Teraz jest 19 kwi 2024 21:24:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 23:55:19
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle Classic
Post Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Witam,

zamierzam kupić jeden z czytników wskazanych w temacie. Planuję zakup przez allegro czytnika sprowadzonego już do Polski. Classic można w takim układzie kupić za ok. 450 zł, Touch - 600.

Przejrzałem to wspaniałe forum, poczytałem opinie innych, obejrzałem trochę filmów na youtube, jednak powyższe działania nie pozwoliły zaspokoić mojej ciekawości w pewnym aspekcie.

Otóż - mam do przerobienia kilkadziesiąt artykułów po angielsku; część z nich to pdf-y, część zaś, to 1) dobre skany książek w formacie pdf - z tego co widziałem Kindle (przynajmniej 3) radził sobie z takimi skanami. Ale wolę się upewnić, pytając was. Kolejna kwestia - poziom mojego angielskiego często zatrzymuje mnie na co bardziej odjechanych wyrazach, które szczególnie lubią się pojawiać we wspomnianych artykułach (są to publikacje naukowe) - 2) na którym z wyżej wymienionych Kindelków użytkowanie słownika jest wygodniejsze, tak z Waszego punktu widzenia? 3) Jak wygląda podgląd utworzonej notatki? Z wiadomych względów lepiej tworzy je się na Touch, ale czy zapisują się one i jak następnie, przy ponownym odczycie, można je zobaczyć? Czy jeśli notatka ogranicza się do 5 wyrazów, to classic "da radę"?

Na samym początku byłem przekonany do Touch, wejście jack i takie bajery, aczkolwiek zastanawia mnie, jak długotrwałe użytkowanie ekranu dotykowego wpłynie na jego jakość (powstanie obtarć, zabrudzenia etc), czy jest to ekran naciskowy ergo wykorzystujący rysiki oraz czy Touch posiada blokadę, która uniemożliwia przypadkowe kliknięcie czegoś.
Ale zniechęcił mnie brak możliwości obrócenia obrazu do poziomu (wide screen)? 4) Czy czytanie w poziomie jest wygodniejsze? Czy amazon planuje zaktualizować soft tak, by można było obracać obraz?
Wreszcie cena - jako biedny student, który nigdy nie miał do czynienia z czytnikami a który nie chce już psuć sobie oczu od martycy lcd (i być bardziej mobilny) z naturalnych względów zwracam się ku wersji Classic, lecz jeżeli coś jest lepsze/bardziej perspektywiczne, warto zainwestować więcej (choć z drugiej strony ciężko w półtora miesiąca po premierze ocenić awaryjność ekranu dotykowego w Touch).

To tyle w moim pierwszym poście. Najbardziej kluczowe są dla mnie pytania 2 i 3, dlatego też powstał niniejszy post. Pozdrawiam ciepło w tą wietrzną, zimową noc;)


07 sty 2012 0:18:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Co do ekranu działa on na podczerwień i jest trochę inne od ekranów oporowych i pojemnoścowych(do nich potrzebna jest specjalna warstwa na ekranie, by można było obliczyć pozycję palca na ekranie, a z oczywistych względów nie chcemy warstwy odbijającej w kindlu:])

Jak są to skany i po prostu zdjęcia spakowane w PDF, to w kindle z tego co wiem nie jest to zbyt wygodne, bo do tego lepszy jest DX, ale to z kolei o wiele większa kasa.

W kindle 4Touch i Non Touch słowniki działają w PDF, ale tylko pod warunkiem że nie są to skany książek,
jak mi wiadomo pojawia się znaczek przy słowach, że w tym miejscu jest notka, a same podkreślenia i notki są zapisywane w nowym pliku(my clippings, lub coś takiego).

Obrót ekranu w PDF jest z pewnością potrzebny gdy są to skany, jest już JailBreak dla wersji Touch a wraz z nią pojawiła się możliwość obrotu ekranu, a ludzie pracują już nad akcelerometrem.

Jeżeli chodzi o cenę, to wersja Classic(4 Non Touch) z amazonu to koszt ostateczny 160USD co na dzień dzisiejszy daje 560zł około, wersji Touch nie kupisz od amazonu jak narazie więc pozostaje allegro,
ale Uważaj bo jeżeli wysyłka jest z USA(większość aukcji) to do ceny musisz doliczyć VAT+Cło+często magazynowanie w PolAmer.

Osobiście kupiłem Kindle 4Non Touch na allegro z wysyłką z Polski+Okładka i wyniosło mnie to poniżej 500zł, ale jeszcze do mnie nie dotarł, więc te informacje które wypisałem wymagają uwierzytelnienia.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


07 sty 2012 0:44:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 23:55:19
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Dzięki za info, szczególnie odnośnie ekranu i skanów. Kusi mnie ten touch; przejrzałem jeszcze parę filmików i praca na tekście fajnie na nim wygląda, tyle że brak wide-screen oraz "palcowa" nawigacja przy powiększaniu są trochę kłopotliwe; po za tym odnoszę wrażenie, że Touch przy pdf-ach działa nieco wolniej. A tak przy okazji - czy można dograć polski głos lektora do Touch? Wiem że na Kindle 3 to możliwe, ale czy dostosowano to już do 4 Touch, tego nie wiem. Co do allegro, jestem czujny:D


07 sty 2012 0:57:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Ja wybrałem wersję bez dotyku, bo po uwzględnieniu za i przeciw, ekran dotykowy okazał się zbędny, a niczego więcej niż to co oferuje ten czytnik nie potrzebowałem, wybór należy do Ciebie.

Co do notatek, to kilku wyrazowe oczywiście że się da, może to zająć trochę więcej czasu, ale w końcu się uda :)

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


07 sty 2012 1:20:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 23:55:19
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Po obejrzeniu poniższych recenzji:

http://www.youtube.com/watch?v=oxQX3pAn ... ure=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=o7BTJun0 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=J_SsiOq39b8

Jednak zdecyduję się na Classic. Tańszy a niemal równie funkcjonalny. Widać, że ekran dotykowy nie współpracuje dobrze z e-ink screen, po za tym odtwarzacz mp3 czy czytanie na głos (tylko jednego rodzaju pliku) są mało ważnymi bajerami. Strony www rzeczywiście pracują nieco lepiej na Touch, ale ich powiększanie jest karkołomne i mało estetyczne. Brak też wide-screena, jako początkujący raczej nie będę z marszu hackował maszynki, zaś Amazon nie wiadomo kiedy wyda nowy soft pod Touch, więc na chwilę obecną pozostaje Classic. Chyba najlepszy model dla początkujących.


07 sty 2012 2:34:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Jeżeli zaczekałbyś np. do poniedziałku to powinienem dostać swojego kindelka(kochana Poczta Polska ;)), więc jako "świerzak" napisałbym Ci co i jak, bo sam dopiero zacznę swą przygodę z czytnikiem, a teraz pomyśl, ktoś udzielił Ci rady sam nie posiadając czytnika :)

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


07 sty 2012 8:02:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 23:55:19
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Spokojnie, sam wyżej stwierdziłem, że wolę Touch, ale obejrzałem jeszcze trochę filmików i przekonałem się, że Touch, choć mocny, będzie nie praktyczny. Ja, jak poczta da, zacznę przygodę od wtorku, więc życzę udanych lektur i rozmów na forum;)


07 sty 2012 12:43:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2011 21:03:16
Posty: 69
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Bierz Classica. Też stałem przed tym wyborem, wybrałem Classica i jestem bardzo zadowolony. Jeśli masz zamiar na tym czytać (a taka jest idea kindle) to po co Ci dotykowy?


07 sty 2012 13:34:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Ze sie wtrace z czystej ciekawosci dlaczego wzieliscie pod uwage te dwa a nie Kindla 3 ? Ze wzgledu na cene czy cos innego mialo wplyw na taka a nie inna decyzje. Ja bronie mojego Kindla 3. 3G ,WiFi moze kosztuje ponad 600 zl
ale strysio to kupuje powiedzmy sie raz ( oczywiscie nie licze rozwoju techniki bo za 10 lat to bedzie jak teraz liczydła :D ). No i choc by ktos mowil co chce nie mam do konca zaufania do Allegro ale to wylacznie moje zdanie. Pozdrawiam.


15 sty 2012 14:56:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
zaletą kindle 3 3g jest darmowy internet- ale nie wiadomo jak długo jeszcze, natomiast jest większy i nie każdemu to pasuje, w dodatku kosztuje sporo więcej
Mam kumpla który ma właśnie kindle 3 3G, jeszcze nie używał 3G...


15 sty 2012 15:32:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
No coz pawelsz ja czesto jestem z kindelkiem poza domem i korzystam z 3G a ze kosztuje sporo wiecej no to juz jest inna sprawa faktycznie. Czemu zakladasz ze bezplatny net wylacza - jak na razie smiga jak szalony.


15 sty 2012 17:05:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 gru 2011 14:18:20
Posty: 48
eCzytnik: kindle 4 classic
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
nigdzie Amazon nie określa, że dostęp poprzez 3G będzie zawsze itd (było o tym na forum).
Przeglądanie stron na kindle jest średnio wygodne, zwłaszcza ta szarość- w PL od tego mam smartphone który dużo lepiej się w tym sprawdza.
Na pewno darmowy dostęp do inetu jest baaardzo przydatny za granicą - jeśli się tam wybywa często- to mnie bardzo kusiło (ponoć da się podpiąć kindle jako modem do kompa...)


15 sty 2012 18:06:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2011 21:03:16
Posty: 69
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Ja wybrałem 4 Classic a nie Touch lub 3 właśnie przez cene. 3 jest około 200zł droższy (ten bez 3G) od 4 Classic. Nie wiem w jakim celu miałbym tyle dokładać, czytnik służy mi do czytania a nie pisania, więc za qwerty dziękuje. 3G tez nie potrzebuje, od tego mam telefon ;)


15 sty 2012 20:09:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
Tylko Touch, chyba ze chcesz wyslacznie czytac ksiazki.
mam touch wiec moge sie wypowiedziec.
Szarosci w niczym nie przeszkadzaja.
Strony przeglada sie naprawde niezle - szczegolnie ze jest tryb (do wlacznia) article mode. Swietnie sie czyta. Jest multitouch
Genelrnie jako ze ekranu nawet nie musisz dotykac (taka technologia) wiec wystarczy zblizyc mocno lub lekko musnąć to obsluguje sie idelnie.
Mozna wiele zeczy o kotych bez touch mozesz pomozacyc a juz przy classic to w/g masakra.
Mozesz czytac poczte itd.
3g nie potrzebuje bo wszedzie jest wifi a jak nie to moge shgaring z teleofnu zawsze zrobic
Dalem 560 i moge polecic Ci kolesia z allegro ktory kolejnego dnia wysyla z Wawy. Wiec 100zl wiecej niz classic a jaka zabawa. Pisz na prv


21 sty 2012 12:32:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 10:28:08
Posty: 63
eCzytnik: K3 3G, KT
Post Re: Kindle 4 Classic vs. Kindle Touch
wyzwolenia napisał(a):
Tylko Touch, chyba ze chcesz wyslacznie czytac ksiazki.

no chyba do tego służy Kindle ? bo do całej reszty są lepsze urządzenia..

wyzwolenia napisał(a):
3g nie potrzebuje bo wszedzie jest wifi a jak nie to moge shgaring z teleofnu zawsze zrobic

próbowałeś ? u mnie gdy próbuję się połączyć do hotspota zrobionego na HTC to kindle wyrzuca, że nie obsługuje trybu peer-to-peer


21 sty 2012 14:34:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron