Teraz jest 17 kwi 2024 0:59:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Kindle paperwhite czy classic 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2013 17:33:36
Posty: 1
Post Kindle paperwhite czy classic
Witam

Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego e-readera. Gdy zdecydowałem się zakupić classica mój wzrok przykuł inny e-reader, a mianowicie kindle paperwhite. Powiedzcie mi czy opłaca się dopłacać 150-200 zł na paerwhite, czy lepiej kupić classica.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.


06 lut 2013 17:37:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Jeżeli to pierwszy w życiu zakup e-czytnika, na początek w zupełności powinien wystarczyć ci classic. Sam zaczynałem od keyboarda i było super... dopóki nie wpadł mi w ręce KPW. Stary oddałem żonie i teraz jak porównuję "białość ekranu" to widzę bardzo dużą różnicę w jakości "papieru".
Wszystko zależy od twoich oczekiwań i preferencji, najlepiej podejść do sklepu który takowe oferuje i sprawdzić je osobiście.

_________________
Obrazek


06 lut 2013 17:59:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
To zależy czego oczekujesz. Paperwhite to mój pierwszy czytnik i jestem bardzo zadowolony.
Jednak musisz pomyśleć o tym czego bardziej potrzebujesz. Classic jest tańszy, nie ma ekranu dotykowego, ale ma przyciski do zmiany stron. Paperwhite za to ma podświetlenie, no i jest sporo droższy.
Jeśli dużo czytasz i jesteś pewien zakupu czytnika to myślę, że warto się skusić na droższego Paperwhite'a.
Jednak jeżeli nie jesteś pewien zakupu i czy spodoba Ci się taka "zabawa" to chyba lepiej kupić coś tańszego.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


06 lut 2013 18:25:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2013 9:55:39
Posty: 17
eCzytnik: Amazon Kindle 3
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
A czy nie jest tak, że skoro ma podświetlenie, to i bateria szybciej się zużywa?

_________________
Pozdrawiam pogodnie - Meszuge


06 lut 2013 18:27:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2011 22:23:07
Posty: 85
eCzytnik: KK3G, K4NT, KPW
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Meszuge napisał(a):
A czy nie jest tak, że skoro ma podświetlenie, to i bateria szybciej się zużywa?

Mit, mit, mit.
Co prawda nie znam dokładnych specyfikacji baterii, jednak można przypuszczać, że KPW ma wpakowany spory akumulator, bo pozwala na naprawdę długie czytanie. Żona ma keyboarda, syn K4 classic i z moich obserwacji widzę, że KPW ma czas pracy na baterii większy niż K4 i porównywalny (może odrobinę mniejszy) z KK.
Diody led - zwłaszcza tak niewielkie - nie są 100-watowymi żarówkami i pobierają znikome ilości energii.
A możliwość czytania w nieoświetlonym wagonie Szybkiej Kolei Miejskiej - BEZCENNE :D

_________________
Obrazek


06 lut 2013 18:38:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2012 1:15:17
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Meszuge napisał(a):
A czy nie jest tak, że skoro ma podświetlenie, to i bateria szybciej się zużywa?

Paperwhite ma i tak większą baterię niż Classic; Jeśli dobrze pamiętam, wg Amazona Paperwhite ma trzymać 8 tygodni, podczas gdy Classic - 1 miesiąc.

Kindle Touch był reklamowany jako trzymający 2 miesiące, a zapewne ma tę sama baterię co Paperwhite, także można przypuszczać że funkcja podświetlania skraca "trzymanie" o jakieś 4 dni (w porównaniu z Touchem) czyli jakieś 7%.


06 lut 2013 18:53:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2013 9:55:39
Posty: 17
eCzytnik: Amazon Kindle 3
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Szybkiej Kolei Miejskiej u mnie nie ma, więc… :-)

Specyfikacja baterii to chyba nie wszystko. Liczą się przede wszystkim warunki użytkowania. Jeśli jednak bateria Paperwhite przy ciągłym podświetlaniu wytrzymuje 8 tygodni, a w Classic tylko 4 – to OK. wszystko jasne. No, prawie wszystko, bo pozostaje jeszcze jeden element.
Czemu nie kupiłem kiedyś tabletu, czemu wolę Kindle? Bo mi światło tego urządzenia nie wali po oczach! Bo e-papier odbija światło, jak zwykła kartka papieru, a nie żarzy się własnym światłem.

_________________
Pozdrawiam pogodnie - Meszuge


06 lut 2013 18:55:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
W Kindle'u światło jest światłem odbitym i naprawdę nie męczy ani nie przeszkadza, a ja mam bardzo wrażliwe oczy.

A co do długości pracy na baterii... u mnie przy bardzo intensywnym użytkowaniu Paperwhite wytrzymuje dwa tygodnie. A przy nazwijmy to normalnym trochę ponad miesiąc.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


06 lut 2013 19:03:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Meszuge napisał(a):
jeśli jednak bateria Paperwhite przy ciągłym podświetlaniu wytrzymuje 8 tygodni, a w Classic tylko 4 – to OK. wszystko jasne.


Na pewno bateria Kindla nie trzyma 8 tygodni BEZ PRZERWY (czyli 56 dni * 24h = 1344h). Czas 8 tygodni jest obliczany dla jakiegoś tam użycia dziennego (bodajże 2h dziennie) czyli 112h pracy (niecałe 5 dni bez przerwy). No i jest to DO 8 TYGODNI, więc przy najmniejszym ustawieniu podświetlenia i przy wyłączonym WiFi.


08 lut 2013 21:24:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Z tego co pamiętam to chodzi o 30 minut dziennie przy oświetleniu na 42% i wyłączonym wi-fi - 8 tygodni. Czyli 28h przy średnim oświetleniu.


08 lut 2013 21:47:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2013 9:55:39
Posty: 17
eCzytnik: Amazon Kindle 3
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
exec napisał(a):
Z tego co pamiętam to chodzi o 30 minut dziennie przy oświetleniu na 42% i wyłączonym wi-fi - 8 tygodni. Czyli 28h przy średnim oświetleniu.

Tak, też już to doczytałem. 30 minut dziennie czytania? No... nie wiem...

_________________
Pozdrawiam pogodnie - Meszuge


09 lut 2013 10:05:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Co masz na myśli mówiąc 'no nie wiem'?


09 lut 2013 14:46:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2012 12:44:54
Posty: 98
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
exec napisał(a):
Co masz na myśli mówiąc 'no nie wiem'?

no, że mało zalożyli..... pytanie tylko czy przy poprzednich Kindlach też założenia były podobne ? Raczej nie, przecież światełka nie mieli....
cóż to więc za porównanie.... :P


10 lut 2013 12:37:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2012 1:15:17
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
langolier napisał(a):
exec napisał(a):
Co masz na myśli mówiąc 'no nie wiem'?

no, że mało zalożyli..... pytanie tylko czy przy poprzednich Kindlach też założenia były podobne ? Raczej nie, przecież światełka nie mieli....
cóż to więc za porównanie.... :P


Tak, przy Touchu i przy Paperwhite założenia są takie same: 30 minut dziennie + WiFi off; oczywiście w KPW dochodzi światło ustawione na 10. Jak już wcześniej pisałem, zakładając, że bateria w obu urządzeniach jest taka sama można wywnioskować, że funkcja oświetlenia ustawiona na 10 w KPW zwiększa zużycie baterii o ~7%.


10 lut 2013 14:23:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: Kindle paperwhite czy classic
Osobiście używam Kindle 4 (ponad rok czasu) i jedynie co mogę powiedzieć to tylko, że żałuję iż tak długo zwlekałem z zakupem. Przyznam, że brakuje mi często dobrego oświetlenia (pochmurna pogoda, niedoświetlone pomieszczenie itp. ) w związku z tym planuję zakup Paperwhite ale mam jeszcze pewne wątpliwości, ale to poniżej :)

@sapienti
Z powyższej wypowiedzi widzę, że masz doświadczenie pośród czytników :)
Zdjęcia czy też filmiki w necie nie oddają faktycznych doznań z użytkowania, więc chciałbym Cię zapytać.
Czy warto "przesiadać" się na KPW ?
Czy faktycznie w niedoświetlonym pomieszczeniu jakość czytania będzie lepsza (teks nie robi się mdły) ?
Czy światło ustawione na max nie przejaskrawia tekstu sprawiając, że staje się mniej czytelny ?
Czy równie dobrze się czyta w pełnym słońcu jak w przypadku Kindle 4 ?


10 lut 2013 17:00:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron