Teraz jest 25 kwi 2024 11:05:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Nowy Firmware 3.1 (Early Preview) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Szaraq napisał(a):
No i po co to robić? Nowszy soft, to nie tylko nowe funkcjonalności, ale także poprawione różne drobniejsze błędy - o których nawet nie wiemy.


Niestety, nie zawsze. Zdarza się, że nowe wersje softu zawierają nowe błędy, które potrafią być naprawdę upierdliwe i możliwość downgrade jest wtedy nieoceniona.


08 lut 2011 15:10:10
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Tylko, że nowy soft, to również niemożność - przynajmniej przez jakiś czas - na korzystanie z rozwiązań scenowych.
Z tego co napisali na mobileread, to jeżeli hacki są zainstalowane PRZED upgrade, to większości osób działają, natomiast jailbreaki już niekoniecznie. Nadto, w dalszym ciągu jest problem z deinstalacją tych rozwiązań w firmware powyżej wersji 3.0.2
W przypadku usterki Kindle z wyższym softem i scenowymi "dodatkami" może być problem z realizacją gwarancji - przecież Amazon WYRAŹNIE zastrzega, że nie zgadza się na instalowania zewnętrznego oprogramowania.

Sam mam soft 3.0.2 i jak dla mnie ten soft jest OK - bugów żadnych nie stwierdziłem, a nowe softy nie wprowadzają żadnej nowej funkcjonalności, która byłby dla mnie przełomowa. No ale ja stosuję zasadę "lepsze jest wrogiem dobrego" :D

@Szaraq - nikt niestety nie potwierdził UDANEJ próby downgrade

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


08 lut 2011 15:10:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2010 1:09:55
Posty: 28
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Lipa, że nie można zrobić downgrade'u. Chociaż w sumie mi to nie przeszkadza.
Może z czasem jak znudzi mi się obsługa w języku angielskim to będzie już tłumaczenie do tej wersji,
a jak nie - trudno :).

_________________
Zamówienie: 7 styczeń / Wysyłka: 14 styczeń / Planowany odbiór: 20 styczeń / Aktualnie znajduje się: U mnie (odebrany: 19 styczeń) ;)


08 lut 2011 16:19:50
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Należy również pamiętać, że jak wyjdzie wersja final, to aktualizacja nastąpi AUTOMATYCZNIE po podłączeniu Kundla do sieci :::?
Cytuj:
All latest generation Kindle and Kindle 3G customers will receive this software update automatically via Wi-Fi once it becomes available. We will update this page when we complete the Early Preview and begin to automatically deliver the update.

Wtedy jedynym wyjściem by nie zostać na siłę "obdarowanym" nową wersją softu jest modyfikacja skryptu Kindle celem wyłączenia aktualizacji automatycznych (manualnie dalej będą możliwe).
Więcej na ten temat, m.in. co i jak modyfikować, można poczytać tu:
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=51371&highlight=kindle+automatic+updates+disable#8

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


08 lut 2011 16:58:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2009 15:57:32
Posty: 66
Lokalizacja: Germany Cologne
eCzytnik: Kobo Aura ONE ,Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
u mnie po Update , nie dziala "Kindle Collection Manager"
tz stare kolekcje sa nowe nie funkcjonuja
moze to ktos potwierdzic ?

pozdrawiam


08 lut 2011 23:31:12
Zobacz profil ICQ WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Ale po utworzeniu i zapisaniu kolekcji zrestartowałeś Kindle? Bo KCM wymaga restartu po każdorazowej zmianie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 lut 2011 23:37:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2009 15:57:32
Posty: 66
Lokalizacja: Germany Cologne
eCzytnik: Kobo Aura ONE ,Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
zresetowalem probowalem 3 razy :) powstaja kolekcje ale ..bez ksiazek , ksiazki sa jako nowe osobno :)


09 lut 2011 1:16:31
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2009 22:01:15
Posty: 7
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Wgrałem 3.1, od tego momentu dostrzegam jeden problem (nie pamiętam jak było wcześniej, ale raczej bym to zauważył), mianowicie przy próbie otwarcia strony googla używając predefiniowanej zakładki otwiera mi się http://www.google.ie -irlandzki.

[edit]
Mozliwe ze falszywy alarm, to ktora lokalna strona googla sie otworzy zalezy od tego czy lacze sie poprzez 3g czy wifi. Dla wifi jest pl, dla 3g jest irlandzka.


Ostatnio edytowano 09 lut 2011 22:21:30 przez rpasiek, łącznie edytowano 1 raz



09 lut 2011 19:57:36
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
rpasiek napisał(a):
Wgrałem 3.1, od tego momentu dostrzegam jeden problem (nie pamiętam jak było wcześniej, ale raczej bym to zauważył), mianowicie przy próbie otwarcia strony googla używając predefiniowanej zakładki otwiera mi się http://www.google.ie -irlandzki.

A przypadkiem nie znajdujesz się w takich okolicach?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 lut 2011 21:02:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2009 22:01:15
Posty: 7
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
t3d napisał(a):
A przypadkiem nie znajdujesz się w takich okolicach?


Poludniowa Polska. Irlandzka wersja otwiera sie przy polaczeniu 3g, dla wifi jest juz pl. Kto ma wersje z 3g i moze sprawdzic u siebie?


09 lut 2011 22:30:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2011 22:40:15
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
u mnie tez tak jest a mam stary firmware. po pierwsze: co to za problem? a po drugie - ludzie nie panikujcie...


10 lut 2011 21:43:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2011 2:10:52
Posty: 11
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Mam zainstalowaną klawiaturę polską, jailbreaka i tłumaczenie polskie. Próbowałem zainstalować nowy soft i niby wszystko poszło ok, ale dalej mam stary czyli 3.0.2. Pytanko, czy trzeba wcześniej wszystko odinstalować aby wgrać nowy soft?


11 lut 2011 0:20:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Ja mam jeszcze wrażenie że przeglądarka internetowa na nowym sofcie działa jakby żwawiej ale nie mam drugiego kindle'a aby to sprawdzić doświadczalnie. Po wifi jakoś bardzo fajnie i szybko wczytują się strony a wcześniej jednak według mnie trwało to troche dłużej ale to moja subiektywna ocena a w razie czego wifi mam to samo przed i po zmianie softu w Kindlu jakby ktos chcial zadac glupie pytanie:P I strony na Kindlu otwieralem jak zaden komputer nic nie sciagal po wifi wiec wciaz te same 2mbit cale dla Kindla:P


11 lut 2011 14:07:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
chesuli napisał(a):
Wtedy jedynym wyjściem by nie zostać na siłę "obdarowanym" nową wersją softu jest modyfikacja skryptu Kindle celem wyłączenia aktualizacji automatycznych (manualnie dalej będą możliwe).
Więcej na ten temat, m.in. co i jak modyfikować, można poczytać tu:
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=51371&highlight=kindle+automatic+updates+disable#8


ponieważ nie mogę doszukać się tej informacji to zapytam: czy żeby wyłączyć automatyczne aktualizacje trzeba mieć jailbreaka?
nie mogę znaleźć na kundlu ścieżki /usr/bin/process_update script:


12 lut 2011 19:55:15
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Nowy Firmware 3.1 (Early Preview)
Witam,

@karabara845 - nie, jailbreaka nie potrzeba. Musisz za to mieć dostąp do roota - z poziomu Windy raczej tego nie zrobisz :D
Odpowiednie informacje są dostępne na mobileread.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


13 lut 2011 8:20:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: