Teraz jest 20 kwi 2024 11:04:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Nowy Firmware 3.1 (Early Preview) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 16:34:49
Posty: 27
eCzytnik: Będzie Kindle
Post Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
http://www.amazon.com/tag/kindle/forum/ ... AKLSMXYD1J :

Cytuj:
We're excited to tell you about some new features coming to the latest generation Kindle and Kindle 3G:

-- Public Notes - This feature lets Kindle users choose to make their book notes and highlights available for others to see. Any Kindle user - including authors, their fans, book reviewers, professors and passionate readers everywhere - can opt-in to share their thoughts on book passages and ideas with friends, family members, colleagues, and the greater Kindle community of people who love to read. This is a new way for readers to share their excitement and knowledge about books and get more from the books they read. To review and turn on Public Notes in your own books, view the Public Notes of people you follow, track your reading activities, see Popular Highlights and your annotations, and view your full library of books, go to http://kindle.amazon.com.

-- Real Page Numbers - Our customers have told us they want real page numbers that match the page numbers in print books so they can easily reference and cite passages, and read alongside others in a book club or class. Rather than add page numbers that don't correspond to print books, which is how page numbers have been added to e-books in the past, we're adding real page numbers that correspond directly to a book's print edition. We've already added real page numbers to tens of thousands of Kindle books, including the top 100 bestselling books in the Kindle Store that have matching print editions and thousands more of the most popular books. Page numbers will also be available on our free "Buy Once, Read Everywhere" Kindle apps in the coming months.

-- Before You Go... - When you reach the end of the book, we will now offer a seamless experience that lets you immediately rate the book, share a message about the book with your social network, get personalized recommendations for what to read next, and see more books by the same author.

-- New Newspaper and Magazine Layout - We're introducing a new and improved layout for newspapers and magazines. This new layout gives you a quick snapshot of the news and helps you decide what you want to read first.

Latest generation Kindle and Kindle 3G customers who want to try an Early Preview of these new features can manually download the software update here: http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... =200529700

All latest generation Kindle and Kindle 3G customers will receive this software update automatically via Wi-Fi once it becomes available. We will update this forum when we complete the Early Preview and begin to automatically deliver the update.


08 lut 2011 0:07:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 gru 2010 21:49:58
Posty: 16
eCzytnik: Kundel 3 WiFi | iPhone 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
a ja głupi czekam na kdk :roll:


08 lut 2011 0:17:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2010 1:09:55
Posty: 28
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
fajnie, będzie numeracja stron jak w normalnych książkach :)
chyba zaraz ściągnę i przetestuje
tylko czy później w razie czego można wrócić do wcześniejszej wersji?

Edit:
Już zainstalowałem update 3.1.

Ze zmian jak na razie zauważyłem chyba tylko to, że po zakończeniu czytania książki (oczywiście zakupionej w Amazonie) mamy możliwość tweetnięcia/dodania wpisu na facebooku o tym, mi się to niestety nie udało (tzn. wszystko poszło dobrze ale wpis na fejsie się nie pojawił).

Dodano możliwość ocenienia książki w skali 1-5 gwiazdek.

Pokazują się też propozycje innych podobnych książek, które można kupić.

Numeracja książek wejdzie chyba dopiero z czasem jak Amazon uaktualni książki, przynajmniej tak ja zrozumiałem

_________________
Zamówienie: 7 styczeń / Wysyłka: 14 styczeń / Planowany odbiór: 20 styczeń / Aktualnie znajduje się: U mnie (odebrany: 19 styczeń) ;)


08 lut 2011 2:52:15
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
A o DX zapomnieli?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 lut 2011 10:31:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
o DX to zapomnieli jeszcze przed premiera K3...


08 lut 2011 11:12:38
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Cytuj:
Numeracja książek wejdzie chyba dopiero z czasem jak Amazon uaktualni książki, przynajmniej tak ja zrozumiałem


Już zaczęli uaktualniać, a numerację można podejrzeć wciskając "Menu" podczas czytania eksiążki:

http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... 500&#pages

Każda eksiążka na stronie Amazona będzie miała wpisane źródło w postaci ISBN książki, z której dana numeracja pochodzi:

Obrazek

Co też sugeruje nam, że numeracja pojawi się jedynie w eksiążkach zakupionych w Amazonie.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


08 lut 2011 12:06:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Na samym początku przygody z Kindlem przeszkadzał mi brak informacji o ilości stron w trakcie czytania. Teraz przekonałem się do lokacji, które są bardziej obiektywnym/precyzyjnym sposobem na okreslenie długości książki. Liczba stron może się tylko przydać w czasie rozmów z analogowymi znajomymi.


08 lut 2011 12:15:00
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Niekoniecznie, przyda się też do cytatów albo porównywania dwóch wersji - na kundlu oraz kompie.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


08 lut 2011 12:20:10
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Witam,

Proponuję się nie podpalać z instalacją nowego firmware, gdyż IMO dodane funkcjonalności nie stanowią żadnego przełomu - jest to raczej face lifting. Numeracja stron przydana raczej do pozycji naukowych i fachowych - to w takich tytułach, gdy potrzebne są dane do odnośników cytowania, ma sens nałożenie numeracji stron z wydania papierowego. Ocenianie książek - no cóż B&N ma podobne rozwiązanie, to Amazon również musi mieć :D. Public Notes, hmm dobrze, że to można wyłączyć.
Pozostaje zatem kwestia zmiany sposobu wyświetlania gazet i magazynów.
Czy zatem warto? IMO nie, tym bardziej, że powrotu do wcześniejszej wersji NIE MA!!

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


08 lut 2011 12:24:09
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
A mnie te funkcje wydają się fajne. Tylko nie dla przeciętnego usera z Polski bo mało kto kupuje content z Amazonu.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


08 lut 2011 12:27:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Dla mnie nowe funkcje też są fajne. Podobają mi się szczególnie pomysły na numerację stron oraz ocenianie książki na koniec. Teraz też oceniam każdą przeczytaną książkę, a tak to będę mógł to zrobić od razu z poziomu czytnika (potem i tak muszę wejść na Goodreads, żeby ocenić i napisać reckę :P). Z lokacjami nauczyłem się żyć i nawet musiałem kiedyś ręcznie wklepać lokację na telefonie, bo nie zsynchronizowałem pozycji na Kindle przed wyjściem z domu, a chciałem doczytać na fonie w pociągu trochę. Gdyby to były normalne numery stron, to mój telefon musiałby wyświetlać mikroskopijną czcionkę, żeby mieć taką samą numerację jak Kindle. Lokacje są dobre, trzeba je tylko rozumieć. Niemniej jednak możliwość podejrzenia numeru fizycznych stron to fajny bajer i rzeczywiście może być przydatny w rozmowach z "analogowymi znajomymi" (strasznie mi się to spodobało :) ).


08 lut 2011 13:16:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Mi bardzo podoba się nowy układ spisu treści w gazetach np. Polityce - wreszcie jest przejrzyście i porządnie a inne udogodnienia nie są mi potrzebne ale fajnie że się Amazon stara:)


08 lut 2011 13:17:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2010 22:38:24
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Podzielcie się screenami nowego layoutu gazet, bo nie wiem czy warto już aktualizować.


08 lut 2011 13:48:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
http://www.kindleboards.com/index.php/t ... 930.0.html


08 lut 2011 14:06:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 15:17:13
Posty: 4
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
chesuli napisał(a):
Czy zatem warto? IMO nie, tym bardziej, że powrotu do wcześniejszej wersji NIE MA!!


Ja tam sobie zachowałem wersje 3.0.2 na wszelki wypadek - pytanie tylko czy downgrade oprogramowania w ogóle jest możliwy?
No i po co to robić? Nowszy soft, to nie tylko nowe funkcjonalności, ale także poprawione różne drobniejsze błędy - o których nawet nie wiemy.


08 lut 2011 14:11:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: