Teraz jest 16 lip 2018 6:03:48

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Problem z podświetleniem Kindle Voyage 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: onyx book c65 afterglow
Post Problem z podświetleniem Kindle Voyage
Mam problem tego typu że po włączeniu Auto Brightness w czytniku nie dostosowuje mi natężenia światła do otoczenia.Jak zgaszę światło to czytnik jakby wygaszał całkowicie podświetlenie,czekam 2-3 minuty czytnik ciemny.Nie wiem czy coś trzeba ustawić jeszcze w ustawieniach,czy wysyłać do naprawy.Czytnik posiadam ponad miesiąc czasu. :?

31 sie 2016 8:01:23
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Problem z podświetleniem Kindle Voyage
Zrób test: wejdź do ciemnego pomieszczenia (np. łazienka bez włączania światła), ustaw oświetlenie (przy aktywnej opcji AB) na 6/24, odczekaj 15 sekund, wygaś ekran (jeśli masz okładkę to zamknij), wyjdź w dobrze oświetlone miejsce (najlepiej światłem słonecznym) i odblokuj ekran, po czym odczekaj 15 sekund. Jeśli oświetlenie zmieni się to wszytko jest OK, a czytnik po prostu "uczy się" jak dostosowywać oświetlenie do warunków zewnętrznych. Jak nie to prawdopodobnie problem z oprogramowaniem i przywrócenie ustawień fabrycznych, w tym przypadku, powinno rozwiązać sprawę.

Ostatnio edytowano 01 wrz 2016 4:51:07 przez athame, łącznie edytowano 1 raz

31 sie 2016 9:42:33
Użytkownik

Spróbuję jak tylko wrócę z pracy,a ewentualnie jak przywrócić kindle voyage do ustawień fabrycznych? :^

31 sie 2016 10:28:10
Użytkownik

Metoda delikatna:

⋮ → Settings → ⋮ → Reset Device

Metoda silniejsza wymaga roota (JB i USBnet). Pamiętaj, że wszystkie (prawie) ustawienia i wgrane e-booki zostaną usunięte, więc zrób ich kopie (jeśli jeszcze nie masz).

31 sie 2016 13:01:11
Użytkownik

Dzięki za pomoc,pierwszy sposób pomógł.Z tego co widzę czujnik światła działa prawidłowo. :lol:

31 sie 2016 21:49:20
Użytkownik

ewanilson1 napisał(a):
Dzięki za pomoc,pierwszy sposób pomógł.Z tego co widzę czujnik światła działa prawidłowo. :lol:

Przywróciłaś ustawienia fabryczne?
U mnie zauważyłem też dziwne działanie.. w jasnym pokoju z mnóstwem światła dziennego czytnik się podświetla bardzo mocno. Nie wiem po co. W ciemnej sypialni, nie podświetla się prawie w ogóle. Kompletnie odwrotnie niż powinien moim zdaniem.

01 wrz 2016 8:12:32
Użytkownik

Twoje zdanie jest błędne. Czytnik na słońcu powinien oświetlać się jak najmocniej w celu poprawy kontrastu. W ciemnych pomieszczeniach poziom oświetlenia powinien być niski, tak by nie drażnić oczu silnym skupieniem światła na małej przestrzeni (najprostszy sposób do popsucia sobie wzroku, bijący pod względem szkodliwości nawet archiwalne monitory bez filtra).

01 wrz 2016 8:25:24
Użytkownik

Niski ale umożliwiający czytanie, chyba po to jest podświetlenie, czy nie?
O słońcu nic nie pisałem, ale o jasnym pokoju dziennym, oświetlonym światłem dziennym rozproszonym prze okna, firanki, odbitym od jasnych ścian - słowem idealne warunki do pracy, nauki, czytania..
W takim pokoju nie przypominam sobie żebym używał lampki do czytania książki.
Kładąc książkę obok czytnika ustawiam tak aby wyglądały na podobnie oświetlone.
Wtedy jest idealnie.
Niestety.
Automatyka później to niweluje i doswietla czytnik na maksa. To dopiero męczy oczy.
Do tego stopnia że mam wątpliwości czy jednak nie jest to podświetlenie od tyłu jak w tabletach.

01 wrz 2016 9:27:14
Użytkownik

eCzytnik: Nook ST, PB 613
Dlatego dla mnie nie do przyjęcia jest automatyka niemożliwa do wyłączenia i decydująca za mnie co jest dla mnie najlepsze, najkorzystniejsze itd.
Żaden Apple, Amazon czy inny koncern nie będzie mi mówił jak mam używać urządzenie i to jest ta niechęć do tego typu koncernów, nie tylko z uwagi na hermetyczne środowisko.

01 wrz 2016 10:31:33
Użytkownik

Ta automatyka wymaga przyswojenia sobie oczekiwań czytelnika. Domyślne parametry są przesadzone, dlatego przez pierwsze 2 tygodnie (czasem krócej), po każdej zmianie przez automat, trzeba to skorygować wg własnego uznania (bez wyłączania automatu). Kilka takich korekt nauczy tę funkcję czego od niej oczekujemy i potem będzie już działać satysfakcjonująco.

01 wrz 2016 12:03:58
Użytkownik

Nie wiem czy dobrze rozumiem. Automat uczy się i zapamiętuje nasze korekty? Takie AI? :)

01 wrz 2016 13:10:03
Użytkownik

Tak. To jednak nie jest AI - zwyczajne dopasowanie mocy światła do zmierzonych warunków - parametry są modyfikowane w zależności od upodobań użytkownika (przekazywanych poprzez korektę ustawień automatycznego mechanizmu).

01 wrz 2016 13:38:24
Admin

eCzytnik: kindle
tps4 napisał(a):
Dlatego dla mnie nie do przyjęcia jest automatyka niemożliwa do wyłączenia i decydująca za mnie co jest dla mnie najlepsze, najkorzystniejsze itd.

Spokojnie, to jest opcjonalne.

01 wrz 2016 14:37:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: Nook ST, PB 613
t3d napisał(a):
tps4 napisał(a):

Spokojnie, to jest opcjonalne.

Ale wyłączyć całkiem światełka jak rozumiem się nie da dla czytnika fabrycznego, a taką decyzję podjął wielki A za mnie :)

01 wrz 2016 17:45:37
Użytkownik

Można wyłączyć podświetlanie,wyłączamy opcję auto brightness i przesuwamy suwak światła na zero,w ten sposób podświetlanie nie powinno się włączać. ;)

01 wrz 2016 19:33:32
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona