Teraz jest 20 kwi 2024 4:47:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Instalacja eBOOK'a w czytniku NOOK 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2011 0:31:56
Posty: 1
eCzytnik: NOOK
Post Instalacja eBOOK'a w czytniku NOOK
Czy może ktoś mi pomóc? Sprawa jest chyba banalna. Mam problem z zainstalowaniem eBOOK'a w formacie ePUB w czytniku NOOK.
Po podłączeniu NOOK do PC widzę różne katalogi. W katalogu "my B&N downloads" teraz znajduje się kilka plików o rozszerzeniu epub oraz w katalogu "Digital Editions" znajdują się te same pliki z rozszerzonymi nazwami. Pliki te były zainstalowane w stanach w księgarni. Do którego katalogu mam skopiować plik i co dalej? A może najpierw trzeba dokonać jakiejś konwersji?


18 sty 2011 1:14:10
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Instalacja eBOOK'a w czytniku NOOK
Zainstaluj Calibre i pozwól jemu zarządzać swoim nookiem oraz biblioteką plików.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 sty 2011 12:16:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 11:22:30
Posty: 26
eCzytnik: nook
Post Re: Instalacja eBOOK'a w czytniku NOOK
Ja wrzucam do katalogu My Documents. Digital Editions zarezerwowałem sobie na książki z Adobe DRM (empik). Kupiłeś bezpośrednio w księgarni czy od pośrednika? Miałem przypadek taki, że czytnik się rozładował (nie wiem czy to miało znaczenie) leżąc na półce przez dłuższy czas, nie był też zarejestrowany. Po tym zniknęły mi wszystkie książki łącznie z tymi z Empik. Okazało się, że trzeba je wgrać ponownie. Mogło być tak, że uzytkownikowi w Stanach znikły książki i je wgrał ponownie do innego katalogu. W tym czasie rejestrowałem także czytnik w B&N. Żadnej konwersji nie trzeba. Korzystam z Sigil.


19 sty 2011 17:45:06
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Instalacja eBOOK'a w czytniku NOOK
Nie, nie, w przypadku nooka to zdaje się było tak, że B&N kasował wszystko, jak się nie aktualizowało oprogramowania przez jakiś okres.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


19 sty 2011 19:38:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 11:22:30
Posty: 26
eCzytnik: nook
Post Re: Instalacja eBOOK'a w czytniku NOOK
Nie kasował, wszystko było w pamięci, lecz soft tego nie widział. Wystarczyło zgranie na kompa i z powrotem. Przy resecie pojawiała się opcja "starsze pozycje" lecz kliknięcie nic nie dawało, a potem znikała z menu. Soft aktualizował się ostatnio sam, bez zgody po połączeniu z Wi-Fi, chyba, że była jakaś opcja wcześniej dot. automatycznych aktualizacji, której nie zdążyłem odhaczyć.


20 sty 2011 10:52:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron