Teraz jest 20 kwi 2024 4:29:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
Słownik w Kindle 3 
Autor Wiadomość
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Słownik w Kindle 3
Ja też pozostanę przy Oxfordzie :)

Poza kwestią form słów, na swoim K2 mam problemy z polskimi literami przy podglądzie (działa za to transkrypcja fonetyczna), gdy rozwinę opis pl.literki są już OK, a transkrypcja nie działa. :) Nie wiem czy tak jest też w K3.

Swoją drogą fajnie by było, gdyby aktywnych bylo kilka słowników a dla danego słowa pokazywały się te definicje, które akurat zostały znalezione.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


13 sty 2011 11:23:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2011 1:20:07
Posty: 4
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Słownik w Kindle 3
Wczoraj stworzyłem moj pierwszy słownik ang-pol - mobidicpl :). Lista wyrazów bazuje na stardict http://yeelou.com/huzheng/stardict-dic/mova.org/. Słownik zawiera formy odmiany (go - goes, went, gone etc.), które bazują na http://yeelou.com/huzheng/stardict-dic/mova.org/. Niestety to tylko ok 15000 słów. Projekt dostępny jest na GPL http://mobidicpl.sourceforge.net. Testy na moim Kindle3 przebiegły pomyślnie :lol:


19 sty 2011 2:07:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2010 21:22:52
Posty: 41
Lokalizacja: Najbardziej zas..ne miasto w Polsce
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Słownik w Kindle 3
Super sprawa

Dzięki za ten słownik jest lepszy niż ten poprzedni z t..ów

Szkoda że ni umiem takiego zrobić z większą bazą danych

Ale kibicuje że taki powstanie

Pozdrawiam


19 sty 2011 9:24:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2011 1:20:07
Posty: 4
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Słownik w Kindle 3
mobidicpl przeniesiony został do projektu BuMato. Powstały także dwa nowe słowniki bazujące na bazie WordNet 1.7. BuMatoEN oraz BuMatoPL. Pierwszy jest słownikiem angielsko-angielskim z baza 149535 słów angielskich, drugi angielsko-polskim. BuMatoPL bazuje na slowniku BuMatoEN i jest połączony z mobidicpl, w sumie 149535 słów angielskich oraz 13837 tłumaczeń na polski. Rozmiar słownika to około 20MB. Słowniki są udostępnione na licencji GPL
Udanych tłumaczeń :D
https://sourceforge.net/projects/bumato/files/


24 sty 2011 10:30:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2009 10:12:45
Posty: 49
Post Re: Słownik w Kindle 3
Richard napisał(a):
manalesar napisał(a):
A czy dla tych tekstowych PDF'ow ktore masz, mozesz uruchomic slownik i sam recznie wpisac mu dowolne slowo podczas czytania ? Bez zaznaczania w tekscie ?

Zawsze najpierw zaznaczam słowo, wtedy pokazuje się jego skrócona definicja i mogę nacisnąć przycisk enter po czym definicja słowa przechodzi na pełny ekran i można wpisać inne słowo. Nie zauważyłem na razie innego sposobu skorzystania ze słownika bez wychodzenia z książki - może ktoś inny zauważył. Samo rozpoczęcie pisania tekstu bez zaznaczania otwiera okienko wyszukiwarki słów w książce.


Wpisujesz słowo i naciskasz prawo - masz do wyboru gdzie chcesz wyszukać, w tym wikipedia / sklep / słownik.

_________________
Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku. (Mark Twain)


24 sty 2011 11:44:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2010 21:22:52
Posty: 41
Lokalizacja: Najbardziej zas..ne miasto w Polsce
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Słownik w Kindle 3
Do mstarsj

Czyli słownik polski jest dalej z tym samym zakresem słów? ok 15000?

Pytam się dlatego że się ucze dopiero i EN-En nie jest mi niezbedny, ale En-PL z duzo liczbą słów i odmian to by było to


Pozdrawiam


24 sty 2011 12:52:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2011 19:22:26
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Re: Słownik w Kindle 3
No to kupiłem sobie słownik dodatkowy ("Merriam-Webster's Collegiate Dictionary, 11th Edition") i... Po kilku dniach wróciłem do domyślnego :/. Bo jest wygodniejszy - Merriam-Webster's ma na początku definicji jakieś bzdurne wymowy-srowy, przez co najeżdżając na słowo podgląd nic nie wyjaśnia i za każdym razem trzeba wchodzić do słownika, żeby się dowiedzieć o co chodzi. A w domyślnym od razu leci definicja. Ja rozumiem, że wymowa jest potrzebna (czasami), ale nie w tym przypadku i nie na pierwszym miejscu. Eh. No cóż, pozostanie do sprawdzania ręcznego słów, których nie ma w podstawowym. Jak mi się będzie chciało przełączać...


24 sty 2011 19:58:33
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Słownik w Kindle 3
Sprawdź jeszcze tego Bumato - wordnet, na którym się to opiera, ma więcej słów, choć definicje (mówię o angielskich są krótsze).

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


24 sty 2011 20:27:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2011 1:20:07
Posty: 4
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Słownik w Kindle 3
rumcajs1 napisał(a):
Do mstarsj
Czyli słownik polski jest dalej z tym samym zakresem słów? ok 15000?
Pytam się dlatego że się ucze dopiero i EN-En nie jest mi niezbedny, ale En-PL z duzo liczbą słów i odmian to by było to
Pozdrawiam

Słownik polski ma ten sam zakres. Jak tylko znajdę dodatkowe darmowe słowniki, dodam je do kolejnej wersji.


25 sty 2011 9:36:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2011 11:57:15
Posty: 15
eCzytnik: K3
Post Re: Słownik w Kindle 3
mstarsj, Nie orientujesz się jak jest licencjonowany ling.pl?
Tam są zdaje się podłączone słowniki openSource....

Można by się pokusić o 2 rozwiązania:
1 zaciągnąć ling.pl (może bym wysmażył bota)
2 Napisać aplikacje odpytującą na bieżąco ling.pl przez 3g (wifi)
Tu pytanie czy ktoś się orientuje czy Amazon udostępnia jakąś dokumentacje na temat tworzenia zewnętrznego softu?
Jakieś gry zdaje się można kupić więc środowisko uruchomieniowe jest...pytanie czy udostępnili jakiś framework.


25 sty 2011 10:27:48
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Słownik w Kindle 3
wbielak napisał(a):
Tu pytanie czy ktoś się orientuje czy Amazon udostępnia jakąś dokumentacje na temat tworzenia zewnętrznego softu?
Jakieś gry zdaje się można kupić więc środowisko uruchomieniowe jest...pytanie czy udostępnili jakiś framework.

Tak, jest SDK, ale z 3g za wiele nie pokorzystasz bez płacenia (100kB miesięcznie).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


25 sty 2011 11:50:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2011 11:57:15
Posty: 15
eCzytnik: K3
Post Re: Słownik w Kindle 3
;/ ciekawe jak pakietowane te 100kB
A co myślisz o wyssaniu ling.pl?
BTW będzie trzeba coś skrobnąć... tak czy inaczej i zobaczyć co to SDK warte ;)


25 sty 2011 11:54:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2011 1:20:07
Posty: 4
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Słownik w Kindle 3
Jeśli chodzi o tworzenie softu to może kiedyś będzie to możliwe. Na razie kdk jest w fazie beta i Amazon wybiera sobie developerów:) Ja ciągle czekam: http://www.amazon.com/kdk/
Jeśli chodzi o Ling.pl to oczywiście dla celów domowych można sobie wyciągnąć listę słów, ale nie można takiej listy publikować. Faktycznie mają także darmowe źródła więc będę musiał troszkę poszukać, dzieki.


25 sty 2011 22:04:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2011 1:12:20
Posty: 8
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Słownik w Kindle 3
Ma ktoś może pomysł jak wyciągnąć bazę słów wraz ze znaczeniami z sjp.pl żeby stworzyć słownik pl-pl ??


03 lut 2011 4:26:15
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Słownik w Kindle 3
Wyciągnąć to by się dało, ale co potem z tym zrobisz?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


08 lut 2011 15:07:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron