Teraz jest 18 kwi 2024 14:03:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Internet w Kindle - do czego się przydaje? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Internet w Kindle - do czego się przydaje?
To już chyba moja ostatnia wątpliwośc, jeśli chodzi o czytniczki. :)

Chciałabym zapytać, do czego używacie internetu w Kindle? Domyślam się, że np. do sprawdzania poczty - ale czy na tym np. da się odpalić filmiki z YT (jak się sprawuje transfer, czy ten typ ekranu się nadaje)? Albo słuchać zagranicznych stacji radiowych?
Nie wiem, czy jest sens np. brać wersję 3g droższą o tych 50 dolarów.
Pozdrawiam i proszę o wypowiedź. :)


29 sty 2011 17:26:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Kindle a przydatność internetu ; internet w Kindle
Filmow nie poogladasz bo nie ma flasha i ekran nie dalby rady. Predkosc transferu na 3g zalezy od zasiegu i jest wystarczajaca do poczty czy www. Fajna rzecza jest tryb artykulowy, ktory pozwala wyswietlac glowny tekst na stronie w formie pliku tekstowego. Ogolnie awaryjnie moze sie przydac, szczegolnie za granica bo jest za darmo. Pierwszy lepszy smartfpon radzi sobie jednak z netem duzo lepiej.


Sent from my iPhone using Tapatalk


29 sty 2011 17:40:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2010 1:09:55
Posty: 28
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Kindle a przydatność internetu ; internet w Kindle
maruda napisał(a):
To już chyba moja ostatnia wątpliwośc, jeśli chodzi o czytniczki. :)czy na tym np. da się odpalić filmiki z YT (jak się sprawuje transfer, czy ten typ ekranu się nadaje)?


Ten rodzaj ekranu nie nadaję się do wyświetlania filmów.

Internet działa wg mnie szybko, do sprawdzania:
poczty (najlepiej gmail), google reader'a, czytania blogów, rozkładów jazdy, map google czy np. tego forum (po zmianie wyglądu w ustawieniach) nadaję się jak najbardziej.
Daje się nawet odpalić web gadu czy gtalka.

Pozdrawiam

_________________
Zamówienie: 7 styczeń / Wysyłka: 14 styczeń / Planowany odbiór: 20 styczeń / Aktualnie znajduje się: U mnie (odebrany: 19 styczeń) ;)


29 sty 2011 17:44:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Kindle a przydatność internetu ; internet w Kindle
maruda, Przecież to oczywiste że wciąż przychylasz się do perspektywy: tablet, jeden jakiś chiński pamiętam opisywałaś.
Wydaje mi się że jest jasność co do tego że e-book reader to wbrew mylącej nazwy e-book reader.
Internet z racji sprzętowych możliwości ekranu jest raczej małą przyjemnością.
Nie powiem, artykuły, na przykład Polityka jako treść calibre jako dodatkowy ficzer zdobył moje serce :)
Ale generalnie, magia polega na tym że jestem w połowie książki na którą dawno miałem ochote a nie miałem czasu.
O to chodzi z ebook rederem, o czytanie książek, internet powinien zejść na drugi, albo trzeci plan.
Teraz czuje że więcej czasu wykorzystuje a nie tracę.


29 sty 2011 18:56:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2010 18:48:59
Posty: 6
Post Re: Kindle a przydatność internetu ; internet w Kindle
Gienkollo,powiedziałbym ,że nawet na czwarty plan ;)
Sporo czytałem na HTCHD2,co prawda to tylko telefon a nie tablet,ale wychodziło 70% przeglądania stron i 30% na książki,ekran nawet dawał radę,ale to jednak nie to.
Na kundlu czasem odpalę gmaila,sprawdzę co na newsweeku,gdy komputera nie chce mi się odpalić ,wolę poczytać książkę ;)


29 sty 2011 19:08:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
Ja korzystam tylko z połączenia z Whispernetem do zakupów w Kindle Store i synchronizowania. Przeglądarki używałem raz, wolę smartphone'a, czytnik ewidentnie nie jest urządzeniem do Internetu, to tylko słaby dodatek, z którego można skorzystać w sytuacji awaryjnej. Dla mnie czytnik to po prostu skompresowana biblioteczka i książka z dużymi usprawnieniami w jednym. :)


29 sty 2011 19:29:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. :)
Aż się nie spodziewałam. ;) :)
Cytuj:
Przecież to oczywiste że wciąż przychylasz się do perspektywy: tablet, jeden jakiś chiński pamiętam opisywałaś.

Opisywałam, bo gdy kupowałam swój, nie było o nim w sieci prawie żadnych informacji, przynajmniej ja nie znalazłam, a proszę mi wierzyć, kopałam w googlu ostro ;-), i jak tylko dostałam paczkę, postanowiłam, że gdzieś o nim napiszę. Gdybym się przychylała do tabletu, nie pisałabym tutaj, w tych działach.
Cytuj:
O to chodzi z ebook rederem, o czytanie książek, internet powinien zejść na drugi, albo trzeci plan.

Zgadzam się. :) Po prostu możliwość posiadania darmowego internetu jest kusząca, ale chciałam się przekonać, czy warto byłoby dopłacać 150 zł za mobilność. Tym bardziej, że chciałabym w przyszłości i tak zakupic np. dx'a (postanowiłam, że 2 czytniki, mniejszy i większy to wcale nie za dużo;-)), a tam 3g i tak już jest.
Cytuj:
Teraz czuje że więcej czasu wykorzystuje a nie tracę.
Np. ja dzięki możliwościom czytania tekstów przy jednoczesnym uwolnieniu się od konieczności używania w tym celu komputera, należe do grupy tych, co do czytania innego niż to konieczne, oraz nie powiązanego z siecią (mam na myśli portale, artykuły np.), powrócili;-).

O YT zapytałam, żeby właśnie mieć odpowiedź, jak się sprawdza ekran w przypadku plików flash;-), siłą rzeczy założyłam na wstępie, że się nie nada, ale chciałam mieć pewność. Interesowałaby mnie natomiast możliwość słuchania zagranicznych stacji językowych, głównie w celu kontaktu z językami, podszkalaniem. Oczywiście, można to realizować via telefon, ale to odpowiednio by kosztowało. ;)



Dlatego miałabym prośbę, czy ktoś mógłby odpalić na swoim kindelku np.
http://www.bbc.co.uk/radio/
i powiedział mi, jak się sprawdza w tym celu?


Ostatnio edytowano 29 sty 2011 20:46:38 przez maruda, łącznie edytowano 1 raz



29 sty 2011 20:44:53
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
Ja czasem zerkam na coś na m.wikipedia.org. W tej "mobilnej" wersji jest to nawet w miarę sensowne na czytniku, ale ogólnie przeglądarka www w DXach jest tragiczna. Nie mam jednak o to pretensji, bo kupiłem czytnik aby na nim czytać książki :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 sty 2011 20:45:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
Cytuj:
Ja czasem zerkam na coś na m.wikipedia.org. W tej "mobilnej" wersji jest to nawet w miarę sensowne na czytniku, ale ogólnie przeglądarka www w DXach jest tragiczna. Nie mam jednak o to pretensji, bo kupiłem czytnik aby na nim czytać książki :D
też nie będę mieć pretensji;-), po prostu najwyżej;-) wezmę wersję wi-fi. Dobrze wiedzieć o tych dx'ach. ;) :)


29 sty 2011 20:48:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
podbijam prośbę, czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak się słucha przez kindla radia internetowego? Nie przerywa, przerywa? Chodziłoby mi o 3 g.
Proszę o odpowiedź, już tylko przede mną decyzja, czy 3g czy wifi i klikam. ;) :)


30 sty 2011 23:16:55
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
przez kindla nie słucha się radia internetowego, bo kindle nie odtwarza dźwięków z internetu, flasha itd.

serio, poszukaj kogoś z kindlem i zobacz jak to działa, bo wydaje mi się, że wciąż szukasz w tym urządzeniu czegoś, czego ono nie ma :) przeglądarka jest, działa jak każde safari, ale to EPAPIER i CZYTNIK ksiażek, a nie cokolwiek innego.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


30 sty 2011 23:31:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2010 16:08:37
Posty: 20
eCzytnik: kindle
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
czułem się dość ... ... no ale postanowiłem zrobić doświadczenie
do tej pory używałem przeglądarki jedynie by buszować w Amazonie lub by sprawdzać małe co-nieco w wici
no ale czego się nie robi dla bliźnich...
więc odpaliłem bbc i o dziwo stronka wygląda bardzo porządnie ładnie schludnie i całkiem dobrze chodzi
otworzyła się szybciej niż na kompie (Kindel z wifi net raczej powolny)
wcisnąłem "słuchaj na żywo" i - ... nic
no cóż chyba się tego spodziewałem ale czasem trzeba tego samemu doświadczyć ....

niech żyje doświadczenie empiryczne !!!!


30 sty 2011 23:55:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
wielkie dzięki Panowie (albo i/lub Panie; przepraszam ;)) za odpowiedzi. :)

Nie będę za nikim latać ;), bo nie wiem, czy ktoś z moich znajomych kupił kindelka. W każdym razie nikt mi się jeszcze nie chwalił, może mam szansę na pionierstwo. :D

Bardzo dziękuję jeszcze raz, decyzja podjęta. :)


31 sty 2011 0:05:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
Wydaje mi sie , że przy tych wymaganiach to chyba szukasz tabletu jak ipad lub coś na androidzie. Niestety kindle nie jest tańszą alternatywą tych urzadzeń. To fajny czytnik i tyle.


31 sty 2011 0:19:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2011 11:55:55
Posty: 5
Post Re: Internet w Kindle - do czego się przydaje?
Mógłby ktoś sprawdzić jak wygląda moja ulubiona strona z angielskimi podcastami http://www.eslpod.com/ i czy kindle radzi sobie z odtwarzaniem online ew. ściąganiem i odtwarzaniem mp3?

Z góry dzięki!


31 sty 2011 12:02:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron