Teraz jest 29 mar 2024 9:22:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Nowy Firmware 3.1 (Early Preview) 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
ikar napisał(a):
Co do pytania , które postawił gienkollo to możliwe jest korzystanie z hacków na nowym sofcie . Możecie o tym przeczytać na mobileread , rozwiązaniem jest podmiana kluczy.

Czy jest to bardzo ciężkie do ogarnięcia?
Czy jest opcja żebym sobie poradził, biorąc pod uwagę ostatnie historie z instalowaniem fbKindle :P
karabara845 napisał(a):
natomiast tutaj http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=121530pojawił się fix umożliwiający podobno wyłączenie automatycznej aktualizacji dla niezaawansowanych użytkowników którzy (nie chcą/nie umieją) tego zrobić ręcznie zmieniając skrypty.

Czy to ma prawo zadziałać z założenia?

EDIT

Zaryzykowałem, zainstalowałem nic się nie pokrzaczyło.


15 lut 2011 23:28:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
czy jeżeli auto aktualizacja jest wyłączona to:

1. kindle nie ściąga automatycznie pliku aktualizacyjnego z amazonu?

2. kindle ściąga plik updatu z amazonu ale po przejściu do sleepa go nie uruchamia i nie aktualizuje firmware?.

Inaczej mówiąc czy jeżeli gienkollo wgra firmware3.1 do głównego katalogu kindle (a zakładamy że ten nowy hack działa) to po przejściu do sleepa nastąpi aktualizacja czy nie nastąpi?

EDIT
info z mobileread od autora hacka
dsmid napisał(a):
There are actually two calls of ${_UPDATE_WAIT} ( = /usr/sbin/updatewait ) in that script.
The first call is in a branch that is executed when process_update is called with -i option (and the same option is passed to updatewait). -i means 'immediately' in this case and I believe this is how process_update is called from the framework when you select 'Update your Kindle' menu item.
The second call doesn't contain any options and in such case updatewait just sits there and waits for an idle state ( = screensaver). Then it does its dirty work - applies update without user intervention.
And exactly this second call gets commented out (not deleted) after installing this hack. Of course, a backup copy is made beforehand.
Uninstalling disable-updates hack just restores the original file from the backup.


wynikało by więc z tego że hack wyłącza część skryptu startującą aktualizację po przejściu w "slipa"


16 lut 2011 10:32:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
karabara845, Jeszcze nie sprawdzono, uśpiłem go wieczorem i rano było jak było.
Co do samej instalacji hacka, wydaje mi się że potrzebuje on jednego ekstra restartu, czyli po update'owaniu jest standardowo restart, i jeszcze jeden był potrzeby żeby umiał się połączyć przez WIFI.
Na początku (przed ekstra restartem) myślałem że to bug że coś zrobił właśnie z łączeniem przez WIFI ten hack.

karabara845 napisał(a):
czy jeżeli auto aktualizacja jest wyłączona to:

1. kindle nie ściąga automatycznie pliku aktualizacyjnego z amazonu?

Tu nie wiadomo, okaże się.
karabara845 napisał(a):
2. kindle ściąga plik updatu z amazonu ale po przejściu do sleepa go nie uruchamia i nie aktualizuje firmware?.

Tu również pytanie chyba bardziej do ekspertów dziedziny :?


16 lut 2011 13:17:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Wiem że dubluje post ale chciałbym podbić temat aktualizacji, oraz kwestii podmiany tych kluczy czy ktoś coś może szerzej o tym napisać?
Kusi mnie ta aktualizacja trochę.


16 lut 2011 23:39:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lut 2011 9:15:12
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Witam, mój pierwszy post, ale lurkuję już od dłuższego czasu (znaczy odkąd mam kindla :D)

anyways

ściągnąłem i zainstalowałem nowego softa… i nic się nie zmieniło :( mimo iż wyskoczyła informacja o pozytywnym zakończeniu instalacji to soft został w wersji 3.03. Na stronach amazona znalazłem informację że mogą występować błędy jeśli ma się zainstalowane „poprawki nieautoryzowane” – mam jailbreaka, polskie menu i klawiaturę, screensavery, doukana… nie wiem czy muszę odinstalować wszystko żeby poszło? bo szczerze to nie chce mi się, zwłaszcza że to tylko earaly preview… miał ktoś może podobne problemy?


19 lut 2011 9:17:22
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Witam,

Amazon zaczął rozsyłać maile, iż nowy soft (3.1) będzie na dniach automatycznie instalowany. Przynajmniej ja taki mail otrzymałem :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


22 lut 2011 12:54:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2011 13:02:07
Posty: 2
eCzytnik: Kindle
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Witam wszystkich użytkowników forum :) To mój 1 post, zapewne nie ostatni. Jestem użytkownikiem Kindle od niedawna moje pytanie do posiadaczy jest pośrednio związane z nowym softem:
czy może ktoś sprawdzić sztuczkę z włączeniem justyfikacji i zmianą marginesów(domyślna wartość 40ztcp) na nowym sofcie? Niestety u mnie nie działa, a bardzo bym chciał wiedzieć czy tylko u mnie czy może to wina 3.1.
@chesuli
To chyba standardowy mail, ja także otrzymałem. Szkoda tylko, że nie podali dokładnej daty.


22 lut 2011 13:07:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2010 12:52:53
Posty: 13
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
A czy ktoś sprawdzał jak działa numeracja stron (rzeczywista) z firmware 3.1 oraz calibre i książką zrobioną przez calibre?


22 lut 2011 20:28:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2011 15:19:51
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Cóż, dosięgnęła mnie dziś automatyczna aktualizacja softu...
Czy ktoś zna jakiś sposób, żeby przywrócić widoczność przeczytanych sektorów w czasie czytania (żeby nie trzeba było klikać "menu")? Przyzwyczaiłem się do tego i było to dla mnie równie wygodne jak czytanie numerów stron. Same procenty nic dla mnie nie znaczą, bo nie widać chociażby długości książki...

Niestety nie widzę opcji przywrócenia tej numeracji ani w książkach amazonowych, ani w książkach "personal documents"...


22 lut 2011 20:38:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lis 2010 22:17:48
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Seruch napisał(a):
czy może ktoś sprawdzić sztuczkę z włączeniem justyfikacji i zmianą marginesów(domyślna wartość 40ztcp) na nowym sofcie? Niestety u mnie nie działa, a bardzo bym chciał wiedzieć czy tylko u mnie czy może to wina 3.1.


ej no, bez jaj !!! nie ruszę wifi, jeśli to prawda. do braku lokalizacji mogę się pewnie przyzwyczaić, ale oryginalne marginesy? NIGDY !!!

Jezu, miej nas w swojej opiece...

Jak można nie pozostawiać wyboru posiadaczowi Kindla przy próbie aktualizacji? Zapłaciłem za 3.0.3 i póki co, taki chcę mieć. Będę chciał, to sobie zainstaluję 3.1, ale Windows :)
Czekam na jakiś nowy i bezpieczny trik na ominięcie aktualizacji. Pewnie się nie doczekam...

_________________
Wszyscy myślą o sobie, tylko ja myślę o mnie.


22 lut 2011 21:17:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2011 9:55:34
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Bez paniki. Na kindleboards.com pisza, ze firmware 3.1 nie zamyka mozliwosci ustawiania swoich marginesow. Ale sam nie sprawdzalem, mam dalej 3.03


22 lut 2011 22:08:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
cpuks napisał(a):
A czy ktoś sprawdzał jak działa numeracja stron (rzeczywista) z firmware 3.1 oraz calibre i książką zrobioną przez calibre?

numeracja stron działa. Postęp widzimy w %, chcąc zobaczyć numer strony trzeba wcisnąć menu


22 lut 2011 23:32:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2011 13:02:07
Posty: 2
eCzytnik: Kindle
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Dokopałem się do bardziej szczegółowej instrukcji i jednak ustawianie marginesów i justyfikacji działa na eksperymentalnym 3.1(automatycznej aktualizacji nie uświadczyłem jeszcze). Mój błąd polegał na tym, że podłączałem urządzenie do komputera z poziomu czytania książki a trzeba to zrobić z menu bezpośrednio po czym od razu je zrestartować.


23 lut 2011 13:05:31
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Potwierdzam, że marginesy działają.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 lut 2011 13:46:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2011 14:31:30
Posty: 9
eCzytnik: Kindle keyboard, GalaxyTab
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Nie zauwazylem tutaj aby ktokolwiek wyraznie i jednoznacznie napisal czy po upgradzie do 3.1 dziala polskie tlumaczenie. Mi to wsio ryba ale ojciec zna 3 slowa na krzyz po angielsku i zmiana wersji (a przez to jezyka) bedzie dla niego meka...

bardzo prosze o odpowiedz.


24 lut 2011 14:25:15
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: