Teraz jest 25 kwi 2024 11:15:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Nowy Firmware 3.1 (Early Preview) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
@chesuli - mogę prosić o jakąś dokładniejszą wskazówkę (jaki wątek? w mobileread) bo przeszukałem trochę ale na nic nie wpadłem. Nie jestem zaznajomiony z systemami linuxowymi.
Czy skoro z poziomu windy nie to może mogę podłączyć pod macosem? lub odpalić komputer z jakąś instalacją opartą na linuxie z pendriva?


13 lut 2011 10:34:09
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
@karabara845 - hmmm, biorąc pod uwagę Twoje własne słowa o tym, że "nie jesteś zaznajomiony z systemami linuxowymi" proponuję Ci w takim przypadku dać sobie spokój, bo Kindle 3 to jednak nie Sony PRS-505 i daje się "zbrickować".
A wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w "kąciku programistów" w dziale o Amazon Kindle na mobilerad. A że ni jest tam opisane wszystko "łopatologicznie"? No cóż, myślę sobie, że to właśnie po to, by osoby bez odpowiedniej wiedzy nie "łapały" w rękę otwartej brzytwy :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


13 lut 2011 11:19:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
czyli mam rozumieć że zostaję w dość niewygodnej sytuacji :(
ponieważ nie mogę zablokować automatycznego "apdejta" to
-albo zainstaluję teraz jailbreaka, ale po automatycznej instalacji 3.1 już nie będę go mógł odinstalować
-albo nie zainstaluję i po update do 3.1 nie będę mógł go już nigdy zainstalować (chyba że 3.1 zostanie złamany)
czy moje wnioskowanie jest prawidłowe?

czy naprawdę nie ma prostej drogi żeby zablokować automatyczne uaktualnienia?

@chesuli - jestem już dużym chłopcem i potrafię żyć z ryzykiem zbrickowania (a nawet jak to tylko pieniądze, zawsze mogę kupić nowego kundla)


13 lut 2011 12:03:47
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
@karabara845 - dokładnie jest tak, jak napisałeś :D

A co do bycia dużym chłopcem, to... duzi chłopcy radzą sobie sami :D
Ale niech Ci będzie, na początek poczytaj następujące wątki:
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=97745
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=103431
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=107192

Aaaaa, i jeszcze jedno, oczywiście istnieje BARDZO prosta droga do zablokowania automatycznego upadate - po prostu trzeba w K3 odłączyć moduł sieci bezprzewodowej i go nie włączać :D :D :D
Nie wiem tylko, czy ten sposób to jest to, o czym myślałeś :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


13 lut 2011 12:52:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
chesuli napisał(a):
@karabara845 - hmmm, biorąc pod uwagę Twoje własne słowa o tym, że "nie jesteś zaznajomiony z systemami linuxowymi" proponuję Ci w takim przypadku dać sobie spokój, bo Kindle 3 to jednak nie Sony PRS-505 i daje się "zbrickować".
A wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w "kąciku programistów" w dziale o Amazon Kindle na mobilerad. A że ni jest tam opisane wszystko "łopatologicznie"? No cóż, myślę sobie, że to właśnie po to, by osoby bez odpowiedniej wiedzy nie "łapały" w rękę otwartej brzytwy :D


mam identyczne zdanie w tej kwestii - jeżeli ktoś nie może sobie dać z tym rady korzystając z tych postów - nie powinien tego robić.
Tam jest wszystko napisane - może nie "łopatologicznie" - ale jest.


13 lut 2011 13:04:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Dobra, jak już wiecie nie chciałbym się za to zabierać, bo już wczoraj niektórzy widzieli że jednym głupim błędem można sobie narobić całego dnia szukania przyczyny :P
Moje pytanie jest następujące, czy fala automatycznych aktualizacji już trwa, czy jest już oficjalny soft 3.1
I czy w istocie ten 3.1 ma być z założenia FW który nie będzie umożliwiał JailBreak'a
Czy scena pracuje i nad tym?


13 lut 2011 13:30:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
z tych postów (na mobileread) wyłania mi się obraz usbNetwork (a wcześniej oczywiście jailbreaka)

Cytuj:
If you haven't already hacked your Kindle with something like USB networking or Launchpad prior to installing 3.1 then you can't currently get root access without using the serial port in the side of the Kindle.


ale chesuli piał że jailbreak nie jest niezbędny więc chyba muszę coś gubić między wierszami :(

na razie muszę więc odpuścić temat, mając nadzieję że "chopaki" z mobileread poradzą sobie w końcu z nowym softem.

jak rozumiem "apdejt" automatycznie ściąga się tylko przez Wifi? czy także przez 3G?


13 lut 2011 13:33:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2011 23:13:55
Posty: 39
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Ej, a zeby wgrać dodatkowe tapety na ekran potrzebny też jest ów jailbreak?


13 lut 2011 14:04:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Voohan, Z tego co się orientuje tak
A dokładnie, potrzebujesz jailbreak żeby zainstalować ScrSaver hack.


13 lut 2011 14:06:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2011 23:13:55
Posty: 39
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
;/ a to do dupy z leksza, bo w sumie zalezałoby mi tylko na mozliwosci wgrania dodatkowych tapet, a potem tylko jeszcze fbkindle.. reszta zbędna, no, może jeszcze spolszczenie, ale w sumie tam nie ma co spolszczać..


13 lut 2011 14:15:12
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
karabara845 napisał(a):
ale chesuli piał że jailbreak nie jest niezbędny więc chyba muszę coś gubić między wierszami :(

Hmm, ale moja odpowiedź dotyczyła uzyskania przez Ciebie dostępu do /usr/bin/process_update script
Bo o ile dobrze zrozumiałem Twój post, to to była podstawowa przeszkoda, prawda?
karabara845 napisał(a):
nie mogę znaleźć na kundlu ścieżki /usr/bin/process_update script:

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


13 lut 2011 17:42:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
żeby już zakończyć tą wymianę piłeczki typu
:jak to zrobić?
:jak nie wiesz to lepiej nie dotykaj bo zepsujesz
:a może jednak - jak to zrobić?

i wyjaśnić trochę także innym noobom:
Czy mógł by ktoś odpowiedzieć krótkim tak/nie na następujące pytania (jak ktoś chce coś więcej niż tak/nie to też się nie obrażę).

1. czy automatyczny update działa przez 3g? (liczę że amazon jednak nie pali się do sponsorowania transferu 22MB przez 3G)

2. żeby zablokować automatyczny update (poza oczywiście nie włączaniem sieci) to trzeba wcześniej zainstalować co najmniej (na nie hackowanym kundlu) następujące hacki: JailBreak, usbnetwork?

3. następnym krokiem jest uzyskanie dostępu do roota przez ssh? i wtedy modyfikujemy odpowiedni plik


13 lut 2011 18:18:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
karabara845 napisał(a):
żeby już zakończyć tą wymianę piłeczki typu
:jak to zrobić?
:jak nie wiesz to lepiej nie dotykaj bo zepsujesz
:a może jednak - jak to zrobić?

i wyjaśnić trochę także innym noobom:
Czy mógł by ktoś odpowiedzieć krótkim tak/nie na następujące pytania (jak ktoś chce coś więcej niż tak/nie to też się nie obrażę).

1. czy automatyczny update działa przez 3g? (liczę że amazon jednak nie pali się do sponsorowania transferu 22MB przez 3G)

2. żeby zablokować automatyczny update (poza oczywiście nie włączaniem sieci) to trzeba wcześniej zainstalować co najmniej (na nie hackowanym kundlu) następujące hacki: JailBreak, usbnetwork?

3. następnym krokiem jest uzyskanie dostępu do roota przez ssh? i wtedy modyfikujemy odpowiedni plik


Postaram się coś napisać odpowiadając na Twoje pytania.
1. Myślę ,że gdy soft przejdzie do fazy w pełni produkcyjnej aktualizacja się wykona bez względu na medium transmisyjne.
2. tak
3. dostać możesz się również poprzez telnet czyli ssh po wifi to rzecz wygodna ale nie niezbędna. Gdy masz dostęp poprzez sieć do kindla , masz roota i możliwość przejścia z systemem plików w tryb rw . Edytujesz plik np . w vi dodajesz jednego hasza na początku linii decydującej o update - i już.
Co do pytania , które postawił gienkollo to możliwe jest korzystanie z hacków na nowym sofcie . Możecie o tym przeczytać na mobileread , rozwiązaniem jest podmiana kluczy.


Ostatnio edytowano 13 lut 2011 18:42:36 przez ikar, łącznie edytowano 1 raz



13 lut 2011 18:35:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
dziękuje :)


13 lut 2011 18:40:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
na forach http://www.kindleboards.com i http://www.mobileread.com pojawiły się informacje że u niektórych użytkowników aktualizacja nowego firmware 3.1 dokonała się już automatycznie

natomiast tutaj http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=121530
pojawił się fix umożliwiający podobno wyłączenie automatycznej aktualizacji dla niezaawansowanych użytkowników którzy (nie chcą/nie umieją) tego zrobić ręcznie zmieniając skrypty.
Na razie proponuję poczekać na komentarze we wskazanym wątku czy jest to bezpieczny hack i czy rzeczywiście działa.


15 lut 2011 17:57:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron