Teraz jest 25 wrz 2018 23:54:08

Oprogramowania dla Kindle 3 - różnice. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Oprogramowania dla Kindle 3 - różnice.
Czy spotkał ktoś jakiś wykaz, gdzie można sprawdzić i porównać jakie zmiany i nowości wnoszą kolejne oprogramowania dla Kindle?

Na razie niby jestem zadowolony z obecnego, ale chętnie bym zaktualizował gdyby kolejne wniosło jakieś ciekawe funkcje.
Np. czekam na funkcję, która by pokazywała na dolnym pasku (podczas czytania książki) tytuł czytanej książki ewentualnie tytuł rozdziału.
Fajna byłaby też funkcja, która na dolnym pasku pokazywałaby nie tylko aktualny numer strony, ale dodatkowo ile stron jest do końca rozdziału.
Takie funkcje (i dużo więcej ciekawych) mam w czytniku Moon+ Reader na telefonie i są super.

Informuję, że nie aktualizuję automatycznie mojego Kindle 3 między innymi ze względu na problemy jakie występują w niektórych nowych oprogramowaniach. (np. znikające okładki).

11 sty 2017 15:59:01
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Oprogramowania dla Kindle 3 - różnice.
Na wstępie dopytam: Kindle 3 czy Kindle PW 3?

Zakładam że to drugie. Nie napisałeś jakie obecnie masz oprogramowanie, więc trudno stwierdzić czy coś pożytecznego tracisz. Najistotniejszą nowością jest font Ember Bold. Jeśli korzystasz z Kindle Store (w co wątpię), to duże zmiany nastąpiły w formacie KFX.

Funkcje o jakich napisałeś raczej się nie pojawią. Chyba że Amazon wypuści czytnik z nowym systemem (chodzi o kernel i bibliotekę podstawową). Od Kindle Touch (z 2011 roku) do Oasis nic w tej kwestii się nie zmieniło – ciągle jest to Kindle OS 5.

Można mieć takie bajery po JB, choć akurat takie fanaberie wydają mi się przesadą. Tak „często” mam ochotę przypomnieć sobie tytuł rozdziału lub liczbę stron, że mogę w razie konieczności „smyrnąć” palcem od dołu (lub dotknąć górnej części ekranu) i podejrzeć to w trybie PageFlip.

11 sty 2017 17:45:45
Użytkownik

Uściślam więc: mamy w domu kilka Kindle PW 3.
Prawie wszystkie (poza jednym z reklamami) mają firmware: 5.8.2.1

Dla mnie opisane funkcje to nie są bajery, lecz opcje, które polubiłem i często na nie zerkam czytając na telefonie.
Ale to kwestia gustu, więc nie wdaję się w dyskusję.

A co to informacji na temat zmian w kolejnych wersjach, można to gdzieś znaleźć?

13 sty 2017 20:27:45
Użytkownik

Math13 napisał(a):
A co to informacji na temat zmian w kolejnych wersjach, można to gdzieś znaleźć?

Nie bardzo. Czasami pojawiają się jakieś informacje, ale nie pełne i nie jest to usystematyzowane.

Oficjalne informacje przedstawiam poniżej:
Cytuj:
Version 5.8.7 – December 2016
In addition to performance improvements, here’s what’s new:
Amazon Ember Bold font: Based on feedback from customers, we have added Amazon Ember Bold – a bolder reading font – which can be selected from the font menu within Kindle books.

Version 5.8.5 – October 2016
Improved Manga experience: Reading Manga on Kindle has significantly improved with faster page turns, zoom and panning around a page. You can also tap and hold for fast, continuous page turns. The improved Manga experience is available on thousands of books, with more being added every day.
Redesigned Settings: Settings have been refreshed with a new design that’s easy to use. Settings such as Aeroplane Mode and Sync My Kindle are still available in Quick Actions, which can be accessed in one tap from anywhere.
Library view improvement: Manually loaded books are now visible in both the All and Downloaded library views.

Version 5.8.2 – August 2016
Improved Tables Experience: Reading and navigating tables inside your books has been improved with optimised rows and column spacing, a pagination indicator to preserve context for multi-page tables, and a new pop-up table viewer with zoom and pan capabilities so you can interact with large tables at any font size. The improved tables experience is available on thousands of books, with more being added every day. On the Kindle eBook Store page for any given book, look for "Enhanced Typesetting: Enabled" in the features list.

Version 5.8.1 – June 2016
Improved Page Flip: You can now zoom out to get a bird’s eye view of the book and skim through multiple pages at once to quickly find what you’re looking for. As you explore, Page Flip saves your most recently read page or location number to the bottom of the screen for easy navigation. Page Flip is available on millions of books, with more being added every day. On the Kindle eBook Store page for a given book, look for "Page Flip: Enabled" in the features list.
Reading Progress Dots: We listened to feedback from our customers and brought reading progress dots back to your library. You can now see reading progress and relative book length for downloaded books in the library list view.
Export Notes: Export notes and highlights from the Notes page in your book to the e-mail address on your Amazon account.
More Ways to Share: Recommend books to friends from About This Book.
Kindle Unlimited Recommendations: Try Kindle Unlimited for free and see recommended Kindle Unlimited titles after choosing your favourite genres.*
Save Wi-Fi Passwords to Your Amazon Account: Save your Wi-Fi passwords to your Amazon account for future convenience. We can configure your compatible devices so that you won’t need to re-enter your Wi-Fi passwords on each device.

Version 5.7.4 – April 2016
Performance improvements and other general enhancements.
*These features are available in selected countries and languages.

13 sty 2017 20:34:48
SwiatCzytnikow.pl

eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Omówienie kolejnych wersji jest tutaj: http://swiatczytnikow.pl/tematy/oprogramowanie/ - nie robiłem jednak nigdy takiego artykułu zbiorczego, bo dla większości czytelników miałby on charakter historyczny. W przypadku czytników odchodzą np. kwestie kompatybilności i bezpieczeństwa które są przy tabletach i telefonach, dlatego jeśli dotychczasowa wersja Ci wystarcza, możesz spokojnie zignorować nowe.

14 sty 2017 0:30:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dziękuję za odpowiedzi i informacje. O to właśnie mi chodziło.

Jednak z tego co widzę, 2 nowe aktualizacje niewiele dla mnie wnoszą. Może poza widokiem książek w czytniku.
Ale jednak na razie wstrzymam się z aktualizacją, aby nie zepsuć sobie widoku okładek o czym się ostatnio pisze.

15 sty 2017 13:40:09
Użytkownik

Książki wgrywasz po kablu czy przez chmurę? Korzystasz z synchronizacji pomiędzy różnymi czytnikami/programami?

15 sty 2017 14:27:30
Użytkownik

W 90% książki wgrywam po kablu. A to ze względu na to, że większość z nich przerabiam-poprawiam pod siebie.
Nie używam synchronizacji, ponieważ nie znalazłem jeszcze programu, który synchronizowałby Kindle oraz telefon z "Moon+ Reader".

15 sty 2017 18:07:20
Użytkownik

Skoro tak, to śmiało aktualizuj. W artykule na swoim blogu – http://eczytniki.blogspot.com/2017/01/przez-chmure-czy-po-kablu.html – przy porównywaniu „kabla” i „chmury”, wspomniałem o dwóch sposobach na to, by mieć okładki na najnowszym FW (bez jakiegokolwiek hackowania systemu).

15 sty 2017 18:13:02