Teraz jest 25 kwi 2024 13:37:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
A teraz okazuje się, że sprzęt o takiej nazwie od dawna robił fujitsu (a wcześniej jeszcze inna firma :D ):

http://nt.interia.pl/komputery/wiadomos ... al,1432006

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 sty 2010 17:48:03
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
Bilberry napisał(a):
Kellhus napisał(a):
- brak wielozadaniowości

czyli taki duży iPhone :::?

Nie, przerośnięty iPod Touch, bo iPad nie może dzwonić.

t3d napisał(a):
A teraz okazuje się, że sprzęt o takiej nazwie od dawna robił fujitsu (a wcześniej jeszcze inna firma :D ):

Och, o tym było wiadomo od dawien dawna, dlatego też wszyscy oczekiwali iSlate, bo przecież jasnym było, że iPad jest nazwą zajętą (obecnie Apple nie ma na nią patentu - po prostu przyszli i użyli).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 sty 2010 18:10:31
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
Mori napisał(a):
t3d napisał(a):
A teraz okazuje się, że sprzęt o takiej nazwie od dawna robił fujitsu (a wcześniej jeszcze inna firma :D ):

Och, o tym było wiadomo od dawien dawna, dlatego też wszyscy oczekiwali iSlate, bo przecież jasnym było, że iPad jest nazwą zajętą (obecnie Apple nie ma na nią patentu - po prostu przyszli i użyli).

No tak, ale to już recydywa z ich strony. Wcześniej mieli scysję z linksysem, bo on robił i-phone dużo wcześniej niż apple myślało o telefonach.

Dobrze, że my nazywamy się eKsiążki, a nie iKsiążki, bo bylibyśmy zagrożeni :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 sty 2010 18:13:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
po 4 dniach zabawy moge tylko powiedziec, ze jak dla mnie (i pewnie dla osob, ktore kupia go wiedzac do czego sluzy) jest niesamowity
zona nie moze sie oderwac od kolorowych gazet :)

pierwszego dnia po 9 godzinach zabawy z WiFi zostalo mi 25% baterii wiec 10h nie jest klamstwem
przegladanie internetu, filmy, kolorowe magazyny, komiksy - po prostu bajka
muzyke mozna bez problemu w tle sluchac
poza tym jak np czytajac cos w necie chcemy napisac maila po powrocie do przegladarki www mamy ta sama strone wiec brak wielozadaniowosci polega na tym ze nie mozemy miec obok siebie ilus tam okienek naraz
karte SD mozna podlaczyc poprzez adapter - komplet USB + SD kosztuje $29 - nie przesadzajmy - jest to wydatek do przelkniecie a Apple ma po prostu taka polityke i tyle - albo sie to akceptuje albo nie - przymusu przeciez nie ma a narzekanie nic nie da

ja jestem bardzo zadowolony chociaz do czytania zwyklych ksiazek oczywistym jest, ze e-papier przoduje - no ale iPad nie jest czytnikiem ksiazek i tyle

polecam wejsc na ta strone
http://www.apple.com/ipad/apps-for-ipad/
i obejrzec film jak dziala aplikacja Marvel Comics - chyba cos na co wielu czekalo od dawna a co niestety jest nie do osiagniecia na czarno-bialych czytnikach

Mori - nie zgodze sie ze stwierdzeniem "Ekran dotykowy działa słabo w chwili obecnej" - matryca jest bardzo czula a co najwazniejsze dokladna - jestes w stanie kliknac palcem w pojedyncza litere majac na ekranie cala strone A4. Wez pod uwage, ze zaprezentowany film pokazuje pierwsze zetkniecie sie z iPad'em na jakichs targach - ludzie ci nigdy wczesniej go nie widzieli i klikaja praktycznie gdzie popadnie nie znajac kompletnie aplikacji, ktore otwieraja

co jednak chyba najwazniejsze procesor daje sobie rade bez problemu - jedyne opoznienia, ktore do tej pory zauwazylem wynikaly z opoznien transmisji danych przez internet (np. podczas przegladania map Google)

_________________
Konrad


07 kwi 2010 6:47:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010 2:52:23
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
Hmmmm... iPad nie jest dla geeków. To wiemy już po prezentacji Pana Jobsa od dawna.

Czy osobiście wybrał bym iPada zamiast netbooka? Nie. Czy wybrał bym iPada jako komputer domowy do konkretnych celów? Jak by był tańszy pewnie tak. iPad jako urządzenie przenośne zastępujące netbooka czy notebooka się nie sprawdza choćby z powodu braku portu USB czy czytnika kart. Problemem iPada może być to, że nie do końca właśnie wiadomo "po co on jest" (jak ten miś). Ja bym w domu znalazł dla niego zastosowanie - ale wiem czego oczekuje i nie zawsze chce mi się za sobą targać notebooka.

Co do zapomnienia o e-ink. Paradoksalnie cena iPada może grać na korzyść eCzytników. W tym roku będzie dużo premier czytników 6 calowych. Wręcz zatrzęsienie się szykuje. Co za tym idzie wzrośnie produkcja ekranów = spadną koszty produkcji = spadnie cena końcowa. Do tego względnie tanie procesory dedykowane dla czytników (optymalizowane pod takie urządzenia) jak np. nowe procesory Freescale.

I gdzie ten paradoks? Otóż cena e-inka zacznie spadać. Cena iPada będzie ciągle wysoka i zmieni się punkt odniesienia. Zamiast pisać "za 1000 zł to ja wole kupić netboka niż eCzytnik" będzie "Za tyle 1600 zł to ja wole kupić netbooka niż iPada". Obecnie eCzytnik to coś takiego jak odtwarzacz MP3 jakieś 10-12 lat temu. Spadną ceny, wzrośnie popularność. O e-inku będzie się mówić dlatego, że dużo firm wprowadzi coś takiego i media będa o tym pisać tak czy inaczej.

ps. A do tego w tym roku będzie też wysyp urządzeń typu MID / Tablet oraz netbooka-tablet, więc i sam iPad będzie miał silną konkurencje.

_________________
mess with the best, die like the rest


07 kwi 2010 15:20:18
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
ksyksy napisał(a):
Obecnie eCzytnik to coś takiego jak odtwarzacz MP3 jakieś 10-12 lat temu.

Tylko ze dodatkowo jest to inna skala.
Ile ludzi sucha muzyki, a ilu czyta ksiazki?
Ilu slucha radia, a ilu chodzi do biblioteki?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 kwi 2010 15:30:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010 2:52:23
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
Totalnie nie porównywalna skala. I wiele osób dalej będzie wolało książkę zamiast czytnika. Ale w skali światowej jest to według mnie na tyle dużo, że cena e-inku spadnie. A to właśnie cena samego wyświetlacza sprawia taki kłopot. Nie wiem czy wiecie, że na wyświetlacze można czekać nawet do 4 tyg z fabryki.

_________________
mess with the best, die like the rest


07 kwi 2010 15:42:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010 2:52:23
Posty: 28
Lokalizacja: Warszawa
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
Pozwolę sobie dodać news z dzisiaj: http://dailytech.pl/8232/apple-przygoto ... yszly-rok/

To co? 6 calowy wyświetlacz Pixel Qi? I wtedy mamy realną konkurencje dla czytników? Jak myślicie?

_________________
mess with the best, die like the rest


08 kwi 2010 16:36:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
Dzisiaj przeczytalem, ze Apple w okolicach wakacji ma udostepnic nowe FW na iPada i iPhona umozliwiajace pelen multitasking

_________________
Konrad


09 kwi 2010 4:09:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
ksyksy napisał(a):
Co do zapomnienia o e-ink.
Ja bym nie przesadzał. Jest wręcz odwrotnie. Jedyna przyszłość ipada to kolorowy e-ink lub podobna technologia. Wiadomo, że Amerykanie kupiliby od Apple wszystko, nawet iPota (od chamber pot) gdyby był. Wszyscy wiedzą, że iPad jest "cool" ale nikt nie wie do czego właściwie służy. Ale nawet im wcisnąć tę zabawkę po raz drugi z szybszym procesorem czy lepszym ekranem będzie trudno. Ewolucja w stronę nieświecących ekranów wydaje się w tych urządzeniach czymś naturalnym. Jeśli nie to za 20 lat iPad pojawi się co najwyżej w zestawieniu najdziwniejszych gadżetów.


06 wrz 2010 17:20:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2010 14:51:51
Posty: 47
eCzytnik: Kindle
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
Panowie!
(a właściwie czemu tu Pań nie ma?)
nie ma co dyskutować po co ipad
mam w domu w 3 osobowej rodzinie 4 kompy i 2 ebook readery (kindl)
a i tak kupię ipada
a potem pewnie drugiego
czemu?
na kompie pracuję, na kindlu czytam, na ipadzie będę przeglądał sieć dla rozrywki.. Jak do tej pory gazetę. Ale lepiej gazetę przejrzeć w kolorze, ruchu i multimedialnie, prawda?

Pytanie nie czy to jest potrzebne? Pewnie nie, ale jeśli sprawia przyjemność? Kompa nie zastąpi, einkiem nie jest - to gadżet. Tak. Ale właśnie dlatego ludzie go kupują milionami. Bo fajny jest. Nic nie ma zastępować. Ma dawać frajdę. Tylko tyle i aż tyle.
pozdrawiam
jeep


13 paź 2010 16:15:28
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
Doskonale rozumiem dlaczego ktoś chciałby kupić tablet tego typu. Czego nie rozumiem to dlaczego ktoś miałby przedkładać rozwiązanie firmy Apple nad produkty innych firm, w tym całą masę tabletów z Androidem. Funkcjonalność - taka sama, aplikacje - cała masa darmowych, rozwiązanie - otwarte, przyszłość - co najmniej zachęcająca.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


14 paź 2010 11:48:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
Funkcjonalność - porównywalna
Aplikacje - dużo dużo mniejszy wybór, brak wsparcia dla 3d
Rozwiązanie - nie do konca otwarte, google coraz częściej robi dziwne ruchy a operatorzy blokuja funkcje
Przyszłość - za dwa lata oba beda muzealne


14 paź 2010 12:29:46
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
Co do ortwartości oprogramowania to prosze nie porównuj nawet Apple'a do Androida...

W ogóle, najlepiej nie wchodzić ze mną w tematykę Apple'a, bo od razu mam ochotę zamieszczać ewidentne dowody na wykorzystywanie przez niego głupoty/niewiedzy swych klientów.

http://www.kontraband.com/pics/22584/Ap ... le-Stupid/
http://9gag.com/gag/33677
http://komorkomania.pl/2010/09/27/apple ... a-w-polsce
http://theoatmeal.com/comics/apple
http://www.mackozer.pl/2010/06/25/apple ... a-feature/
http://webhosting.pl/Apple.odpowiada.na ... ie.telefon
http://osnews.pl/apple-usuwa-ze-sklepu- ... aplikacje/

I to z samego wykopu...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


14 paź 2010 13:21:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Apple iPad - rozczarowanie? - komentarze
Weź się Kell rozpenij bo Apple nie jest warte twoich nerwów. Uważam Androida za ciekawy, dobry system i z tego powodu, że używam rzeczy Appple nie mam potrzeby umniejszać wartości Androida.

Co do otwartego oprogramowania, to co Ci ono właściwie daje?

Jak dla mnie to głownie zalew g*** przez nikogo niesprawdzanych aplikacji w Android Market i mnóstwo programóqw pobierających dane osobiste bez wiedzy użytkownika.

Różnica pomiędzy appstorem a android market jest jak różnica pomiędzy dużym centrum handlowym a śp Jarmarkiem Europa na Stadionie Dzięsięciolecia.

Wolisz robić zakupy w klimatyzowanym salonie firmowym czy na bazarze wśród ***?

Edit by Mori: Proszę, wyrażajmy się.


14 paź 2010 13:35:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: