Teraz jest 19 kwi 2024 16:11:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Półka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2012 12:07:01
Posty: 4
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Półka
Witajcie,

Wczoraj dotarł do mnie nowiutki Nook ST, w głównej mierze dzięki temu forum oraz opisowi na eKundelku. Na początku nurtują mnie dwa pytania:

1. Dlaczego po utworzeniu półki i przypisaniu do niej książek wciąż widzę je w bibliotece "głównej". Miałem nadzieję, że półki pozwolą mi na zachowanie porządku; przeczytane książki tu, beletrystyka tam a naukowe owam ... Czyżbym się przeliczył ?

2. W jaki sposób zrobić upgrade oprogramowania i czy wpłynie on ujemnie na późniejsze (ewentualne) rootowanie Nook'a ?

Kolejne pytania pojawią się pewnie w dalszej części eksploatacji.


PS.
Początkowo miałem trochę wyrzutów sumienia - tyle kasy wydane na coś co do tej pory realizował (całkiem znośnie) smartfon, może lepiej było jeszcze poczekać, zastanowić się jeszcze (zakup dokonany dość impulsywnie; przy nikłych zapasach finansowych) ... teraz nie żałuję, jakość czytania podniesiona o kilka klas, oczy odpoczywają, czyta się świetnie, obsługa komfortowa !
Rootowanie kusi ale chwilowo nie będę miał na to czasu z powodu wzmożonego wysiłku czytelniczego :)

Pozdrawiam,
Kolaska


30 sie 2012 12:23:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2012 10:27:28
Posty: 10
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Półka
Domyślna biblioteka ładnie i prosto wygląda, ale niestety jest mało funkcjonalna. Ogólnie brakuje jakiejś dobrej apki do organizowania książek.

Nook powinien zaktualizować się automatycznie. Więcej info -> http://www.barnesandnoble.com/u/Softwar ... /379003175
Wersja oprogramowania może mieć wpływ na rootowanie. Aktualna 1.1.2 jest 'kompatybilna' z najpopularniejszymi metodami roota: Touchnooter, MinimalTouch -> http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1201


30 sie 2012 20:23:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2012 12:07:01
Posty: 4
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Półka
Dzięki za odpowiedź Arkej, biblioteka jest ładna i prosta ale nie wiem do końca czy Twoja wypowiedź oznacza, że półki działają (tak jak miałem nadzieję, że działają) czy nie działają.

Na stronie Barnes and Noble napisali, że powinien w idle time zaciągnąć nowe oprogramowanie, wczoraj leżał godzinę podłączony do wifi i czekał ale nic się nie zaktualizowało. Czy można jakoś ręcznie zainicjować ten proces ?

Dodatkowe pytanie: czy jeśli np. kończycie czytać w danym dniu (zakładamy, że powrót do lektury nastąpi dnia następnego) to wyłączacie urządzenie całkowicie czy tylko przechodzicie w stan uśpienia ?

Pozdrawiam,
Kolaska


31 sie 2012 8:45:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2012 12:07:01
Posty: 4
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Półka
No dobrze, przyjrzałem się raz jeszcze stronie Barnes and Noble i znalazłem instrukcję manualnej zmiany oprogramowania, jakoś to wcześniej przegapiłem.

Pozostałe pytania aktualne :)

Pozdrawiam,
Kolaska


31 sie 2012 11:10:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Półka
to może przełącz widok na shelves ?


31 sie 2012 11:33:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sie 2012 12:07:01
Posty: 4
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Półka
No cóż, znów czuję się trochę głupio :O
Mimo, że przełączałem już widok na shelves nie uznałem tego za dobre rozwiązanie. Miałem tylko jedną półkę i w tej sytuacji widziałem tylko ją a innych pozycji nie. Dopiero post Tofika otworzył mi oczy; po stworzeniu innych półek mam juz to czego chciałem :)
Dzięki Tofik, życie stało się prostsze !

Pozdrawiam,
Kolaska


31 sie 2012 14:03:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron