Teraz jest 25 kwi 2024 11:40:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd. 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
garnizon napisał(a):
airs, to nie jest trudne! Jak napisałem, to nie zajmuje ani chwili, jeśli i tak zamierzamy konwertować plik! Więc może TOBIE zajmuje to ponad 2 minuty, ale MI mniej. Swoich 189 dolarów się raczej nie do czekam, ale nie wmawiaj proszę, że coś upraszczamy czy fałszujemy. To naprawdę jest łatwe i nie trzeba do tego instalować jakiegoś wyszukanego oprogramowania.

Dla mnie to też nie jest trudne, ale dla zwykłego mola książkowego już tak.
Cały czas odnoszę się do tego artykułu (z 13 punktami): http://mmazur.7thguard.net/2010/10/21/kindle-i-obchodzenie-zabezpieczen-babci-jagodki/
Patrzysz i piszesz ze swojego egoistycznego punktu widzenia. Ja mam to co trzeba zainstalowane i mi nie musisz nic robić, ale jeśli napisałbyś, że zainstalujesz i pomożesz w tym zdejmowaniu DRM i konwertowaniu każdemu kto się z takim problemem zgłosi, to patrzyłbym na Ciebie i na to co piszesz inaczej.

Za chwilę w ramach upraszczania napiszecie że DRM i różne formaty e-booków, to żaden problem i właściwie to księgarnie mogą sobie wymyślać wiele własnych zabezpieczeń i formatów (jak Kolporter na przykład) i nikomu to nie będzie szkodzić ani utrudniać życia :P

Ja już z tego tematu się wyłączam, ale nie piszcie, że czarne jest białe :nono

_________________
W Obrazek też ;)


20 gru 2010 17:51:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
airs napisał(a):
Cały czas odnoszę się do tego artykułu (z 13 punktami): http://mmazur.7thguard.net/2010/10/21/kindle-i-obchodzenie-zabezpieczen-babci-jagodki/


w artykule tym :

podpunkty 1-9 nie mają nic wspolnego z Kindle i odnoszą się do każdego kupujacego, takze tego nie sciagajacego DRM.
podpunkty 10-13 nie mają racji bytu przy zianstalowanym pluginie w calibre


20 gru 2010 18:02:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
DRM to jest problem i w innych tematach kłóciłem się z tymi, którzy twierdzą odwrotnie.
Odnosisz się do tego artykułu i dlatego NIE MASZ RACJI. Przecież autor napisał to pod wpływem emocji, specjalnie po to, żeby podobne wywołać u odbiorcy. Nie znaczy to, że zdejmowanie DRM jest aż tak trudne. Zauważ też, że ponad połowa tych punktów to problemy ze sklepem czy rejestracją w programie ADE - z tym trzeba się bawić niezależnie, czy zdejmiesz DRM czy nie, a także problemy wynikające z korzystania z systemu operacyjnego, którym raczej zwykle mole książkowe się nie posługują. Jeśli chodzi o samo zdejmowanie DRM, to potrzebne są trzy punkty:
1. Instalacja Calibre - które i tak jest polecane użytkownikom czytników, nie tylko Kindle, bo to po prostu dobry i przydatny program.
2. Instalacja pluginu ineptepub (jednorazowo).
3. Otwarcie pliku w Calibre (jedyna czynność, która będzie potrzebna w przypadku każdego kolejnego pliku).
Jest to inny sposób, niż opisany na blogu, do którego link podałeś. Prostszy, szybszy, choć i tak niekażdy sobie z tym poradzi. Ale czy taka osoba przejdzie przez obsługę samego ADE? I jeśli chcesz wiedzieć, to już pomagałem nieznajomym osobom, które miały z tym problem. Bezpośrednich linków do plików tutaj nie podam, bo zaniechał tego w jednym poście admin serwisu.


20 gru 2010 18:04:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2010 19:37:25
Posty: 6
Lokalizacja: Olsztyn
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
mihu napisał(a):
@airs co jest trudnego i czasochłonnego w zainstalowaniu pluginu do calibre i wybraniu opcji z menu? Chyba, że zamiast zrobić to w taki sposób wolisz męczyć się z Pythonem...

Witam,

Mihu, możesz podpowiedzieć skąd pobrać ten program i jak go wrzucić do Calibre?


20 gru 2010 19:59:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
Nie wiem jaka jest dokladna polityka eksiazek wobec bezposrednich linkow do takiego oprogramowania wiec zaproponuje tylko lekture tego bloga http://apprenticealf.wordpress.com. Tam znajdziesz linki do zip z wszelkim oprogramowaniem odDRMowujacym


20 gru 2010 20:48:04
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
Nie mamy nic do legalnego oprogramowania. Sugerowalibyśmy jednak unikanie bezpośrednich linków do plików - nie dlatego, że tu nie wolno, a dlatego, że zazwyczaj nie jest to dobrze widziane przez drugą stronę.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 gru 2010 21:09:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 21:08:07
Posty: 60
eCzytnik: kindle 3, Kobo Mini
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
W sprawie legalności zdejmowania DRM to nawet amerykańskie sądy zmieniają zdanie:
http://www.dobreprogramy.pl/Lamanie-DRM ... 19519.html


20 gru 2010 22:54:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2010 19:37:25
Posty: 6
Lokalizacja: Olsztyn
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
mihu napisał(a):
Nie wiem jaka jest dokladna polityka eksiazek wobec bezposrednich linkow do takiego oprogramowania wiec zaproponuje tylko lekture tego bloga http://apprenticealf.wordpress.com. Tam znajdziesz linki do zip z wszelkim oprogramowaniem odDRMowujacym



Dzięki za podpowiedz, ale niestety nic mi to nie da. Jestem zwykłym użytkownikiem kompa a nie informatykiem.


20 gru 2010 23:31:59
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
Witam,



Powołanie art. 118 CAŁKOWICIE bezprzedmiotowe, gdyż wskazany przez Ciebie przepis opisuje przestępstwo celowe, w którym celem czynu jest osiągnięcie korzyści majątkowej. Ponieważ w przypadku łamania DRM Adobe (a o takowym de facto tutaj mówimy) co do zasady MUSISZ najpierw danego ebooka KUPIĆ, to - o ile nie zamierzasz go, po zdjęciu DRM odsprzedawać lub w inny sposób wykorzystywać do osiągnięcia przedmiotowej korzyści majątkowej - występuje brak podstawowego znamiona czynu zabronionego!!!

Być może - a wnioskuje tak z treści Twojego postu - chodziło Ci o art 118 (ze zn.1). Tu również powołanie bezprzedmiotowe, gdyż ściganiu podlega WYTWARZANIE urządzeń i ich komponentów PRZEZNACZONYCH do niedozwolonego usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych (dalej jest o sprzedaży takich URZĄDZEŃ i ich reklamie). Istotą jest tu znamię: PRZEZNACZONYCH! Komputery nie są wytwarzane w tym celu! Zresztą to nie KOMPUTERY pozwalają na zdjęcie DRM, ale oprogramowanie - ale z kolei oprogramowanie NIE jest ani urządzeniem, ani jego komponentem!!!

Resumując: chciałbym widzieć (naprawdę) pozew, w którym uprawniony (bo ściganie ww. czynów jest w trybie wnioskowym) oskarża kogoś o usunięcie DRM, wskazując stan faktyczny, w którym jego klient KUPIŁ ebooka i - nie mogąc ze względu na umieszczone w ebooku zabezpieczenie swobodnie z niego korzystać na posiadanym sprzęcie - usunął z niego DRM.
Takiego "śmiałka" chybaby śmiechem zabili we wszystkich pismach prawniczych :D

DRM ma określony cel - ma zabezpieczyć przed nieuprawnionym ROZPOWSZECHNIANIEM. Tylko tyle, i aż tyle. Jednak w żadnym razie zastosowanie DRM nie ma na celu uniemożliwienie swobodnego korzystania przez nabywcę z KUPIONEJ treści. Nawet w USA (które w tych kwestiach mają prawodawstwo dużo dalej idące niż w RP) kilka naprawdę dużych kompani PRZEGRAŁO przed sądami procesy w sprawach, w których powodami byli ich klienci, którzy nabyli programy, filmy czy muzykę na nośnikach tak zabezpieczonych, że nie czytały (lub czytały w sposób ułomny) ich popularne odtwarzacze. Nie tylko musieli zapłacić niezłe odszkodowania (i nieistotne było tu to, że zakupiony towar wart był kilkanaście dolarów), ale również musieli zmienić sposób zabezpieczania tak, by maksymalnie wykluczyć problemy z odtwarzaniem.

Aha jeszcze mała dygresja co do użytego wyżej stwierdzenia "co do zasady" - wiadomo, zasady są, ale wyjątki również. Ale o tym tutaj mówić nie będziemy :P Sieć jest duża, a zasób informacji znajdującej się w niej ogromny. :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


21 gru 2010 0:16:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
Arturo napisał(a):
mihu napisał(a):
Nie wiem jaka jest dokladna polityka eksiazek wobec bezposrednich linkow do takiego oprogramowania wiec zaproponuje tylko lekture tego bloga http://apprenticealf.wordpress.com. Tam znajdziesz linki do zip z wszelkim oprogramowaniem odDRMowujacym



Dzięki za podpowiedz, ale niestety nic mi to nie da. Jestem zwykłym użytkownikiem kompa a nie informatykiem.


Ja tez nie i o oprogramowaniu mam zerowe pojecie. Na stronie jest gdzie link do pliku **** czy jakos tak, ktory oprocz roznych dziwadel z ktorych nie potrafilbym korzystac zawiera tez plugin do calibre.

EDIT by Chesuli: nazwa "ocenzurowana"


21 gru 2010 8:44:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
dzięki wszystkim za odpowiedzi, już chyba wiem wszystko
upewniło mnie to, że to jest właściwe forum dla użtkowników ebook readerów
a porady są naprawdę profesjonalne
szkoda tylko, że takie zamieszanie na rynku ebooków, tym bardziej jednak to forum jest potrzebne
jeszcze raz dzięki


21 gru 2010 11:15:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 wrz 2010 14:51:51
Posty: 47
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
plugin do calibre zdejmujący zabezpieczenie DRM od Adobe?
instalujesz plugin i to kończy problem?
definitywnie?
kazdy epub z drm z empiku czy skąd inąd można przekonwertować w calibre do mobi?
i czytać na kindle?

Dzięki JEDNEMU pluginowi????

ktoś może to potwierdzić?
garnizon jaka jest naqzwa pugina i skąd go zaciągnąłeś?

to co pisze garnizon to REWOLUCJA bo likwiduje najwazniejszą wadę kindle - brak obsługi epub z drm....

jeep


21 gru 2010 11:45:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
mihu już podał link do strony, na której jest link do pliku ***** i tam będzie ten plugin.
Po instalacji pluginu jedyne co trzeba zrobić, to dokonać konwersji - oczywiście tylko w Calibre, który ma plugin.

EDIT by Chesuli: cenzura, niestety.

cenzura bardzo wybiórcza, bo nazwę pliku przepisałem z innego postu tutaj (sam znalazłem plugin gdzie indziej).


Ostatnio edytowano 21 gru 2010 18:33:48 przez garnizon, łącznie edytowano 1 raz



21 gru 2010 12:47:46
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
Hmmm, może ewentualne resztę tych wyjaśnień zainteresowani dokonają już na PW - OK?.
Wydawało mi się, że "sugestia" Moriego - osiem postów wyżej - była dość czytelna :?

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


21 gru 2010 13:20:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 1:35:15
Posty: 74
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle a polskie księgarnie Empik, eClicto itd.
dajcie adres plugina do Callibre ... [do zdejmowania tego DRM]

_________________
Polecam DropBox ... rejestracja z bonusem :)
... a do czego to ? Synchronizacja między kilkoma komputerami i łatwe udostępnienie plików.


21 gru 2010 15:57:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron