Teraz jest 29 mar 2024 8:38:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Synchronizacja między urządzeniami 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2011 14:39:28
Posty: 4
eCzytnik: iPad
Post Synchronizacja między urządzeniami
Czekam wlasnie na swojego Kindla i nurtuje mnie jedna rzecz. Czy jak wrzuce sobie tam jakas ksiazke w formacie MOBI (przykladowo) to czy te sam plik pojawi sie automatycznie na Kindle for Web oraz Kindle dla iOS? Domyslam sie ze nie, bo to dziala tylko z zakupionymi ksiazkami? Jesli mam racje (brak automatycznej synchronizacji) to czy reczne dodanie pliku do wszystkich urzadzen wchodzi w gre i czy wtedy gdy czytam moj dograny plik na Kindlu to gdy siegne po iPhone, aby dokonczyc czytanie, czy synchronizowany bedzie moj postep w danej ksiazce? Tak to dziala w iBooks na iPhone i iPad (moge skakac pomiedzy urzadzeniami bez koniecznosci pamietania na ktorej stronie skonczylem). Ufff. Z gory dzieki za odpowiedz na moje przydlugie pytanie :)


15 sie 2011 14:48:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2011 0:38:12
Posty: 64
Lokalizacja: Ruda Śląska
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Synchronizacja tresci
Niestety - synchronizacja postępu działa tylko z książkami kupionymi w amazonie.


15 sie 2011 15:03:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2011 14:39:28
Posty: 4
eCzytnik: iPad
Post Re: Synchronizacja tresci
Dzieki, tak tez myslalem. A sync samych plikow? Jak wgram do Kindla recznie to w iOS sie nie pojawi?


15 sie 2011 16:13:35
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Synchronizacja tresci
mobi zrobione w Calibre zawierają ASIN i jak sam je wgrasz na kindle i kindle for PC, to postęp się zsynchronizje. Ale z tą nową aplikacją przeglądarkową to raczej nie zadziała.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 sie 2011 17:28:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2011 14:39:28
Posty: 4
eCzytnik: iPad
Post Re: Synchronizacja tresci
MOBI robie wlasnie w Calibri... w takim razie jest nadzieja :)


16 sie 2011 7:21:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2011 0:38:12
Posty: 64
Lokalizacja: Ruda Śląska
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Synchronizacja tresci
Czyli jeśli dodam ISBN (według wiki ISBN=ASIN) przy konwersji, to jednak zadziała synchronizacja? A może tylko w przypadku gdy książka jest oferowana przez amazon,to znaczy, dodanie ISBN do powieści np Sapkowskiego nic nie da?


16 sie 2011 16:47:32
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Synchronizacja tresci
Z changeloga wersji 0.7.44:
Cytuj:
MOBI Output: Use the book uuid as the ASIN field and set cdetype to EBOK to allow Amazon furthest read tracking to work with calibre generated MOBI files.


Calibre sam to wypełnia, nic nie musisz sam wpisywać.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


16 sie 2011 17:32:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2011 0:38:12
Posty: 64
Lokalizacja: Ruda Śląska
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Synchronizacja tresci
Hmmm, muszę głębiej pogrzebać w calibre, jak narazie opcje mam nieaktywną w wszystkich skonwertowanych książkach.

EDIT

Dzisiaj konwertowałem książki, dodałem ładnie ISBN w metadanych, wysłałem na free.kindle.com - i synchronizacja była nieaktywna. Tknięty przeczuciem, podpiąłem kindla kablem(chyba po raz pierwszy odkąd go mam) , wrzuciłem książki prosto z calibre i zadziałało.

EDIT 2

Jeszcze jedno spostrzeżenie te same pliki wysłane do amazonu nie mają numerów stron, są tylko lokacje. Wrzucone kablem mają numery. Wniosek jest prosty - trzeba pokonać swoje lenistwo i wrzucać po kablu, mimo ze bezprzewodowo jest wygodniej, to jednak traci się na tym ;)


23 sie 2011 16:00:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2011 10:18:05
Posty: 30
eCzytnik: Kindle Keyboard 3G
Post Re: Synchronizacja tresci
Mam Calibre 0.8.33, więc obsługuje on ASIN.
Książkę w epub konwertuję na mobi i kablem wrzucam na Kindle oraz Androida - co ciekawe jeśli wykorzystam Calibre do przesłania pliku na Androida trafia on do katalogu, który tworzy Calibre i Android Kindle takiej książki nie widzi - trzeba ręcznie wrzucić do katalogu /Kindle

Wydaje mi się, że zaraz po wgraniu obu plików synchronizacja czytania między urządzeniami działała. Teraz nie działa - oba urządzenia "widzą" tyko swoją książkę.

Skąd urządzenie "wie" w którym miejscu skończyłem czytać książkę na drugim urządzeniu? Właśnie poprzez ten nr ASIN? Czy taka książka nie powinna być na serwerze Amazona (wysłana e-mailem) żeby synchronizacja była możliwa?
Nie wrzucałem książki na Kindle przez e-mail, bo podczas tej operacji serwer Amazona zmienia format na azw oraz zmienia nazwę pliku - chyba będzie to przeszkadzało w poprawnej synchronizacji? (a może nie, bo obie mają ten sam ASIN)?

Jak wgrać te pliki żeby synchronizacja działała bez problemów?


02 lut 2012 22:53:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2011 22:45:28
Posty: 4
eCzytnik: Samsung N150, iPhone3G, Kindle 3 3G
Post Synchronizacja tresci
Wrzucaj przez amazon na wszystkie urządzenia. Musisz mieć wszystkie aplikacje w najnowszej wersji na Kindle i android. Wtedy działa na 100% także z prywatnymi plikami.


Sent from my iPhone using Tapatalk


03 lut 2012 22:28:24
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Synchronizacja tresci
pixel70 napisał(a):
Skąd urządzenie "wie" w którym miejscu skończyłem czytać książkę na drugim urządzeniu? Właśnie poprzez ten nr ASIN? Czy taka książka nie powinna być na serwerze Amazona (wysłana e-mailem) żeby synchronizacja była możliwa?


Nie, wystarczy że jest sam numer ASIN.

Jak to działa w praktyce opisałem:
http://swiatczytnikow.pl/synchronizacja ... ery-stron/

bo są też efekty uboczne w postaci blokady dzielenia na facebooku/twitterze.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


03 lut 2012 22:56:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2011 10:18:05
Posty: 30
eCzytnik: Kindle Keyboard 3G
Post Re: Synchronizacja tresci
biglou81 napisał(a):
Wrzucaj przez amazon na wszystkie urządzenia. Musisz mieć wszystkie aplikacje w najnowszej wersji na Kindle i android. Wtedy działa na 100% także z prywatnymi plikami.

Niestety, gdy wyślę książkę przez Calibre pojawia się ona na Kindlu i koncie Amazona, ale przesłanie z Amazona na Kindle Android nie jest możliwe - w opcji "deliver to..." pojawia się Android ale jest nieaktywny (szary).


05 lut 2012 22:26:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2011 10:18:05
Posty: 30
eCzytnik: Kindle Keyboard 3G
Post Re: Synchronizacja tresci
Vroo napisał(a):
Jak to działa w praktyce opisałem:
http://swiatczytnikow.pl/synchronizacja ... ery-stron/

Czytałem, ale u mnie to nie działa.
Czy ASIN trzeba samemu dodać do książki, czy Calibre robi to za mnie?


05 lut 2012 22:36:08
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Synchronizacja tresci
Calibre to robi za Ciebie przy konwersji.

Na Androida nie wyślesz zdalnie, książkę trzeba przegrać po prostu na kartę SD.

Testowałem synchronizację Kindle - K4PC - Android - Ipad.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


06 lut 2012 0:41:02
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron