Teraz jest 20 kwi 2024 2:20:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
[Rozwiązany] Nook Simple Touch - w ogóle nie reaguje 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2013 22:50:43
Posty: 10
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post [Rozwiązany] Nook Simple Touch - w ogóle nie reaguje
Cześć.

Posiadam Nooka Simple Touch jakieś pół roku. Do dzisiaj chodził bezproblemowo. Wczoraj po czytaniu zablokowałem go i odstawiłem. Dziś chcę odblokować i w ogóle nie reaguje - na przycisk odblokowania ani na wyłącznik.

Czytałem na amerykańskim forum, że może to być wina kurzu. Więc dokładnie przeczyściłem ściereczką krawędzie wyświetlacza, nawet zapałką wygrzebałem najdrobniejsze pyłki kurzu (oczywiście delikatnie, bez dociskania na siłę). Ale to nic nie dało.

Czytnik nigdzie mi nie spadł, niczym w niego nie uderzyłem, nie zalałem itp. Używany był zgodnie z przeznaczeniem.

Mogę się skontaktować z amerykańskim serwisem, ale wiecie, wysyłka, koszty, czas przesyłki...

Miał ktoś podobny problem?

Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano 23 maja 2013 9:56:12 przez sok-wisniowy, łącznie edytowano 1 raz



22 maja 2013 23:01:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2013 11:40:57
Posty: 17
eCzytnik: NOOK Simple Touch
Post Re: Nook Simple Touch - w ogóle nie reaguje
Podłącz go pod ładowarkę i wtedy spróbuj włączyć - nawet kilkakrotnie.


22 maja 2013 23:07:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2013 22:50:43
Posty: 10
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Nook Simple Touch - w ogóle nie reaguje
Dzięki za odpowiedź.

Nook jest włączony, tzn. w tym sensie że jest wyświetlony wygaszacz ekranu, ale cały czytnik jest zamrożony.

- trzymałem kilkakrotnie wyłącznik ponad minutę, ale nie reaguje
- trzymałem wyłącznik i wciśnięte klawisze lewy i prawy (reset ustawień), ale nic
- gdy podłączę go do usb, dioda obok wejścia się świeci, ale Windows nie rozpoznaje urządzenia

AKTUALIZACJA:
Przytrzymałem wyłącznik około minuty, zaraz potem oba klawisze lewy i prawy przez chwilę i pojawił mi się komunikat o niskim poziomie baterii "Your NOOK's battery charge is too low to power on. Please wait 15 minutes", co jest dziwne bo miałem jeszcze ponad połowę baterii.

Po 15 minutach go odłączyłem, ale wyświetla komunikat, że bateria jeszcze nie naładowana, i że się uruchomi gdy osiągnie odpowiedni poziom. Kilkakrotnie czekałem po 15 minut, ale to nic nie dawało.

Podłączę go i poczekam do rana, wtedy zobaczę czy coś się da jeszcze zrobić.

AKTUALIZACJA DRUGA:
Chyba zdarzył się cud. Rano mogłem go już normalnie odblokować. Co prawda wszystkie książki wyzerowane na pierwszej stronie, cytaty pousuwane, ale przynajmniej działa.
Na przyszłość będę chyba bardziej systematycznie czyścił wyświetlacz, bo często go czytam na polu w ogrodzie, także pewnie często dostają się jakieś drobne pyłki.

Problem rozwiązany. Dzięki za zainteresowanie tematem.


23 maja 2013 9:55:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2013 11:40:57
Posty: 17
eCzytnik: NOOK Simple Touch
Post Re: [Rozwiązany] Nook Simple Touch - w ogóle nie reaguje
Wygląda to tak, jak by po prostu bateria Ci się całkowicie rozładowała. Może to wiesz, ale i tak napiszę dla innych - Nook ma taką przypadłość, że jak się nie łączysz przez internet z księgarnią B&N co jakiś czas, to bateria pada baaardzo szybko (testowane osobiście) Jak zajrzysz do księgarni, to bateria trzyma nawet ponad miesiąc przy codziennym czytaniu przez godzinę.


24 maja 2013 20:11:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2013 22:50:43
Posty: 10
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: [Rozwiązany] Nook Simple Touch - w ogóle nie reaguje
Przed tym "zacięciem" się Nooka poziom naładowania baterii był w okolicach 50%, także bateria musiałaby naprawdę szybko się rozładować.

A nie wiedziałem o czymś takim, może to nawet o to chodziło bo dość długo nie używałem WiFi. Dzięki za poradę, będę się logował co jakiś czas.


26 maja 2013 21:11:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron