Teraz jest 29 mar 2024 16:59:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Kindle 3 i 3g w Polsce - działa? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
szofix8 napisał(a):
kodak1972 napisał(a):
przed chwilą odebrałem i WWW działa po 3G i to bardzo fajnie :)


Działają notatki? A onet? mini.wp.pl lajt.onet.pl działa to? Moze jakis bank? (choc ja chyba jednak nie ufalbym czytnikowi)


Jak działa, to działa, chyba nie chcesz, żeby wszystkie strony sprawdzać. Przeglądarka nie bez powodu znajduje się w zakladce experimental. Jest to raczej bajer, ktory może być przydatny do stron z dużą ilością tekstu (tryb artykułowy) niż do codziennego korzystania z www, ktore jest już dużo wygodniejsze na większości smartfonów. Wszystko ze względu na powolne odświerzanie ekranu typu e-ink i brak kontroli za pomocą myszki/stylusa/palca po ekranie. Nie wspominając już o tym, że brak zasięgu 3g zdarza się nawet w centrum warszawy.


08 wrz 2010 10:36:50
Zobacz profil
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
Notatki to taka usluga Amazonu. Cos jak spolecznosc wymieniajaca sie wiadomosciami. Dziala wprost z ksiazki. zaznaczasz i publikujesz (mozesz dopisac komentarz)

Co do strony innej to wlasnie o tym mowie. Odswiezanie nie jest problemem. Moze byc tekst, ale czy to dziala? Nie odpowiedziales.

Do tego jest jeszcze google map


08 wrz 2010 16:39:43
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
Notatki działają na pewno, także publikowanie ulubionych fragmentow za pomoca facebooka i twittera. Wiem, bo testowałem. Po powrocie do domu moge sprawdzić mobilne wersje portali i google mapsy, na razie sprawdziłem tylko eksiazki.org i działa.

Edit: onet lajt dziala, mini wp dziala, google maps dziala i to nawet lepiej niz sie spodziewalem.


08 wrz 2010 18:22:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2010 10:04:20
Posty: 14
eCzytnik: Kindle 3 3G+Wi-Fi
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
co masz na myśli pisząc notatki?
wp, onet bez problemu
mbank też działa choć z małymi problemami z kadrowaniem obrazu


08 wrz 2010 19:04:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
Notatki = highlights czyli zaznaczanie fragmentu i opatrywanie go komentarzem


08 wrz 2010 19:17:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 16:31:49
Posty: 55
Lokalizacja: Bydgoszcz
eCzytnik: Kiindle 3
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
W temacie tego że przeglądarka jest eksperymentalna, bawiłem się dziś trochę przeglądaniem stron na wersji WiFi i w pewnym momencie (po kilku minutach bawienia się google maps) Kindle przestał reagować na sterowanie kursorem, wyszedłem z przeglądarki, wróciłem do niej to w ogóle przestał reagować na przyciski (nawet na przesuwanie "power slide"). Potem pomigał ekranem i zaczął reagować, na wszelki wypadek zrobiłem soft restart i już nie bawię się www.
Przy okazji znalazłem wątek z problemami z stabilnością Kindle 3:
http://www.amazon.co.uk/tag/kindle/foru ... BCVK8ZLO87


08 wrz 2010 19:58:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
To prawda, ja tez musialem restartowac po zwisie na www. Podobno najczesciej wiesza sie kiedy uzywasz neta w czasie kiedy jeszcze robi sie indeksacja (w czasie ktorej urzadzenie lubi sobie przymulic ogolnie)


08 wrz 2010 20:44:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 wrz 2010 20:24:21
Posty: 4
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
Richard napisał(a):
W temacie tego że przeglądarka jest eksperymentalna, bawiłem się dziś trochę przeglądaniem stron na wersji WiFi


Mnie głównie interesuje 3G, czy warto dopłacać te 150zł. Czy można awaryjnie na spacerze zrobić przelew, sprawdzić coś w sieci czy na jakimś forum. I czy są za to dodatkowe opłaty. Za konwersję plików i wysłanie ich mailem na urządzenie Amazon pobiera jakąś kwotę.


08 wrz 2010 21:27:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
TomaszFK napisał(a):
Richard napisał(a):
W temacie tego że przeglądarka jest eksperymentalna, bawiłem się dziś trochę przeglądaniem stron na wersji WiFi


Mnie głównie interesuje 3G, czy warto dopłacać te 150zł. Czy można awaryjnie na spacerze zrobić przelew, sprawdzić coś w sieci czy na jakimś forum. I czy są za to dodatkowe opłaty. Za konwersję plików i wysłanie ich mailem na urządzenie Amazon pobiera jakąś kwotę.



3g jest w pelni darmowe i awaryjnie na spacerze mozna skorzystac z sieci o ile jest zasieg. Korzystanie z 3g jest platne tylko jesli sie z niego korzysta poza krajem w ktorym Kindle jest zarejestrowany.


08 wrz 2010 21:53:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
mihu napisał(a):
TomaszFK napisał(a):

Mnie głównie interesuje 3G, czy warto dopłacać te 150zł. Czy można awaryjnie na spacerze zrobić przelew, sprawdzić coś w sieci czy na jakimś forum. I czy są za to dodatkowe opłaty. Za konwersję plików i wysłanie ich mailem na urządzenie Amazon pobiera jakąś kwotę.



3g jest w pelni darmowe i awaryjnie na spacerze mozna skorzystac z sieci o ile jest zasieg. Korzystanie z 3g jest platne tylko jesli sie z niego korzysta poza krajem w ktorym Kindle jest zarejestrowany.


myślę że się mylisz i delikatnie modyfikujesz to co jasno piszą na amazonie , a piszą ,że 3G jest darmowe w 100 krajach , Co rozumiesz przez rejestrację - kindle jest zarejestrowany w amazonie w usa , a kraj jest jednym z tych 100 do , których amazon wysyła kindla


08 wrz 2010 22:29:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
Kosztuje korzystanie z whispernetu (przynajmniej obywateli USA) poza krajem zamieszkania. Ze strony Amazona:
Cytuj:
International Service Fees for U.S. Customers
Kindle (Free 3G) customers from the United States can travel internationally and still get books in less than 60 seconds. Customers have the option to wirelessly receive periodicals and personal documents via Whispernet for a fee or transfer files from their computer for free.

International Subscription Service: Receive all of your newspaper, magazine, and blog subscription content via Whispernet for a weekly fee of $4.99.

International Personal Document Service: Transfer personal documents to your Kindle via Whispernet for $.99 per megabyte (rounded up to the next whole megabyte). For more information about transferring personal files to your Kindle, see the Transferring, Downloading, and Sending Files to Kindle Help page.


09 wrz 2010 6:51:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
mihu napisał(a):
Kosztuje korzystanie z whispernetu (przynajmniej obywateli USA) poza krajem zamieszkania. Ze strony Amazona:
Cytuj:
International Service Fees for U.S. Customers
Kindle (Free 3G) customers from the United States can travel internationally and still get books in less than 60 seconds. Customers have the option to wirelessly receive periodicals and personal documents via Whispernet for a fee or transfer files from their computer for free.

International Subscription Service: Receive all of your newspaper, magazine, and blog subscription content via Whispernet for a weekly fee of $4.99.

International Personal Document Service: Transfer personal documents to your Kindle via Whispernet for $.99 per megabyte (rounded up to the next whole megabyte). For more information about transferring personal files to your Kindle, see the Transferring, Downloading, and Sending Files to Kindle Help page.


Co do strony Amazona masz rację, lecz :
http://cow.neondragon.net/index.php/ama ... b-browsing


09 wrz 2010 8:20:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
To świetna wiadomość dla wszystkich z wersja 3g. Skoro Amazon jest w stanie oferowac darmowe 3g włącznie z roamingiem, to teraz dopiero możemy sobie wyobrazić jak jesteśmy wykorzystywani przez operatorów przy rozmaiwaniu i korzystaniu z netu poza Polską.


09 wrz 2010 9:40:05
Zobacz profil
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
mihu napisał(a):
To świetna wiadomość dla wszystkich z wersja 3g. Skoro Amazon jest w stanie oferowac darmowe 3g włącznie z roamingiem, to teraz dopiero możemy sobie wyobrazić jak jesteśmy wykorzystywani przez operatorów przy rozmaiwaniu i korzystaniu z netu poza Polską.



Podejrzewam , ze są ograniczenia na dzień lub na miesiąc. W końcu Amazon płaci pewnie jakiś ryczałt za sieć i płaci ze sprzedanych książek. Dziwi mnie tylko, że nie opłaca mu sie dogadywać z różnymi dostawcami w róznych krajach. Mógłby też wprowadzic książki po polsku, na pewno przyczyniło by sie to do większych oszczędności.


EDIT by Mori: Bez reklam proszę. Masz sygnaturkę, to wystarcza.


09 wrz 2010 11:21:58
Post Re: Kindle 3 i 3g w Polsce - działa?
Bardzo prosze o przywrócenie tej skasowanej wiadomości. Gdzie w regulaminie jest zakaz proszenia o klikniecie? To nie jest reklama uslugi lub produktu, ale prosba przyjacielska.

Jesli nie cofniesz swojej edycji lub nie zmienisz regulaminu możesz skasowac moje konto.

Edit by Mori: Zgodnie z prośbą konto usuwam. Prosimy nie reklamować niczego w treści postów (ani nie prosić, żeby ktoś komuś coś gdzieś kliknął/etc.), zwłaszcza zupełnie niezwiązanego z tematem. Z góry dziękujemy i pozdrawiamy.


09 wrz 2010 11:49:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: