Teraz jest 16 kwi 2024 11:55:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Konwerter PDF 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Konwerter PDF
ABBYY niestety jest produktem komercyjnym, więc nie poszalejemy sobie z nim za dużo.
W przypadku treści o mało skomplikowanej budowie oraz braku wzorów matematycznych nie powinno być problemu.
Niestety, problem konwersji PDF na formaty modyfikowalne i mobilne jest rozwiązywany w stopniu zadowalającym. Przysłowiowy szary użytkownik nie poszaleje sobie.
Faktem jest również, że przejrzenie zasobów tego forum jak i zaprzyjaźnionej strony 'Świat czytników' pozwala w dużym stopniu znaleźć odpowiedz na postawione przez autora wątku pytanie. Dlatego w dużej mierze popieram szorstkie słowa wujo444 i zachęcam do szczątkowego chociaż wysiłku w przeglądaniu JUŻ UDZIELONYCH ODPOWIEDZI.


08 maja 2012 16:46:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 14:15:14
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Konwerter PDF
Ja próbowałem kilku, ale w sumie najlepszy jest Calibre, szczególnie jeśli pobawi się za pomocą zamiany wyrażeń regularnych przy konwersji - w ten sposób można usunąć stopki i numery stron, czy zmienić krzaczki na polskie litery. Oczywiście dotyczy to pdfów tekstowych, bo na skany to tylko FineReader lub inny OCR.


09 maja 2012 16:44:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Konwerter PDF
http://www.pdftoepub.com/authorspromotion.asp

_________________
Obrazek


17 lut 2013 22:12:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Konwerter PDF

Wbrew pozorom chyba nie jest za darmo :(
Wyciągacz danych, tfu tfu :(


17 lut 2013 23:08:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Konwerter PDF
langolier napisał(a):

Wbrew pozorom chyba nie jest za darmo :(
Wyciągacz danych, tfu tfu :(

Jest za darmo dla "wydawców" ;)
Owszem, maila trzeba podać, ale czy to taki problem stworzyć sobie takowego na jeden dzień?
Jeden z niewielu programów pozwalających na podstawienie czcionek, automaty czasami wstawiają np. "Ś" zamiast "ż". Można też ustawiać obszar tekstu w wynikowym pliku, dzięki czemu bezproblemowo usuniemy numery stron ze stopki pdf-a.

_________________
Obrazek


17 lut 2013 23:16:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Konwerter PDF
sapienti napisał(a):
langolier napisał(a):
Wbrew pozorom chyba nie jest za darmo :(
Wyciągacz danych, tfu tfu :(

Jest za darmo dla "wydawców" ;)
Owszem, maila trzeba podać, ale czy to taki problem stworzyć sobie takowego na jeden dzień?
Jeden z niewielu programów pozwalających na podstawienie czcionek, automaty czasami wstawiają np. "Ś" zamiast "ż". Można też ustawiać obszar tekstu w wynikowym pliku, dzięki czemu bezproblemowo usuniemy numery stron ze stopki pdf-a.


uczciwiej byłoby podać ceny i zasady przed podaniem danych. Szczerze mówiąc to wkurzają mnie tacy spryciarze - raz że na nich, dwa, że frajersko wierzę w darmową coca-colę (albo jak ktoś woli, w pepsi).


17 lut 2013 23:27:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Konwerter PDF
Ale ja używam tego programu i nie zauważyłem żadnych wycieków danych ani obciążeń konta. Nie rozumiem więc, w związku z czym masz obiekcje...

_________________
Obrazek


17 lut 2013 23:32:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Konwerter PDF
sapienti napisał(a):
Ale ja używam tego programu i nie zauważyłem żadnych wycieków danych ani obciążeń konta. Nie rozumiem więc, w związku z czym masz obiekcje...

Podałem dane, ściągnąłem, zainstalowałem.
Przy próbie pierwszego użycia program poprosił mnie o Activation Code (o dziwo, już PO wybraniu pliku pdf do konwersji i formatu wyjściowego).
Ja go jednak nie dostałem, także na maila podanego przeze mnie.
Spróbowałem więc z opcją "If you don't have an unlock key, please register below." i wpisałem ponownie moje dane oraz wcisnąłem "Get Activation Code"
Efekt żaden, jak wyżej.... :oops:


18 lut 2013 14:25:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: Konwerter PDF
Chyba prościej jest zaznaczyć tekst CTRL+A następnie go skopiować CTRL+C po czym wkleić najlepiej do Word'a i zapisać w postaci pliku RTF. Dopiero potem przerobić przy pomocy Calibre do MOBI.


18 lut 2013 14:36:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Konwerter PDF
Cytuj:
Podałem dane, ściągnąłem, zainstalowałem.
Przy próbie pierwszego użycia program poprosił mnie o Activation Code (o dziwo, już PO wybraniu pliku pdf do konwersji i formatu wyjściowego).
Ja go jednak nie dostałem, także na maila podanego przeze mnie.
Spróbowałem więc z opcją "If you don't have an unlock key, please register below." i wpisałem ponownie moje dane oraz wcisnąłem "Get Activation Code"
Efekt żaden, jak wyżej.... :oops:

actvation key dostajesz w emailu który dostałeś po zarejestrowaniu się jako autor/wydawca książek.
Shimaru napisał(a):
Chyba prościej jest zaznaczyć tekst CTRL+A następnie go skopiować CTRL+C po czym wkleić najlepiej do Word'a i zapisać w postaci pliku RTF. Dopiero potem przerobić przy pomocy Calibre do MOBI.

Jeśli masz pdf-a z numerami stron to życzę powodzenia. Chciałoby ci się usuwać wszystkie cyferki w Wordzie? Jak je zostawisz czytanie jest odrobinę mniej komfortowe. Program którego używam robi to sam. Zapodaję mu pdf-a, a on oddaje mi mobi, a jak go ładnie poproszę, to nawet w kundlu umieści :)

_________________
Obrazek


18 lut 2013 14:56:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Konwerter PDF
Odpaliłem.
ale szczerze powiem, że konwerter w Calibre załatwia wszystko równie skutecznie a kiepskim .pdf oba nie dają rady. :?


28 lut 2013 2:32:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lip 2012 17:10:20
Posty: 81
Post Re: Konwerter PDF
Ten program radzi sobie jednak nieco lepiej od Calibre. A na marne PDFy to tylko czary działają. Jeśli już mam jakąś książkę w PDF, to zaczynam od próby zapisania tekstu w Acrobacie w formacie txt lub rtf. Jesli efekt jest nieciekawy, próbuje z Calibre. Jak mu nie idzie, ruszam do boju z PDFtoEPUB.

ArtS


03 lip 2013 20:52:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron