Teraz jest 19 mar 2024 11:12:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Łatwe rootowanie: Nook menedzer 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Do marioximus: Pobierz stąd plik obrazu https://docs.google.com/file/d/0B8wlIin ... sp=sharing Włóż kartę SD, uruchom Disc Imagera, wskaż kartę i utwórz na niej obraz. Włóż kartę do uśpionego Nooka, uruchom go, pojawi Ci się menu, uruchom recovery i problem powinien zostać rozwiązany.

Życzę sukcesów.

Plik z obrazem zostawię pod tym adresem, bo może jeszcze komuś się przyda.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


Ostatnio edytowano 07 wrz 2013 12:06:13 przez Kirek50, łącznie edytowano 2 razy



12 sty 2013 14:51:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2013 11:40:57
Posty: 17
eCzytnik: NOOK Simple Touch
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Dzięki @kirek50 - skopiowałem oczywiście Twój backup w razie "W", ale zanim napisałeś odpowiedź zdążyłem sprawdzić metodę ratowania, którą podał wcześniej Kol. emes71 i... udało się :)

Bardzo dziękuję Kolegom za pomoc.


12 sty 2013 21:38:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2013 16:00:49
Posty: 9
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
W 1 poście autor sugeruję aby jedną kartę sd przeznaczyć tylko jako nośnik nook managera oraz kopi bezpieczeństwa. Czy nie dało by się obrazu karty sd zgrać na dysk twardy a w razie potrzeby wrzucić z powrotem na kartę sd?


13 sty 2013 0:13:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
bajo33 napisał(a):
Czy nie dało by się obrazu karty sd zgrać na dysk twardy a w razie potrzeby wrzucić z powrotem na kartę sd?


Oczywiście, że się da, o czym pisałem dwa posty wyżej. Obraz jest udostępniony i zostanie w tym miejscu, więc przynajmniej do momentu kolejnego uaktualnienia firmware można z niego korzystać, a własną kartę wykorzystać do innych celów.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


13 sty 2013 14:05:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2013 16:00:49
Posty: 9
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Oki a jeśli sam chciałbym utworzyć taki obraz jak Ty, czyli aby później zainstalować go przez Disk Imager'a na karcie SD, to w jaki sposób? Próbowałem różnymi programami i nie mam pomysłu.

Edit: Widzę, że tu nikomu się nie śpieszy z odpisywaniem więc sam trochę posiedziałem:). Rozwiązanie okazało się prostsze niż myślałem. Szukałem różnych programów a okazało się, że wystarczył Disk Imager. Wystarczyło w pasku do wpisywania adresu wyznaczyć miejsce gdzie ma być zapisany plik, włożyć kartę SD do PC i w programie kliknąć READ, tworzy się obraz o rozszerzeniu img. Wcześniej próbowałem użyć tej funkcji ale coś robiłem nie tak.


14 sty 2013 0:42:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2013 18:41:27
Posty: 6
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Witam!
Przed kilkoma minutami skończyłem instalować "nook manager" i zawiodłem się troszkę. Spodziewałem się czegoś takiego http://www.youtube.com/watch?v=v3r3oNkeMuc , taki android z np telefonu (pulpity, aplikacje) plus oryginalny nookowy device. Autor tego tematu napisał, że można "na nową kartę SD zrzucić sobie aplikacje na Androida" po czym "...wrzucić karte do slotu... i tyle", ok, szkoda że nie wiem jak te aplikacje odpalić. Bardzo proszę o pomoc, zależy mi na tym bym mógł najnormalniej w świecie na nooku włączyć sobie "google play", ściągnąć jakaś aplikacje i z niej korzystać. Jeśli coś przeoczyłem w tutorialu to przepraszam, za pomoc będę wdzięczny.

PS. Przed rootowaniem czytnika dokonałem updatu do 1.2.1. Po roocie mam wersje systemu 1.1.2. Tak ma być?


17 sty 2013 20:21:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2013 18:39:22
Posty: 12
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Ja także prosiłbym o wytłumaczenie jak wgrać google play, oraz kernel z multitouch. Także zawiodłem się, ponieważ ten nook manager nie wygląda tak jak na filmikach na yt...


17 sty 2013 20:23:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Batawi napisał(a):
Spodziewałem się czegoś takiego http://www.youtube.com/watch?v=v3r3oNkeMuc


Nie mam pojęcia, na jakiej podstawie, bo gdyby miało być "coś takiego" , to pewnie napisałbym o "czymś takim", a nie NookManagerze.

Batawi napisał(a):
że można "na nową kartę SD zrzucić sobie aplikacje na Androida" po czym "...wrzucić karte do slotu... i tyle", ok, szkoda że nie wiem jak te aplikacje odpalić.


Normalnie, jak każdą androidową aplikację. Przy pomocy menadżera wchodzisz na kartę SD, klikasz w aplikację do zainstalowania i się instaluje.

Tutaj masz poglądowy obrazek z mojego Nooka z zawartością karty SD i m.in. aplikacjami zrzuconymi do instalacji. Wystarczy puknąć w pliczek :) https://docs.google.com/file/d/0B8wlIin ... 91Mms/edit

Batawi napisał(a):
bym mógł najnormalniej w świecie na nooku włączyć sobie "google play", ściągnąć jakaś aplikacje


Pod tym linkiem jest wszystko w bardzo prosty sposób wytłumaczone, rzekłbym, że łopatologicznie, jak zainstalować Google Apps i korzystać z Google Play. http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2086582

Wybaczcie, ale na przepisywanie tego po polsku nie mam czasu.


Batawi napisał(a):
Przed rootowaniem czytnika dokonałem updatu do 1.2.1. Po roocie mam wersje systemu 1.1.2. Tak ma być?


W dużym skrócie: tak ma być.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


18 sty 2013 18:37:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2013 18:41:27
Posty: 6
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Kirek, naprawdę super że chcesz pomóc ale mój problem chyba bardziej u podstawy leży. "Przy pomocy menadżera wchodzisz na kartę SD" - absolutnie nie mam pomysłu jak wejść w menadżera, po roocie jedyną zmianą jaką zauważyłem jest downgrade systemu, nic pozatym... A z tym "spodziewaniem" się czegoś innego to sorry, widocznie nie rozumiem pojęcia "nook manager".


18 sty 2013 20:43:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2013 18:39:22
Posty: 12
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Jeżeli ktoś chce mogę napisać po polsku jak zainstalować NoRefresh,Google Play,multitouch oraz OC do 1ghz ;)


18 sty 2013 22:50:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 18:45:15
Posty: 37
eCzytnik: Nook NST, X61S, PER3162B, Jetbook
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
TheCrush napisał(a):
Jeżeli ktoś chce mogę napisać po polsku jak zainstalować NoRefresh,Google Play,multitouch oraz OC do 1ghz ;)


Nie pytaj , tylko wrzuć opis . Na pewno ktoś skorzysta.


18 sty 2013 23:28:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Batawi napisał(a):
po roocie jedyną zmianą jaką zauważyłem jest downgrade systemu


Hmmm... Dziwne... Mam rozumieć, że po wykonaniu procesu opisanego w pierwszym poście masz oryginalny interfejs Nooka, taki jak po zakupie? Obrazek, do którego załączyłem link w poprzednim poście to widok menadżera plików launchera ReLaunch. Powinieneś mieć taki sam po wybraniu przycisku menu Nooka i następnie tapnięciu na home. Najlepiej pokaż jakąś fotkę.


Batawi napisał(a):
widocznie nie rozumiem pojęcia "nook manager".


W największym skrócie: to inny interfejs Androida, który jest oryginalnie w Nooku, poszerzający jego możliwości.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


19 sty 2013 16:42:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2013 18:41:27
Posty: 6
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Dokładnie, interfejs nooka taki jak po zakupie. Może cały proces jeszcze raz powtórzyć? Cofne cały prosec backupem a potem jeszcze raz wszystko od nowa.

PS. A zapytam inaczej. Jak wyglada interfejs czytnika po roocie i co trzeba uczynić by wejść w menadżera?

PS2. Dobra jest postęp. Powtórzyłem cały proces jeszcze raz i teraz dla odmiany po zakończeniu rootowania pyta czy "zakończyć proces" poprzez "Home" czy "ReLaunch". Wiecie co wybrać bo niezabardzo wiem o co chodzi?


20 sty 2013 19:23:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 kwi 2010 16:43:21
Posty: 97
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
ReLaunch to launcher, czyli taka nakładka na Androida. Najwygodniej będzie jej własnie używać.

_________________
PocketBook Inkpad 3
PocketBook TouchLux 3
Samsung Galaxy Tab S2


21 sty 2013 20:33:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sty 2013 18:39:22
Posty: 12
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Łatwe rootowanie: Nook menedzer
Ja dopiero po jakimś czasie polubiłem ReLaunch chodź brakuje mi opcji widżetów ;c Ale ogólnie wszystko super jest task manager co prawda taki sobie, ale jest.


22 sty 2013 12:53:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: