Teraz jest 20 kwi 2024 15:35:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Moje pierwsze wrażenia z Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Padre.peper napisał(a):
ikar napisał(a):
Moim zdaniem ekran lcd przy czytaniu e-booków to porażka .


Tylko że ekrany LCD nie kończą się na tych znanych z laptopów czy telefonów, są jeszcze choćby transreflektywne które używa się jak e-papier w świetle odbitym ale w przeciwieństwie do niego mogą być podświetlone w nocy - znikły z rynku bo reprodukowały tylko 256 kolorów a o ebookach jeszcze na poważnie nikt nie myślał i przestano je rozwijać. Chwilowo e-ink jest najlepszym ale jednak kompromisem i wygrywa małym zużyciem energii ale innych technologii bym z góry nie skreślał. Myślę że jest jeszcze sporo technologii do wdrożenia między Kindle a iPadem i może to być odmiana LCD.


Wydawało mi się ,że rozpatrujemy sprzęt dostępny normalnemu śmiertelnikowi a nie zamknięty w zakamarkach biur konstrukcyjnych wielkich koncernów ?


15 lut 2011 1:58:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2011 23:13:55
Posty: 39
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Kindle przyszło do mnie po ok 3dniach roboczych :) A jakie wrażenia? Urządzenie miałem w rękach już wcześniej, więc mogłem przeprowadzić spokojny unboxing na moim. Miłego oglądania :)



15 lut 2011 13:25:20
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Było aparat czy czego tam używałeś postawić na jakimś statywie, bo oglądanie tego kojarzy mi się z płynięciem statkiem ;D

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


15 lut 2011 13:39:29
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Najmocniejszym punktem tego filmiku z unboxingu jest Twój komentarz, a konkretnie te momenty, kiedy operujesz czy to gwarą, czy to slangiem (ciężko orzec...). "Przedstawiam Wam tutej Kindla, co priszoł niedowno". Dude, rządzisz! :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


15 lut 2011 14:14:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Po usłyszeniu tych słów: "To jest pudełko, takie niewielkie. W porównaniu do nożyka to to jest takie, o, tyle. Opakowanie jest takie fristerejszyn fri" już wiedziałem, że będzie to pierwszy unboxing, który obejrzę do końca. :D


15 lut 2011 16:52:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 gru 2010 16:30:37
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Nie no przedni unboxing ;p gratulacje
Powiem moje dwa słowa na temat tego urządzenia, mam go dopiero od 11:00 ale co nie co mogę powiedzieć:
- Wyswietlanie i szybkość urządzenia jest świetna,
- Internet nie jest taki zły jak tutaj ludzie mówili, na onet.pl siedziałem i było wszystko ok,
- Za pomocą calibre możemy ściągać informacje z sieci na nasze urządzenie ;) jest nieziemsko.
- PDF-y tutaj ludzie narzekali, nie prawda jest to co mówiliście, da się odczytać z pdf-ów oczywiście za wygodne to nie jest ale jesli chodzi o korzystanie na lekcji czy coś daje rade, zamiast podręcznika. Może to tylko moje odczucie ale wgrałem 3 pdf-y, 1 z c++ i było bardzo czytelnie, oraz 1 ksiązka było gorzej ale dalo sie przeczytac,
3- pdf ze zdjeciami czyli skanami z ksiazki, elegancko troche zle sie manewruje w pdfie ale da sie przezyc :))
- e-ink robi wrażenie :)
- możliwość Text-to-speech nieziemska powiem szczerze, że spodziewałem się, że to bedzie takie nic tylko aby bylo, a tutaj zdziwienie, tekst jest wyraźnie wymawiany bardzo dobrze można nauczyć się wymawiania wyrazów,
- nie wspomne już o funkcji słownika, który pomaga w nauce języka :)

WADY:
- oczywiście wadą jest to, że nie ma reflow do pdf-ów, ale jak pisałem wyżej nie jest źle,
- zła nawigacja po menu itd... męczące jest ciągłe klikanie dół góra.
- wciąga!!!!!!

Ogólnie jak lubicie czytać a nie lubicie nosić ciężarów oraz macie pewne środki na koncie (600 zł za wi-fi i 3G to naprawdę nie jest dużo, zobaczcie innych producentów) TO KUPUJCIE!!!


15 lut 2011 17:54:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2011 19:58:34
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 3 już niebawem
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
K3 jest genialny. Chwilę zerknąłem w tekst książki a już miałem problemy z oderwaniem wzroku :D A ta początkowo "nalepka" to żebym nie wiedział to chyba bym wyrwał ekran. Ekran boski, choć widać pixele drobniutkie ale nie psują komfortu, po prostu jestem perfekcjonistą i czepiam się szczegółów. Jako, że mam duże ręce początkowo K3 wysligiwał się ale już opanował dość dobrze technikę trzymania.

A jak użyć tego słownika żeby mówił bo jeszcze nie obczaiłem, i da się wgrać polski słownik do kindla żeby angielski --> polski no i czy jest róznica mięzy 3.0.2 a nowszą wersją ?


15 lut 2011 18:26:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
ikar napisał(a):
Wydawało mi się ,że rozpatrujemy sprzęt dostępny normalnemu śmiertelnikowi a nie zamknięty w zakamarkach biur konstrukcyjnych wielkich koncernów ?
Była mowa o 'transflective LCD'. W najnowszych generacjach to może rzadkość, ale właściwie dostępna, np. są wyświetlacze firmy Pixel Qi używane m.in. w tablecie Notion Ink Adam. Tutaj porównanie z innymi wyświetlaczami: http://www.youtube.com/watch?v=193w4JLm5hE


15 lut 2011 20:05:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Pixel Qi wiekszosc osob rozczarowal. Obejrzyj sobie filmiku porownujace ekran Kindle i Notion Adama. Tablet ma taki glare, ze odbija sie w nim caly pokoj


Sent from my iPhone using Tapatalk


15 lut 2011 21:29:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Jednak chyba właśnie na tym filmiku wspominają, że ten odbijający ekran to cecha tego tabletu (ze względu na szybę) a nie samego ekranu Pixel Qi. W każdym razie jest to jakby hybryda, mogąca być alternatywą dla szukających dziury w całym wyświetlaczu E Ink ;) (no może nie tak całym, bo bez koloru i szybkiej zmiany zawartości ekranu), albo chcących mieć koniecznie jedno urządzenie do prawie wszystkiego.


15 lut 2011 21:52:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2010 1:09:55
Posty: 28
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Voohan napisał(a):
Kindle przyszło do mnie po ok 3dniach roboczych :) A jakie wrażenia? Urządzenie miałem w rękach już wcześniej, więc mogłem przeprowadzić spokojny unboxing na moim. Miłego oglądania :)


Bardzo mi się podoba Twój unboxing, poprawiłeś mi humor ;)
"Do zaś" :D
Pozdrawiam

_________________
Zamówienie: 7 styczeń / Wysyłka: 14 styczeń / Planowany odbiór: 20 styczeń / Aktualnie znajduje się: U mnie (odebrany: 19 styczeń) ;)


16 lut 2011 1:21:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2008 19:04:32
Posty: 126
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
ikar napisał(a):
Wydawało mi się ,że rozpatrujemy sprzęt dostępny normalnemu śmiertelnikowi a nie zamknięty w zakamarkach biur konstrukcyjnych wielkich koncernów ?


Jakie zakamarki, zobacz sobie w google choćby Blackberry 7730, zresztą nawet na tym forum zamieszczałem jego zdjęcia, w 2004 roku konstruktorzy włożyli w niego taki ekran i dzięki temu 90% czasu użytkowało się go bez podświetlenia co pozwalało na kilkanaście godzin użytkowania ekranu bo przecież BB to sprzęt przede wszystkim do e-maili. Następne modele miały już zwykłe LCD bo klienci wymagają teraz od każdego sprzętu funkcji multimedialnych nawet mimo tego że ekran 7730 zapewniał idealną czytelność w pełnym słońcu, na dodatek był matowy i pokryty warstwa antyrefleksyjną.


16 lut 2011 1:42:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
sorry ale dla mnie to nadal nisza i przestanę traktować te ekrany jako "zakamarki" jeśli przebiją się i będą naprawdę popularne.


16 lut 2011 2:30:46
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
JetBook czasem nie ma właśnie takiego wyświetlacza?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 lut 2011 2:40:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Kiedyś miałem Palma m515 i też była możliwość wyłączenia podświetlenia. Ekran wyglądał wtedy jak w kalkulatorze (oczywiście krój pisma był lepszy), ale ebooki dało się czytać w pełnym słońcu bez problemu.


16 lut 2011 9:03:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: