Teraz jest 18 kwi 2024 18:39:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2011 17:11:35
Posty: 29
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
summer napisał(a):
Witam, chciałem zapytać którą wersję lepiej zamówić : http://www.amazon.com/Kindle-Keyboard-F ... 998&sr=8-3

jest wersja za 139 i za 189. Jedyna różnica jaką zauważyłem to te reklamy. Są one jakoś specjalnie uciążliwe ?

jeszcze zapytam uważacie że warto kupować na allegro kindle 3g ?

np:

http://allegro.pl/nowy-amazon-kindle-3g ... 42502.html


z góry dziękuję za odpowiedź

Sam mam Kindlw 3 z wifi w wersji SO Reklamy nie są uciążliwe. W menu są praktycznie niezauważalne. Podczas czytania nie wyświetlają się wcale. Najbardziej widoczne są na wygaszaczu i jesli mam być szczery, z niecierpliwością czekam na wyświetlenie się wygaszacza, żeby zobaczyć jak będzie tym razem wyglądał. Reklamy są na prawdę ładne i nie rzucają się w oczy (wersja potwierdzona na razie przez wszystkich którzy widzieli mój kindle).
Niestety z tego co wiem wersji SO nie można zamówić bezpośrednio do polski. potrzebny jest pośrednik w US lub w UK. Ja kupowałem teraz swojego kindle na allegro za jakieś 520zł. Wysyłany z polski, z fakturką i roczną gwarancją udzielaną przez sprzedawcę. W ciągu 24h miałem urządzenie u siebie.

Jeśli cię interesuje wersja 3g to w dziale kupię/sprzedam wczoraj widziałem, ze koleżanka chciała się pozbyć swojego kundelka za 450 zł. Gdyby zamieściła swoje ogłoszenie kilka dni wcześniej, na pewno bym skorzystał.


29 lis 2011 9:44:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2011 11:06:25
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
nie kupisz do polski kindle z reklamami. Było wiele razy wałkowane.


29 lis 2011 19:41:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2011 22:28:29
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3,4
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Mori napisał(a):
Ale K4 jest jeszcze mniejszy i lżejszy, przez co, przynajmniej w mojej opinii, wygodniejszy. Rozumiem, że komuś, kto nie miał porównania, może się to wydawać niewyczuwalną różnicą, ale ona jednak jest.

Zatem ja polecę po prostu K4, jeśli nie potrzebujesz notować (choć z klawiatury ekranowej da się coś napisać, ale to przesadnie wygodne nie jest). Mały, lekki, wygodny, najtańszy - tak podsumowując go.


Niestety K4 różni się od K3 jeszcze jednym istotnym szczegółem - ma gorszy wyświetlacz. Zauważalnie mniejszy kontrast i gorszy czas przełączania. Prawdopodobnie to stany magazynowe z K2. Klawiatura nie kosztuje 30$.


30 lis 2011 22:37:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2011 11:06:25
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
O czym Ty mówisz człowieku?
K2 miało vizplex, a K4 i K3 pearl. To są dwie różne technologie.
A poza tym klawiatura+układ dźwiękowy+mikrofon+głośnik dają spokojnie 30USD.
Nie mówiąc o tym, że nowsze często znaczy tańsze np. chipset wifi.


30 lis 2011 23:17:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2011 22:28:29
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3,4
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
szubster napisał(a):
O czym Ty mówisz człowieku?


Mówię o tym, że K4 ma wyświetlacz o gorszym kontraście i czasie przełączania, niż K3.
Wygląda jak z K2


30 lis 2011 23:33:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2011 11:06:25
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
To chyba felerny model dostałeś. Mój jest identyczny z K3 kumpla.


01 gru 2011 11:59:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2011 22:28:29
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3,4
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
szubster napisał(a):
To chyba felerny model dostałeś. Mój jest identyczny z K3 kumpla.


Albo wyjątkowo dobry K3. Porównywałem z 3 sztukami (2 normalne jeden z reklamami).
Porównaj sobie jeszcze prędkość przełączania stron, po włączeniu w K4 opcji odświeżania całostronicowego.


01 gru 2011 20:38:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2011 11:06:25
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Prędkość jest identyczna. Zresztą z wyłączonym odświerzaniem całostronicowym też. Ono nie daje nic więcej niż to, że ekran nie miga. Prędkość wcale nie jest większa.


02 gru 2011 0:44:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
krzyzakov napisał(a):
Mori napisał(a):
Ale K4 jest jeszcze mniejszy i lżejszy, przez co, przynajmniej w mojej opinii, wygodniejszy. Rozumiem, że komuś, kto nie miał porównania, może się to wydawać niewyczuwalną różnicą, ale ona jednak jest.

Zatem ja polecę po prostu K4, jeśli nie potrzebujesz notować (choć z klawiatury ekranowej da się coś napisać, ale to przesadnie wygodne nie jest). Mały, lekki, wygodny, najtańszy - tak podsumowując go.


Niestety K4 różni się od K3 jeszcze jednym istotnym szczegółem - ma gorszy wyświetlacz. Zauważalnie mniejszy kontrast i gorszy czas przełączania. Prawdopodobnie to stany magazynowe z K2. Klawiatura nie kosztuje 30$.

Zapewne stany magazynowe K2 już dawno zeszły. Amazon nie ma tego nie wiedzieć ile, przecież zdarzało się, że skończyły im się czytniki w ogóle.


02 gru 2011 1:23:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Myślę, że nie ma reguły, który wybór byłby ''najlepszy''; przy okazji wymiany gwarancyjnej zastanawiałam się czy może nie zdecydować się na K4 (nie wiem oczywiście, czy A. by się na to zgodził, ale założyłam, że raczej tak, bo keyboard jest droższy niż 4 a im to może powinno być obojętne...) i wolałam zostać przy 3.


04 gru 2011 3:03:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2011 22:28:29
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3,4
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
szubster napisał(a):
Prędkość jest identyczna. Zresztą z wyłączonym odświerzaniem całostronicowym też. Ono nie daje nic więcej niż to, że ekran nie miga. Prędkość wcale nie jest większa.


Ale może sprawiać takie wrażenie. Ja mam całostronicowe szybsze na K3 (liczyłem klatki na filmiku).
Natomiast testy kontrastu wykazały, że rzeczywiście jest gorszy, ale nie tak bardzo jak myślałem.
Niestety zdjęcia robiłem z ręki.
Myślę, że za subiektywne wrażenie ciemniejszego tła jest odpowiedzialna jaśniejsza obudowa niż w K3.
BTW - Amazon chyba nie przemyślał tej metalizowanej obudowy. Oprócz efektu, o którym pisałem, K4 będzie się dużo gorzej starzał niż K3. Już po 2 tygodniach użytkowania K4 na tylnej ściance mam ciemne obtarcia (nie lubię okładek i innych kondomów). K3 wygląda jak nówka sztuka.


04 gru 2011 20:23:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 18:07:01
Posty: 1
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Właśnie dostałem nowiutkiego Kindle Touch którego zakupiłem na ebay-u. Całkowity koszt z przesyłką do Polski to niecałe 500zł (wersja z reklamami $113.49+ przesyłka $29.99). Nadano 28.11 u mnie był 05.12.

Na paczce była podana wartość 75 dol. więc nawet na cło się nie łapało.
Jeżeli ktoś będzie chętny to mogę podać link do aukcji tego sprzedawcy.


05 gru 2011 18:18:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 11:51:33
Posty: 4
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
a jest możlwiość otrzymania faktury vat od niego?


05 gru 2011 20:17:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Alex^^ napisał(a):
Właśnie dostałem nowiutkiego Kindle Touch którego zakupiłem na ebay-u. Całkowity koszt z przesyłką do Polski to niecałe 500zł (wersja z reklamami $113.49+ przesyłka $29.99). Nadano 28.11 u mnie był 05.12.


A miałeś wcześniej jakiś czytnik? Masz go do czego porównać? Nawet jeśli nie to napisz jakie wrażenia. Czytam od kilku tygodni, oglądam recenzje. Też zastanawiam się nad kupnem. Kindle prezentują się przyzwoicie, mają dobrą cenę. Ale odtwarzanie pdf-ów jako obrazów a nie jako tekstu zabija wszystko (a w Polsce jest mnóstwo książek w pdf).

Napisz, jak go oceniasz. Zdecydowanie lepszy jest wg mnie sony prs-t1. ALE DROGI! I jak na razie niedostępny na redcoon.pl... :-(


06 gru 2011 16:32:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 14:15:14
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Porównywałem dziś mojego 4 Classic z "trójką" kolegi i jeśli idzie o ekran to żaden z nas nie dostrzegł różnicy, ani w kontraście, ani szybkości przerzucania stron. Faktem jest że w trójce, gdy jest bez okładki wydaje się że jest lepszy kontrast, ale gdy oba są w ciemnych okładkach różnicy nie ma. Co ciekawe różnica pojawiał się przy użytkowaniu na zewnątrz - dziś były ok. 2 stopnie, w trójce kolegi wyświetlacz działał zdecydowanie wolniej, przy przerzucaniu stron na chwilę pozostawał czarny ekran, on twierdzi że tak miał od samego początku. Mój działał bez zarzutu, choć nie wiem czy to nie problem tego konkretnego egzemplarza.


06 gru 2011 17:15:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: