Teraz jest 27 kwi 2024 1:59:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytanie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2012 21:55:45
Posty: 20
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytanie
Czy mógłby ktoś kto posiada zarówno K3 jak K4 mógłby mi powiedzieć (tzn. napisać :) ) czy na tym pierwszym przeglądanie internetu jest jakoś zauważalnie mniej wygodne (działa wolniej, etc.)?


31 sty 2012 22:10:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
na KT bedziesz mial proste wpisywanie tekstu na K4 zapomnij :)
K3 ma slabszy procek wiec na pewno wolniej ale nie mam wiec lepiej sie wiecej nie wypowiadam :)


31 sty 2012 23:16:07
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
K3 i K4 Classic nie ma różnicy - przeglądarka taka sama. Classic ma szybszy procesor, więc działa trochę szybciej, choć cudów nie ma, zresztą masz, to wiesz.
KT łatwiej kliknąć linki.

Tylko K3 ma wersję 3G z darmowym netem na świecie.

To tyle co do różnic.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


01 lut 2012 0:38:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2011 0:38:38
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
skwercio napisał(a):
Czy mógłby ktoś kto posiada zarówno K3 jak K4 mógłby mi powiedzieć (...) czy na tym pierwszym przeglądanie internetu jest jakoś zauważalnie mniej wygodne (działa wolniej, etc.)?
A jakie to ma znaczenie? Niezależnie od generacji Kindle'a to w ogóle nie jest wygodne, w porównaniu z innymi urządzeniami, ale nie ma się co dziwić - nie ma być wygodne. Czytnik e-książek to nie jest coś do przeglądania Sieci (niezależnie czy wymuszonej i kulejącej 3G, czy przesyłania danych via WiFi), służy przede wszystkim do innych celów. Generalnie im więcej będzie wymagał od dedykowanego do odmiennych zadań Kindle, tym bardziej się zniechęcisz. Jeżeli szukasz tabletu, to kup sobie tablet (ewentualnie smartfon, jeżeli cierpisz na brak funduszy), albo powerbooka, a nie dodatkowej funkcjonalności od czytnika książek. Ja naprawdę rozumiem, że wydatek rzędu 400-600 złotych może być dla niektórych duży, ale z mojego doświadczenia wynika, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Casus świnki morskiej przychodzi od razu do głowy.


01 lut 2012 1:49:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
Dość często używam kindla w szkole zamiast telefonu do przeglądania stron internetowych, oczywiście nie jest to super wygodne ale da się żyć,
wersje touch i classic mają ten sam procesor, ale przeglądarka jest jakby źle zoptymalizowana bo przy niektórych jakby troszkę przywiesił się i trzeba poczekać aż załaduje do końca stronę(można włączyć wygaszacz, ale nie można wejść na stronę główną, przynajmniej u mnie), ale trwa to najwyżej 10 sekund.

Powiem Ci jedno jak liczysz na to że z kindla zrobisz tablet to się mylisz bo to służy tylko do czytania i to jest główna funkcjonalność,

Od razu zdementuję plotki że na wersji classic pisać się nie da, otóż to BZDURA, pisać się da, ale trzeba być cierpliwym ;) zgodzę się że nie jest to tak wygodne jak klawiatura dotykowa, ale ja normalnie piszę na classicu adresy stron, hasła, całe zdania i nie jest to coś trudnego i skomplikowanego.
Po przytrzymaniu D-pada(broń Boże nie Ipada) na danym kierunku kursor na klawiaturze porusza się szybko i można bardzo szybko przeskoczyć z 1końca klawiatury na drugi.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


01 lut 2012 3:20:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
Skwercio - wszyscy się mylą. Bo na K4 masz internet ... 4 generacji. Nowoczesny, kompaktowy, unikatowy. Na zapyziałym K3 to HTML5 ledwie się wyświetla.
Jak zakupisz do tego eksperymentalną przejściówkę mózg - kindle to Twoje okno na świat momentalnie otworzy się na przestrzał.
Niestety, w/w urządzenie nie jest dostępne na polskim rynku. W każdym przypadku musisz skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed zastosowaniem specyfiku.


01 lut 2012 8:05:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
REMOV, sorki ale gadasz glupoty. niewygodnie to sie czyta na jakims bb malym lub jakims innym badziewiu.
tu jest calkiem znosnie. Nie jest to tablet ale spokojnie da sie przejrzec strony


01 lut 2012 19:02:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
Co do przeglądarki to mogę jej zarzucić to że czasem tekst jest zbyt jasny(zwłaszcza linki) i nie są czarne tylko szare, wiem że jest to wina tego że link jest niebieski, a kindle z oczywistych powodów tego koloru nie wyświetla, oraz to że nie ma obsługi w kartach.
Choć i tak jest dobrze :)

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


01 lut 2012 19:30:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2011 0:38:38
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
wyzwolenia napisał(a):
REMOV, sorki ale gadasz glupoty. niewygodnie to sie czyta na jakims bb malym lub jakims innym badziewiu. tu jest calkiem znosnie. Nie jest to tablet ale spokojnie da sie przejrzec strony
Zdefinuj mi, w kategoriach technicznych, co to jest "całkiem znośnie", osobo pisząca, że "gadam" głupoty. W porównaniu z czym? Z telefonem komórkowym? Smartfonem? Tabletem? PC? Laptopem? Czytnik mieści się na szarym końcu tych urządzeń. Co to znaczy, że coś się da "spokojnie" lub "niespokojnie"? To jest dodatkowa, jak to napisał producent "eksperymentalna" właściwość, tak naprawdę do końca niepotrzebna i dodana jako bajer. Z większością stron, niestety, czytnik sobie niezbyt radzi. Bo nie do tego służy. Więc nie rób komuś fałszywych nadziei, że kupi sobie za grosze czytnik e-książek i nagle otrzyma przeglądarkę, notatnik i co tam jeszcze w jednym. To jest dodatek, w sumie zbędny i mało funkcjonalny. Owszem, da się sprawdzić rozkład, czy coś poczytać, szczególnie, jak jest przystosowane do urządzeń mobilnych, ale wygodniej i, co ważne - szybciej, jest na byle telefonie komórkowym.


01 lut 2012 19:54:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2012 21:55:45
Posty: 20
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
Nie zrozumiales pytania. Ja juz mam K4 i wiem jak na nim net chodzi, ja chce sie dowiedziec czy na K3 jest tak samo czy gorzej.
P.S. Ten post napisalem wlasnie z K4 :)
P.P.S. Nienawidze rad typu „kup sobie lepiej...‟. Jakbym mial za co to bym kupil!


01 lut 2012 20:46:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 gru 2011 0:38:38
Posty: 23
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
Nienawidzisz uwag o zakupie innego, bardziej dedykowanego urządzenia do celów, które takie, które posiadasz nie spełnia w odpowiedni sposób? To oznacza, że bardzo często kombinujesz "pod górkę" ;)


02 lut 2012 0:28:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
REMOV napisał(a):
Z większością stron, niestety, czytnik sobie niezbyt radzi. Więc nie rób komuś fałszywych nadziei,


No i wlasnie to jest glupota o ktorej pisze. Jestes taki czepialski to podaj sam konkrety. Wiekszosc stron otwiera sie ok.
Chyba ze myslisz o stronach we flashu i silverlight to sorki ale tu nawet smartphone najczesciej wymiekaja.
Nie wiesz co to znaczy znosnie :O? Nie zartuj! Poprostu da sie spokojnie wiekszosc stron otworzyc ale nie nadaje sie to do calodziennego uzytkownia jako podstawowe urzadznie do WWW. Koniec kropka


02 lut 2012 15:26:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
REMOV napisał(a):
Nienawidzisz uwag o zakupie innego, bardziej dedykowanego urządzenia do celów, które takie, które posiadasz nie spełnia w odpowiedni sposób? To oznacza, że bardzo często kombinujesz "pod górkę" ;)


Myslisz sie. Kolega chce porostu dowiedziec sie jak to wyglada. Ty widzisz tylko czern i biel w zyciu. Z szerosci tez sie duzo zrobi - moze wiecej.


02 lut 2012 15:27:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
Zasadniczo różnice między 3 a 4 jest w samej przeglądarce, o ile pamiętam w wersji 4 jest ona po prostu nowsza i lepsza.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


02 lut 2012 21:03:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2012 21:55:45
Posty: 20
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Różnice w przeglądaniu internetu między K3 i K4 - pytani
Serio? myslalem ze ta sama, tylko zastanawialem sie czy slabszy procek K3 nie ma 'przypadkiem' jakiegos negatywnego wplywu na szybkosc przegladarki?


02 lut 2012 23:36:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron