Teraz jest 18 kwi 2024 11:04:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Wadliwe Paperwhite 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Wadliwe Paperwhite 2
Heja, od wczoraj jestem posiadaczem PW2. Jest to mój 2 czytnik ze stajni AZ. :)

Egzemplarz nie jest doskonały, bo przytrafiły się mu dwa "pixele" (pinholes), ale tak naprawdę bardziej rzucający się w oczy jest tylko jeden z nich i to tylko przy jasności >18. Poza tym podświetlenie jest bardzo równomierne, bez przebarwień (ja nie widzę, także jak zauważycie na zdjęciach to nie piszcie, bo nie chce się denerwować;) ), bez wycieków światła na krawędziach (light leak). Wczoraj wieczorem czytałem przez kilka godzin i nic na ekranie mnie nie rozpraszało, także raczej obędzie się bez reklamacji w Amazon (Chyba że PW2 w Waszych porównaniach vs KKB wypadnie znacznie lepiej niż mój ;) ).

Jako że dziś od rana słoneczko pięknie przygrzewa, postanowiłem zrobić kilka fotek porównujących moje oba modele. Zdjęcia robione telefonem, przez amatora, więc nie spodziewajcie się pro porównania. Ale zawsze to coś ;)

Zdjęcia robione w pokoju, czytniki leżały w słońcu.

Moje spostrzeżenia i wrażenia:
-starałem się ustawić taką samą czcionkę, ale wydaje mi się że czcionka w KKB jest bardziej "tłusta"
-PW2 ma bardziej żółty ekran, nawet bez podświetlenia
-wydaje mi się że ekran KKB jest "bielszy", albo po prostu bardziej szary, stąd to wrażenie
-kontrast na PW2 jest lepszy, czerń jest czarniejsza, szczególnie widać to przy wyłączonym podświetleniu.
-w pełnym słońcu ekran PW2 przy przybliżeniu ma strukturę "siateczki", widoczne jest to na białym tle, ale przy odległości normalnego czytania jest to niewidoczne
-bardzo podoba mi się ciepły odcień ekranu przy wieczornym czytaniu z podświetleniem :)

Jasność 0:
http://imgur.com/NNX041d
Jasność 12:
http://imgur.com/HFqcuKo
Jasność MAX:
http://imgur.com/e4JuNfg
http://imgur.com/W4MhezT

Porównanie wycinków zdjęcia,
Jasność 0, PW2 na górze:
Obrazek
Jasność MAX, PW2 na dole:
Obrazek


Ostatnio edytowano 31 paź 2013 17:08:06 przez Devasto, łącznie edytowano 1 raz



19 paź 2013 11:46:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Porównanie PW2 do starszych wersji
Widzę że post cieszy się niezwykłym zainteresowaniem. A ile odpowiedzi ;)
Tak jak pisałem, mój czytnik miał dwie świece dziurki (pinholes).
Stwierdziłem że jednak chce mieć idealne urządzenie, no i się zaczęło...

Wadę zgłosiłem w poniedziałek 21.10, dziś po 17 przyjechał kurier.
Kolejny PW2 oczywiście również ma świeccy "pixel", tym razem 1cm od dołu ekranu.
Ponadto ekran wydaje się bardziej..hmm.. zielony. Czytałem na mobileread, że PW2 jest bardziej żółty od PW1, mój jest bardziej zielony, porównując do siebie oba urządzenia najnowszej generacji. Zdjęć już nie będę zamieszczał, bo równie dobrze mógłbym robić je tosterem.
Zgłosiłem od razu do CS Amazona, kolejny czytnik w drodze, ponadto otrzymałem naklejki do wydrukowania dla kuriera. Trzymajcie kciuki. Czytałem że rekordziści zanim dali sobie spokój z wymianami dochodzili do 5szt :)

Obrazek


24 paź 2013 21:43:28
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Porównanie PW2 do starszych wersji
Widzę, że dbasz o to, żeby się DHL nie nudził...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


24 paź 2013 21:55:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Porównanie PW2 do starszych wersji
Czy jeden świecący piksel w czymś realnie przeszkadza? Szkoda czasu na całą procedurę. Życzę anankastycznego pobicia rekordu;)


24 paź 2013 22:57:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2011 19:10:22
Posty: 28
eCzytnik: ipad, kindle classic, touch, pw2
Post Re: Porównanie PW2 do starszych wersji
A ja myślę, że też by mnie wpieniał taki jeden pixel, bo kiedyś takiego miałem na ipodzie i o tym się nie da zapomnieć. Chcoiaż są pewnie jakieś techniki relaksacyjne... ;)

Mam tylko nadzieję, że jak ja będę zamawiał swojego kundla to nie trafię na taką wybrakowaną wersję...


24 paź 2013 23:46:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Porównanie PW2 do starszych wersji
t3d napisał(a):
Widzę, że dbasz o to, żeby się DHL nie nudził...

Nie DHL a UPS. :roll: Patrząc na to z drugiej strony, kurierzy mają dzięki temu pracę, nie nadźwigają się, PKB rośnie. ;)

Nie po to płacę >600zł, żeby dostać urządzenie, które służy do jednej czynności i posiada fabryczne niedoskonałości, które w tej jednej jedynej czynności przeszkadzają. Gdybym kupował świadomie refurbished za 50% tej ceny, to taki "pixel" byłby pewnie do zaakceptowania. Niestety jak się za coś płaci ciężko zarobione pieniądze, to się wymaga, aby było to w 100% sprawne i "idealne" (nie ma takich) urządzenie. :)
Na początku myślałem że jedna kropka nie jest taka zła, tak jak pisałem na początku, myślałem żeby sobie tego kindla zostawić. Ale jednak rzucała się w oczy..

Mnie to nic nie kosztuje, czasu też wiele nie zajmuje, kurier przyjedzie odebrać zwracane czytniki. Wiadomo, po jakimś czasie przestaje się zwracać uwagę na jakieś drobne ryski czy niedoskonałości, jeżeli nie przeszkadzają w użytkowaniu. Ale jednak od takiego giganta jak Amazon można by spodziewać się nieco więcej, jeżeli chodzi o jakość ich flagowych urządzeń.

konrad white napisał(a):
Czy jeden świecący piksel w czymś realnie przeszkadza? Szkoda czasu na całą procedurę. Życzę anankastycznego pobicia rekordu;)

W pierwszym był bardziej na środku, więc rzucał się w oczy teoretycznie łatwiej. W drugim jest ok 1cm od dołu, ale świeci bardziej...
Tutaj nie chodzi o perfekcjonizm, ale o wygodne użytkowanie przez lata. Nie jestem fanboyem, który musi co roku mieć najnowszy model, więc miło by było, gdyby to urządzenie jednak nie zawierało wad "na dzień dobry". Gdyby to była świecąca kropka z tyłu obudowy, to nie byłoby problemu ;)


25 paź 2013 10:01:30
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Porównanie PW2 do starszych wersji
Szczerze to nie widziałem jeszcze czytnika ze świecącym pikselem i nie wiem na ile to przeszkadza. W moim starym PW co jakiś czas pojawiały się takie białe świecące kropki, które widać było jednak wyłącznie pod kątem, no i szybko znikały, czasami wystarczyło wytrzeć ekran. :-)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


26 paź 2013 8:20:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Porównanie PW2 do starszych wersji
Vroo napisał(a):
Szczerze to nie widziałem jeszcze czytnika ze świecącym pikselem i nie wiem na ile to przeszkadza.

Ja widziałem już TRZY..
Tak, tak, otrzymałem już 3 czytnik.. :o
I kolejny zawód.
-Ten ma 1 pinhole, co prawda mniej widoczny, ponieważ
-ekran świeci wyraźnie słabiej na takim samym poziomie jasności jak pozostałe dwa. Jest to widoczne od razu, gołym okiem. Nawet próbowałem je "tasować" i za każdym razem wskazywałem ten ostatni jako najciemniejszy. Okazuje się że ten egzemplarz świeci o ok. 1 punkt jasności (brightness) słabiej od reszty. Na max podświetleniu oczywiście również widac różnicę
-do tego jeszcze widoczne paprochy pod warstwą dotykową, no masakra

Bierzcie mnie za wariata, chociaż na zachodzie to norma, że klienci wymagają produktu spełniającego ich oczekiwania, a nie niesprawdzonej "niedoróbki".
Tutaj temat na 4 strony, gdzie użytkownicy piszą tylko o tych wadach:
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=225601

Rozmawiałem dzisiaj z CS i poinformowali mnie, że mam 3 miesiące na darmową wymianę ostatniej sztuki. I tak zrobię. Może po świętach poprawi się ich kontrola jakości... :/


31 paź 2013 17:07:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: Wadliwe Paperwhite 2
Devasto napisał(a):

Bierzcie mnie za wariata, chociaż na zachodzie to norma, że klienci wymagają produktu spełniającego ich oczekiwania, a nie niesprawdzonej "niedoróbki".
Tutaj temat na 4 strony, gdzie użytkownicy piszą tylko o tych wadach:
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=225601


Nie dałoby rady zrobić zdjęć, które pokazują problem ? Na mobileread też tylko opisy.

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


31 paź 2013 17:26:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Wadliwe Paperwhite 2
Wrzucam zrobione na szybko, po kliknięciu otwiera się galeria:
http://imgur.com/a/yUgzZ#0


31 paź 2013 21:16:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: Wadliwe Paperwhite 2
No faktycznie widać - przez moje ręce przeszły dwie sztuki, ale w ani jednej nie było "bad pikseli" czy brudu. Te świecące punkty jakoś się specjalnie w oczy nie rzucają jak wzrok jest na tekście, chociaż jak już człowiek wie to pewnie irytuje.

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


31 paź 2013 22:28:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2011 19:10:22
Posty: 28
eCzytnik: ipad, kindle classic, touch, pw2
Post Re: Wadliwe Paperwhite 2
Te takie ciemne (szare) to ja też widzę, że mam (dzisiaj otrzymałem czytnik) ale w sumie podczas czytania, w ogóle tego nie widać. Ciekawe czy może to też kwestia "wygrzania" czytnika i ekran się może wyklaruje. Taki biały i świecący może faktycznie wpieniać ale na razie nic takiego u siebie nie zaobserwowałem.


31 paź 2013 22:29:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Wadliwe Paperwhite 2
Nie wiem jak z wygrzewaniem, ale te pixele widać już przy pierwszym uruchomieniu na bootscreenie..

A te ciemne sprawdź sobie przy jasności 0 i w świetle świetle słonecznym, część faktycznie spowodowana jest specyfiką eink, one już tak mają, ale paprochy pomiędzy warstwami ekranu rzucają się w oczy znacznie bardziej.


01 lis 2013 21:53:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2011 20:38:08
Posty: 70
eCzytnik: Paperwhite, Kindle 3 Keyboard
Post Re: Wadliwe Paperwhite 2
Jezu to jakas paranoia! Ja posiadam pw1,jakis czas temu wymienilem na nowy egzemplarz i jestem b. zadowolony. Ekran moze ma przebarwienia w podswietleniu, ale tego nie widac, a przy malym podświetleniu praktycznie ich nie ma. Bad pixeli czy jak to sie nazywa w przypadku eink tez brak. Wychodzi na to, ze z ew. wymiana trzeba sie wstrzymac kilka miesiecy bo amazon sie zbuntuje. Cos pisales wyzej o 3 miesiacach na darmową wymiane? Mozesz rozwinac? Ja ze swojego PW jestem rad i prędko go nie zmienię. Tak mi sie przynajmniej wydaje ;)

_________________
I want to believe :)


05 lis 2013 19:27:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2011 19:10:22
Posty: 28
eCzytnik: ipad, kindle classic, touch, pw2
Post Re: Wadliwe Paperwhite 2
Tak jak pisałem wcześniej - jestem świadom, że jak zacznę oglądać czytnik od góry i dołu i przyglądać się ekranowi to wyłapię tuzin pinholes, dwa kleszcze i coś jeszcze. Ale jak czytam to nic takiego mi nie przeszkadza, a przesiaduję z czytnikiem do tego stopnia, że już mi oczy wysiadają. Trzeba też umieć sobie dostosować poziom oświetlenia, bo czasami ustawiam je na za niskim poziomie (raczej w tę stronę) i wtedy widać np. niedoświetlony pasek po prawej stronie (imho: bardziej niż po lewej :P). No i nie zdarzyło mi się jeszcze czytać na poziomie większym niż chyba 18.

Co do wymiany. Może warto może zasugerować Amazonowi żeby sam sprawdził kolejny czytnik przed wysłaniem, a nie wysyłał na ślepo? Bo gdzieś czytałem, że za pierwszą wymianą z automatu wysyłają czytnik i klient zachowuje ten, który mu bardziej odpowiada, ale już za kolejnymi podobno sami sprawdzają przed wysyłką...


05 lis 2013 22:30:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: