Teraz jest 29 mar 2024 17:16:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Nowy firmware dla K3 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy firmware dla K3
A dla tych, co wolą mniej oficjalne, to są i jailbreaki (tam konkretnie można wrzucić własne fonty oraz wygaszacze).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 wrz 2010 20:48:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2010 8:51:16
Posty: 2
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Nowy firmware dla K3
sciagnałem upgrade, wgralem do kindelka, kazałem mu sie zainstalowac i wyswietlil pieknie ekran ze sie instaluje i od 40 minut nic sie nie dzieje
mozna go jakoś popchnąć ? zrestartowac recznie ? jesli tak to jak ?
na ekranie napisali zeby nie wylaczac zasilania, a progress = 0 ;(
prośze o podpowiedz co dalej z tym zrobic
dzieki z góry

znalazłem w necie opis:
Unplug Kindle from power adapter or computer.
Slide and release the power button. The LED light that surrounds the power button will display green for two seconds.
Shut down Kindle by sliding and holding the power button for five seconds. The LED light will blink three times. Wait for the screen to go blank, then release the power button.
Turn on the Kindle by sliding and releasing the power button.
If Kindle is still not working, you can perform a hard reset by sliding and holding the power button for 15 seconds.
If Kindle is still unresponsive, try charging Kindle before trying to restart the device once again.

po resecie sprobowalem zrobic ponownie upgrade i poszedl - zajelo mu to kilka minut i zrobil podwójny przelot, a juz prawie chcialem go ponownie zrestartowac


29 wrz 2010 10:28:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Nowy firmware dla K3
współczuje przejść z update'em. Miłe, to pewnie nie było. Za każdym razem, kiedy na jakimś sprzęcie instaluje nowy soft zastanawiam się czy za chwilę nie będę miał drogiej cegły zamiast telefonu/konsoli/czytnika


29 wrz 2010 10:35:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Nowy firmware dla K3
którą wersję software używacie do aktualizacji?
Kupiłem mojego Kindla ze strony dla Europy, a nawet Polski, a dostałem z amerykańską wtyczką i z softem oznaczonym jako wersja amerykańska zgodnie z tym co podają na stronie updateu:

Kindle 3G (Free 3G + Wi-Fi) - U.S. and Canadian Customers*: Download 3.0.2
Your serial number will start with “B006”

Kindle 3G (Free 3G + Wi-Fi) - European Customers*: Download 3.0.2
Your serial number will start with “B00A”


Podobno różnią się jakoś kartami:

*We automatically ship your Kindle with the best built-in wireless card based on the shipping country you select during checkout. If your country is not listed above, please use the serial number instructions to determine which download to use.

Macie jakieś przemyślenia na ten temat??


05 paź 2010 10:06:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Nowy firmware dla K3
Bezpieczniej będzie ściągnąć ten odpowiadający Twojemu numerowi seryjnemu.


05 paź 2010 10:41:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2010 12:52:53
Posty: 13
Post Re: Nowy firmware dla K3
A tak troche inne pytanie zwiazane z firmware - ktos probowal Jarilbrake K3? I podmiany fontow? Bo z linkow wyglada ze duzo ciekawsze sa fonty podmieniony i przyjemniejsze dla oka:
http://wiki.mobileread.com/wiki/Kindle_ ... .x_Kindles


05 paź 2010 22:54:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2010 14:36:40
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Nowy firmware dla K3
cpuks napisał(a):
A tak troche inne pytanie zwiazane z firmware - ktos probowal Jarilbrake K3? I podmiany fontow? Bo z linkow wyglada ze duzo ciekawsze sa fonty podmieniony i przyjemniejsze dla oka:
http://wiki.mobileread.com/wiki/Kindle_ ... .x_Kindles

Ja używam jailbreaka na podmianę screensaverów. Sprawuje się świetnie. Zamiast pani Austen przewijają mi się Dukaj, Lovecraft, Pratchett... Fontów nie próbowałem i nie mam zamiaru, podobają mi się te kindelkowe.


06 paź 2010 11:32:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2010 20:38:26
Posty: 6
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: Nowy firmware dla K3
Ja uzywalem czcionek, ale trzeba uwazac jak sie zamierza uzywac polskich znakow bo czesc nie ma.
Fertigo Pro moge polecic, podczas gdy Fontin nie


07 paź 2010 22:17:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Nowy firmware dla K3
Aleksander napisał(a):
cpuks napisał(a):
A tak troche inne pytanie zwiazane z firmware - ktos probowal Jarilbrake K3? I podmiany fontow? Bo z linkow wyglada ze duzo ciekawsze sa fonty podmieniony i przyjemniejsze dla oka:
http://wiki.mobileread.com/wiki/Kindle_ ... .x_Kindles

Ja używam jailbreaka na podmianę screensaverów. Sprawuje się świetnie. Zamiast pani Austen przewijają mi się Dukaj, Lovecraft, Pratchett... Fontów nie próbowałem i nie mam zamiaru, podobają mi się te kindelkowe.

Aleksander, możesz napisać coś więcej na temat tych podmienionych screensaverów?
Czy to sa gotowe paczki ze screensverami gdzie są Dukaj, Lovecraft, Pratchett, czy trzeba samemu sobie pościągać obrazki?


07 paź 2010 23:28:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 18:34:53
Posty: 26
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Nowy firmware dla K3
Do tego tematu może przyda wam się link z tapetami dla Nook'a większość jest 600x800, niektóre bodajże 600x760 z powodu jakiegoś paska który jest wyświetlany na home screenie Nook'a (chyba? - niech się wypowie jakiś posiadacz jeżeli chodzi o coś innego). A oto i on:
Kod:
http://www.nook-look.com/

Wybór całkiem spory, więc coś dla siebie znajdziesz. Może akurat nie te nazwiska co pisałeś ale jest sporo innych rzeczy.

Oraz stronka dedykowana kindle, o ile to ma jakieś znaczenie:
Kod:
http://kindlewallpapers.tumblr.com/


08 paź 2010 13:26:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Nowy firmware dla K3
Czy ktoś z was, kto ma testowy firmware pisał do amazona swoje spostrzeżenia?
Może warto by było?
Mi najbardziej brakuje na razie opcji powolnego przesuwania kursora. Tak jak jest shift+kierunkowy w pdf do wolnego przesuwania zooma i poruszania się przy powiększeniu. Przydałaby się taka opcja w przeglądarce internetowej. Miło byłoby także zaznaczać tekst na www. Tego samego brakuje mi jak mam pdf na ekranie poziomym fit-to-width, bo wtedy czasami chcę sobie oglądać środek strony, a nie tylko górę lub dół i margines, a nie można pomału przesuwać.

Fajnie by było też tworzyć kolekcje hierarchicznie (jedną w drugiej).

Macie jakieś inne wymagania odnośnie nowego przyszłego softu?


08 paź 2010 15:03:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 18:34:53
Posty: 26
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Nowy firmware dla K3
Ja właściwie mam:
    Reflow PDF
    Wielkość powiększenia PDF zadawana lub gradacja co 5%
    Fajnie by było jak by dodali obsługę ePUB

Co do ePUB to pewnie tego nie zrobią. Dla mnie wielka strata na chwilę obecną to nie jest z powodu braku książek w tym formacie (u mnie, nie w ogólności).
Natomiast Reflow nie zawsze działa dobrze, przynajmniej takie jest moje odczucie po kontakcie z Adobe Reader'em na androida.
Drugi pkt jest dla mnie najważniejszy - mam całkiem sporo takich książek a ich konwersja jest zwykle kulawa - gorsza niz np .RTF.


08 paź 2010 15:38:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2010 14:36:40
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Nowy firmware dla K3
Devasto napisał(a):
Aleksander, możesz napisać coś więcej na temat tych podmienionych screensaverów?
Czy to sa gotowe paczki ze screensverami gdzie są Dukaj, Lovecraft, Pratchett, czy trzeba samemu sobie pościągać obrazki?

W Internecie pełno jest gotowych grafik pod Kindle'a czy Nooka - pisano o tym wyżej. Nie znalazłem jednak żadnych "pakietów" z polskimi autorami, toteż np. portret Dukaja zrobiłem sam.
Coś więcej... uważaj, żeby na obrazku nie było zbyt wiele odcieni szarości, bo Kindle może nie umieć ich wyświetlić i wstawiać czerń w "nieznane" obszary. Ja wymuszam tryb indeksowany z 16 odcieniami (tak, jakbym zapisywał w GIFie), a potem zmieniam na normalny grayscale.


10 paź 2010 11:16:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2010 23:00:08
Posty: 52
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Nowy firmware dla K3
Dla zainteresowanych - już jest early preview wersji 3.0.3:

http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... =200529700

Warning: może interferować z jailbreakiem. Aby uniknąć nieprzewidzianych działań ubocznych skontaktuj się ze stwoim dostawcą jailbreaków.


19 paź 2010 11:16:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Nowy firmware dla K3
A jest gdzieś info jakie zmiany zostały wprowadzone?

edit

Cytuj:
First, the bad news:

* It plugs the jailbreak exploit.
* It'll disable usbnetwork (just the symlink). I'll update usbnetwork right now to handle that without having to reinstall the hack after the update.

Then, the actual content:

* Kernel, wifi driver, usb driver & eink controller driver updates
* Framework updates
* Browser updates


19 paź 2010 11:48:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron