem czy warto.
Cena z Allegro to okolice 840zł (Nook z wifi), okres oczekiwania około 2 tyg, gwar. obowiązuje jak wiadomo tylko na terenie USA. Niby sprzęt tego typu nie powinien się psuć, ale nigdy nie wiadomo.
W pewnym stopniu zwątpiłem... Kolporter rozpoczął wakacyjną obniżkę eClicto i zastanawiam się czy nie lepiej zakupić nasz rodzimy produkt, zdaję sobie sprawę, że nie posiada wifi, ale nie musi koniecznie posiadać takich dodatków.
Chciałbym poznać Waszą opinię, czy lepiej zakupić Nook'a, czy może jednak eClicto.
Zdaję sobie sprawę, że takich tematów porównań było wiele, ale miło byłoby usłyszeć opinie osób, które korzystają z tego typu urządzeń na co dzień.


04 lip 2010 11:05:45
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: zakup Nook'a
Liar - napisz lepiej czego oczekujesz od czytnika, do czego chcesz go wykorzystywać, ile masz na to pieniędzy... Jeśli niestraszne Ci ryzyko związane z przesyłaniem towaru z USA - możesz spróbować z nookiem (tyle, że skoro i tak miałbyś czekać 2 tygodnie na Allegrowiczów, to może PolAmer albo inne tego typu firmy? Google pewnie coś doradzi w tej kwestii). Czytałem opinię człowieka, który zamawiał Kindle'a z Amazonu - bo oni oferują międzynarodowe - i nie policzono mu ani cła, ani VATu. Zatem - ściągając na własną rękę powinno wyjść Ci to znacznie taniej niż eClicto (kosztem zabawy z gwarancją).

Inną kwestią jest treść. O ile taki DRM od Adobe czy B&N jest złamany (pisałem o tym na blogu), tak ten od eClicto - nie. Oznacza to, że o ile książki kupione np. w B&N (w formacie ePUB) jesteś w stanie "odDRMować" i wrzucić na eClicto, tak tych kupionych w księgarni eClicto nie odczytasz na nooku. Jeśli będziesz czytał treści bez DRMu - to poradzisz sobie z tym na jednym i drugim urządzeniu.

Ile na baterii trzyma nook - nie mam pojęcia, musisz pytać kolegów z tym eCzytnikiem. Ile trzyma eClicto - o tym już epopeję napisaliśmy wszyscy ;) Nie jest aż tak źle, jak straszą antyfanboye, ale też nie jest specjalnie cudownie. Wszystko zależy od tego, ile czytasz.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 lip 2010 12:10:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: zakup Nook'a
No jak nie czytasz to nawet pewnie eclicto bedzie dzialal dluzej ;)

Nook jest rozwojowy, choc niestety malo jeszcze dla mnie otwarty. Za jakis czas mam nadzieje cos sie zmieni.
Mysle, ze na otwartosc to jednak kindle i nook to jedyne wyjscia. reszta jest albo zamknieta, albo droga :?

Moim zdaniem niestety mamy jeden wybor. sklep z programami do roznych formatow i otwarta platforme (moze byc jak iphone,android czy co tam chcecie) bo to specyficzne urzadzenie i musi miec specyficzne oprogramowanie. Trzeba po prostu stworzyc odpowiedni soft do obslugi gazety,strony www, przegladarki wykresow elektronicznych, do szachow, go czy katalog czesci czy dodatkow krawieckich.

Na razie wlasnie cos takiego udalo sie tylko Apple. Ale dopoki nie wydadza czytnika to nie bede kupowal ich ipodpaski


04 lip 2010 21:27:06
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: zakup Nook'a
komiks napisał(a):
Mysle, ze na otwartosc to jednak kindle i nook to jedyne wyjscia. reszta jest albo zamknieta, albo droga :?

No jasne, a o hanvonie n516 sprzedawanym jako azbooka słyszałeś?

Żeby serwować takie mądre przemyślenia, to trzeba mieć najpierw trochę wiedzy...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


04 lip 2010 22:41:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: zakup Nook'a
@t3d oj slyszalem, slyszałem też o innych tzw. ebookach. Ale nie uważam by warto było się nimi przejmować. Odnosiłem sie do tytułu zakup i rozważanie co jest warte tego zakupu.

Oczywiście możesz się ze mną nie zgadzać, ale ja uważam, ze na dzien dzisiejszy tylko te dwie ksiazki mają sens.


05 lip 2010 9:02:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: