Teraz jest 19 kwi 2024 14:18:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
wygaszacz z okładek dla kindle classic 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2013 21:51:54
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 4
Post wygaszacz z okładek dla kindle classic
Eltanin napisał(a):
Jej główna funkcjonalność, to ochrona kindla.
A chciałbym wyłączyć funkcję poboczną, żeby po otwarciu etui, najpierw widzieć okładkę książki którą czytam (jailbreak), a dopiero później tekst. :idea:



czy da się taki tik zrobić na Kindle 4 że jak włącza się wygaszacz to pokazuje okładkę aktualnie czytanej książki ?


20 paź 2013 17:39:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
Da się.


20 paź 2013 19:50:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2013 21:51:54
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
Eltanin napisał(a):
Da się.


może napiszesz jak lub jakis link ?


20 paź 2013 21:38:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
http://www.mobileread.com/forums/showth ... creensaver

Niestety musisz znać angielski.


20 paź 2013 21:49:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2013 21:51:54
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
Eltanin napisał(a):
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=88004&highlight=screensaver

Niestety musisz znać angielski.



Dzięki za linka , u nas na forum jest przetłumaczone jak zrobić Jailbreak , a z tym wygaszaczem czytanej aktualnie ksiązki , to kindle bedzie samo wczytywało sobie ten JPG czy musze przezucac do specjalnego folderu .jpg okładki ?


21 paź 2013 21:22:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
Nie jest to napisane wprost, ale wydaje mi się, że samo pobiera JPG z ebooka.


21 paź 2013 21:53:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2013 21:51:54
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
Eltanin napisał(a):
Nie jest to napisane wprost, ale wydaje mi się, że samo pobiera JPG z ebooka.



to chyba zaryzykuje tego Jailbreak'a :)


21 paź 2013 22:03:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2013 21:51:54
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
Jailbreak przebiegł prawidłowo póżniej screensaver wgrany i spolszczenie wgrane. I czy są gdzieś ustawienia tego screensavera bo niestety teraz wczytuje mi wygaszcz tego pluginu. :( a nie okładkę aktualnie czytanej książki. I drugie pytanie czy moge na kindle 4( classic ) wgrać coś żeby pokazywało aktualna stronę + procenty czy tylko procenty będą zawsze pokazywane ?


22 paź 2013 22:51:18
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
marcinq82 napisał(a):
I drugie pytanie czy moge na kindle 4( classic ) wgrać coś żeby pokazywało aktualna stronę + procenty czy tylko procenty będą zawsze pokazywane ?

To zależy od książki. Niektóre kupione w amazonie mają informację o "stronach" odpowiadających stronom książki papierowej. Jest też jakiś plugin do Calibre który umozliwia dorobienie sobie informacji o "stronach" do innych ebooków. Tylko że tak czy inaczej taka liczba stron ma się nijak do ilości ekranów które trzeba przewinąć żeby książkę przeczytać.

Ogólnie uważam liczenie "stron" za sztuczne przyzwyczjenie po czytaniu książek papierowych (taki atawizm ;)). Zawsze jak czytałem książkę, to włożywszy palec między strony patrzyłem na proporcje (ile przeczytałem)/(ile zostało). Jak gadasz ze znajomymi, to powiesz raczej "przeczytałem 3/4 tej książki", czy "przeczytałem 472 strony tej ksiązki"?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 paź 2013 13:14:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
marcinq82 napisał(a):
Jailbreak przebiegł prawidłowo póżniej screensaver wgrany i spolszczenie wgrane. I czy są gdzieś ustawienia tego screensavera bo niestety teraz wczytuje mi wygaszcz tego pluginu. :( a nie okładkę aktualnie czytanej książki.


Cytuj:
Do you want to use the cover of the last book opened as a screensaver? Make sure you've installed the Python package first, then just drop a blank file named cover in the linkss folder. Restart your Kindle ([HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Restart), and you're done .


Czy utworzyłeś pusty plik nazwany "cover" w folderze "linkss" ?


23 paź 2013 18:31:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2013 21:51:54
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
Eltanin napisał(a):
marcinq82 napisał(a):
Jailbreak przebiegł prawidłowo póżniej screensaver wgrany i spolszczenie wgrane. I czy są gdzieś ustawienia tego screensavera bo niestety teraz wczytuje mi wygaszcz tego pluginu. :( a nie okładkę aktualnie czytanej książki.


Cytuj:
Do you want to use the cover of the last book opened as a screensaver? Make sure you've installed the Python package first, then just drop a blank file named cover in the linkss folder. Restart your Kindle ([HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Restart), and you're done .


Czy utworzyłeś pusty plik nazwany "cover" w folderze "linkss" ?



zaraz sprawdze , nie nie utowrzyłem tego folderu wcześniej.

e:

Jak utowrzyć pusty plik ?

e2 :

Słabo znam ANG. tam jest coś napisane żeby zainstalować " the Python" - co to jest ?

e3:

Po instalacji pythona teraz wczytują sie okładki aktualnie czytanej książki dzięki @Eltanin , jakie pluginy warto zainstalowac mająć JB ?


23 paź 2013 21:14:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
Cytuj:
NOTE: You'll need a recent version of the JailBreak (0.11.N or newer) to install this update package!

1. Potrzebujesz Jailbreaka w wersji 0.11.N lub nowszej.

Cytuj:
Download the appropriate kindle-python-0.8.N.rar file for your device and unpack it. In here, you'll find a bunch of .bin files, and a src directory.

2. Ściągnij i rozpakuj odpowiedni plik pythona. (Pliki są udostępnione pod linkiem, który podałem wcześniej, na dole postu. Dla Kindle4 będzie to kindle-python-0.8.N-k4.rar).

Cytuj:
First, upload the correct update_*_install.bin file for your kindle to the root directory of your Kindle.
For a Kindle 2 International, that would be update_python_0.8.N_k2i_install.bin for example.

3. Przenieś odpowiedni (dla kindle 4) update_*_install.bin do katalogu głównego kindla.

Cytuj:
Now, eject your Kindle, and go to [HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Update Your Kindle. It should take a good couple dozen of seconds.

4. Odłącz kindla od komputera, wejdź w [HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Update Your Kindle. Potrwa to kilka sekund.

Cytuj:
Download the attached kindle-ss-0.42.N.zip file, and unpack it. In here, you'll find a bunch of .bin files, and a src directory.

5. Ściągnij i rozpakuj attached kindle-ss-0.42.N.zip.

Cytuj:
First, upload the correct update_*_install.bin file for your kindle to the root directory of your Kindle.
For a Black Kindle 4, that would be update_ss_0.42.N_k4_install.bin for example.

6. Przenieś odpowiedni (dla kindle 4) update_*_install.bin, do katalogu głownego kindla.
Dla kindle 4, będzie to plik update_ss_0.42.N_k4_install.bin.

Cytuj:
Now, eject your Kindle, and go to [HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Update Your Kindle. It should take a couple dozen of seconds.

7. Odłącz kindle od komputera i wejdź w [HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Update Your Kindle.

Cytuj:
Do you want to use the cover of the last book opened as a screensaver? Make sure you've installed the Python package first, then just drop a blank file named cover in the linkss folder. Restart your Kindle ([HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Restart), and you're done .

Jeśli chcesz aby okładka aktualnie czytanej ksiazki pojawiała się jako wygaszacz, utwórz pusty plik nazwany* "cover" w folderze "linkss".
Zrestartuj Kindla [HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Restart.

*utwórz pusty plik nazwany "cover"
(PPM/nowy/dokument tekstowy/zmień nazwę i rozszerzenie na "cover", chyba że chodzi o pusty JPG, wtedy zmień na cover.jpg.
Upewnij się, że w windowsie masz odznaczone "ukryj rozszerzenia znanych typów plików" dysk c/organizuj/opcje folderów i wyszukiwania/widok/ukryj rozszerzenia znanych typów plików)

PS. Tylko tłumaczę. Nie pytaj mnie o szczegóły, nigdy tego nie robiłem, nie mam nawet jeszcze Kinda :P


Ostatnio edytowano 24 paź 2013 15:26:44 przez Eltanin, łącznie edytowano 1 raz



23 paź 2013 21:36:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2013 21:51:54
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
Eltanin napisał(a):
Cytuj:
NOTE: You'll need a recent version of the JailBreak (0.11.N or newer) to install this update package!

1. Potrzebujesz Jailbreaka w wersji 0.11.N lub nowszej.

Cytuj:
Download the appropriate kindle-python-0.8.N.rar file for your device and unpack it. In here, you'll find a bunch of .bin files, and a src directory.

2. Ściągnij i rozpakuj odpowiedni plik pythona. (Pliki są udostępnione pod linkiem, który podałem wcześniej, na dole postu. Dla Kindle4 będzie to kindle-python-0.8.N-k4.rar).

Cytuj:
First, upload the correct update_*_install.bin file for your kindle to the root directory of your Kindle.
For a Kindle 2 International, that would be update_python_0.8.N_k2i_install.bin for example.

3. Przenieś odpowiedni (dla kindle 4) update_*_install.bin do katalogu głównego kindla.

Cytuj:
Now, eject your Kindle, and go to [HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Update Your Kindle. It should take a good couple dozen of seconds.

4. Odłącz kindla od komputera, wejdź w [HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Update Your Kindle. Potrwa to kilka sekund.

Cytuj:
Download the attached kindle-ss-0.42.N.zip file, and unpack it. In here, you'll find a bunch of .bin files, and a src directory.

5. Ściągnij i rozpakuj attached kindle-ss-0.42.N.zip.

Cytuj:
First, upload the correct update_*_install.bin file for your kindle to the root directory of your Kindle.
6. For a Black Kindle 4, that would be update_ss_0.42.N_k4_install.bin for example.

Przenieś odpowiedni (dla kindle 4) update_*_install.bin, do katalogu głownego kindla.
Dla kindle 4, będzie to plik update_ss_0.42.N_k4_install.bin.

Cytuj:
Now, eject your Kindle, and go to [HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Update Your Kindle. It should take a couple dozen of seconds.

7. Odłącz kindle od komputera i wejdź w [HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Update Your Kindle.

Cytuj:
Do you want to use the cover of the last book opened as a screensaver? Make sure you've installed the Python package first, then just drop a blank file named cover in the linkss folder. Restart your Kindle ([HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Restart), and you're done .

Jeśli chcesz aby okładka aktualnie czytanej ksiazki pojawiała się jako wygaszacz, utwórz pusty plik nazwany* "cover" w folderze "linkss".
Zrestartuj Kindla [HOME] -> [MENU] > Settings -> [MENU] > Restart.

*utwórz pusty plik nazwany "cover"
(PPM/nowy/dokument tekstowy/zmień nazwę i rozszerzenie na "cover", chyba że chodzi o pusty JPG, wtedy zmień na cover.jpg.
Upewnij się, że w windowsie masz odznaczone "ukryj rozszerzenia znanych typów plików" dysk c/organizuj/opcje folderów i wyszukiwania/widok/ukryj rozszerzenia znanych typów plików)

PS. Tylko tłumaczę. Nie pytaj mnie o szczegóły, nigdy tego nie robiłem, nie mam nawet jeszcze Kinda :P


Mission Completed :) dzięki. A kindla polecam , a długo się wstrzymywałem z zakupem.


23 paź 2013 21:43:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
Fajnie, że Ci już działa :)
Tak z ciekawości, utworzyłeś pusty plik "cover" czy "cover.jpg" ?


24 paź 2013 15:30:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2013 21:51:54
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Wyłączenie autozasypiania/budzenia
zwykły cover bez żadnego rozszerzenia , ale nie wiem czy to przez to czy wystarczy tylko ten python doinstalować.


24 paź 2013 17:16:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: