Teraz jest 28 mar 2024 16:03:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Kindle z allegro tanszy niz z amazon? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2013 15:13:18
Posty: 8
Post Kindle z allegro tanszy niz z amazon?
Planuje kupic Kindle Pw. uDalo mi sie znalezc kilka ciekawych ofert na aukcjach - nowy, pelnowartosciowy produkt (nie refurbished), zaplombowany, nie wersja SO. Tak czytniki sa reklamowane przez sprzedawcow. Cena nowego PW to okolo 620 zl, mozliwy odbior osobisty nawet w dniu zakupu. Do tego mozliwosc wystawienia faktury vat + roczna gwarancja sprzedawcy (o ta amazonu rusza dopiero po rejestracji, tak?) Zastanawiam sie gdzie jest haczyk? Jak to mozliwe ze Sprzedaja taniej niz na Amazon? I czy waro taki sprzet kupic, czy przeplac zamawiajac z usa?


18 lip 2013 15:20:15
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle z allegro tanszy niz z amazon?
Są różne opcje:
- oszczędzają na transporcie
- z wierzchu nie widać że to refurbished więc można sprzedawać jako nowy (to być może dotyczy obecnej oferty z grupona, przynajmniej o tej firmie chodziły takie plotki)
- kupują podając się za instytucję edukacyjną, więc dostają zniżkę
- kupują SO ale ściągają reklamy przed sprzedażą i przywracają czytnik do wersji fabrycznej (jest do tego polecenie).

Więcej pisałem np. tutaj http://swiatczytnikow.pl/dlaczego-kupow ... osrednika/

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


18 lip 2013 16:25:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2013 15:13:18
Posty: 8
Post Re: Kindle z allegro tanszy niz z amazon?
Tak, czytałam ten tekst, ale sprzedawca zaręcza że czytnik jest fabrycznie zaplombowany. Nigdy nie widziałam Kindle w opakowaniu, nie wiem czy faktycznie po pierwszym otwarciu widać, że sprzęt był już otwierany - jeśli widać to uniemożliwiałoby to zapakowanie sprzętu refurbished jako nowego (tak samo ściąganie SO). Czytniki refurbished też podobno są oznaczone na opakowaniach, a tu jest możliwy odbiór osobisty więc i obejrzenie Kindle przed zapłatą.
Nie wiem też jak wygląda sprawa rejestracji - czytniki są wg. sprzedawcy nierejestrowane (a chyba rejestracja jest podstawą gwarancji).

Zastanawiam się czy może być to opcja typu: czytniki zakupione w UK i przesłane do PL. Sprzedawca z powodzeniem sprzedaje je od dłuższego czasu, ma ich na allegro po kilkanaście/kilkadziesiąt sztuk na jednej aukcji (zależnie od modelu).
Nie ukrywam, że na rękę jest mi zakup w Polsce i otrzymanie faktury Vat, bo chcę odliczyć czytnik od podatku, jednak będę korzystała z uprzejmości kogoś z rodziny i zależy mi by zrobić to w jak najprostszy sposób (rozliczanie rachunków z USA nie wchodzi w grę). Także jest to też dla mnie duża oszczędność.


18 lip 2013 16:42:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2013 22:56:08
Posty: 33
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Kindle z allegro tanszy niz z amazon?
Nie ma możliwości oglądania Kindle przed zakupem. Wiązałoby się to z rozerwaniem opakowania, którego potem skleić się nie da. Jeśli ktoś Kindla sprzedaje bez opakowania i twierdzi, że jest nowy i "niegrzebany" to z góry wiadomo, że ściemnia.

_________________
Leon Instruments
Elektronika dla zawodowców :)


18 lip 2013 17:31:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2013 15:13:18
Posty: 8
Post Re: Kindle z allegro tanszy niz z amazon?
leonow32 napisał(a):
Nie ma możliwości oglądania Kindle przed zakupem. Wiązałoby się to z rozerwaniem opakowania, którego potem skleić się nie da. Jeśli ktoś Kindla sprzedaje bez opakowania i twierdzi, że jest nowy i "niegrzebany" to z góry wiadomo, że ściemnia.


wg opisu aukcji czytniki zapakowane fabrycznie.
a czy ewentualna informacja o refurbished znajduje sie na opakowaniu czy gdzies wewnatrz? na co zwrocic uwage?


18 lip 2013 21:06:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2012 12:07:55
Posty: 13
Lokalizacja: Łódź
eCzytnik: Kindle PW3
Post Re: Kindle z allegro tanszy niz z amazon?
Rachunek jest prosty:
Paperwhite SO kosztuje w Stanach 119$=384zł (kurs 3,23).
Jeżeli więc ktoś podróżuje często i przywiezie kilka sztuk przy okazji
to właściwie nie ma innych kosztów. Wtedy cena na poziomie 600zł
nie wydaje się szczególnie niska.

Jeżeli jednak zamawia się z Polski, to:
- nie ma wersji SO, cena rośnie do 139$
- dochodzą koszty przesyłki i VAT na całość
i robi się ponad 600zł.

Jarek


19 lip 2013 12:21:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle z allegro tanszy niz z amazon?
Ja kupiłam kilka ładnych miesięcy temu wersję SO za 500, SO mi zlikwidował Amazon bezpłatnie. Więc nie wiem czy to taka okazja.


26 lip 2013 13:07:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sie 2014 10:35:54
Posty: 1
eCzytnik: kindle i druk
Post Re: Kindle z allegro tanszy niz z amazon?
A ja mam to szczęście, że otrzymałem czytnik Kindle w prezencie i nie musiałem kupować:)

Jednak ostatnio słyszałem, że Amazon otwiera w Polsce duże centrum logistyczne, więc i przesyłka powinna być tańsza.

_________________
Opakowania


25 sie 2014 10:58:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Kindle z allegro tanszy niz z amazon?
Oby tak było! Problem w tym, że przenoszą do nas magazyny z RFNu, a do Polski i tak zawsze były ze Stanów.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


25 sie 2014 11:29:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2014 11:23:28
Posty: 39
Lokalizacja: Oświęcim
eCzytnik: Kindle 7 Touch
Post Re: Kindle z allegro tanszy niz z amazon?
W ciągu ostatnich kilku dni pytałem meilowo lub telefonicznie kilka polskich firm o gwarancję na czytniki Kindle. Agito i Karen w ogóle nie odpowiedziały, w Merlinie gwarancja jest polska, wydawana przez bliżej nieokreślonego polskiego dystrybutora. W Komputroniku gwarancja również jest polska i nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, ale za ok. 50 zł można sobie wykupić dodatkowe ubezpieczenie na takie uszkodzenia. W sklepie Elektroniada poinformowali mnie, że sam sobie wybieram gwarancję: Amazonu czy u nich. Przy czym obie niczym się nie różnią. Elektroniada realizuje gwarancję w takim samym stopniu, co Amazon. Przynajmniej tak mnie zapewniano.
Konkluzja: taniej wcale nie musi być tanio.

_________________
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni in angulo cum libro


16 wrz 2014 15:01:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2013 14:35:59
Posty: 29
eCzytnik: Kindle PW2/i62espresso
Post Re: Kindle z allegro tanszy niz z amazon?
Zarobisz w Polsce może 50 - 100 zł chociaż wątpię czy aż tyle. Ja zapłaciłem na amazon taniej niż w Polsce. Czytnik przyszedł po 3 dniach w 100 % nowy i sprawny, zero stresu.
Plus taki że amazon jeśli coś się dzieje to ze zwrotem czy jaka kolwiek sprawa gwarancji nie nm najmniejszych problemów a w Polsce każdy wie jak to wygląda zawsze jakieś problemy i udowadnianie swoich racji. TYLKO AMAZON

Wysłane z Samsung Galaxy SII


17 wrz 2014 17:30:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: