Teraz jest 19 kwi 2024 8:39:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Internet 3G za granicą 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 10:30:09
Posty: 3
eCzytnik: kindle 3G
Post Internet 3G za granicą
Witam
Czy wiecie może dlaczego na niektórych Kindlach internet w Egipcie działa a na innych nie . Wersja int lub us raczej nie powinna robić rożnicy w przypadku Egiptu .Wiem z forum ,że można korzystać w Egipcie z przeglądarki a u mnie jest tylko coś takiego " Due to local restrictions,web browsing is not available for all coountries " .Podobnie na Wyspach Kanaryjskich . Na Amazonie nie mam ustawionej żadnej lokalizacji . Czy po zalogowaniu do sieci 3G w innym kraju trzeba zrobić restart albo jeszcze coś innego - jeśli poróżujecie więcej i macie jakieś spostrzeżenia proszę o uwagi .

Dla zastanawiających się nad zakupem mogę potwierdzić że na dzisiaj www w Polsce działa a przeglądanie netu w odcieniach szarości wcale nie jest takie uciążliwe ( przynajmniej żeby sprawdzić najważniejsze wiadomości i pocztę)


04 lis 2011 11:09:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2011 23:31:08
Posty: 7
eCzytnik: Kindle 3 3g
Post Re: Internet 3G za granicą
A kiedy byłeś w Egipcie? Z internetem po 3g to wygląda, że ostatnimi czasy się zmieniło czyli najprawdopodobniej od października przynajmniej w Europie.
I tak o ile w sierpniu i we wrześniu internet 3g chodził w Austrii, w Słowenii czy Chorwacji. Na początku października w Austrii, w Niemczech (po pierwszym uruchomieniu neta 2-3 strony zadziałały a dalej kaput) czy we Francji netu już nie było był ten komunikat, o którym piszesz, natomiast co ciekawe net chodził w Liechtensteinie.
Może to trzeba powiązać wejściem Amazona na rynek niemiecki i francuski. Trzeba by sprawdzić czy nie działa w ogóle czy u danego operatora. Czyli bawić się sprawdzać po kolei każdego operatora.


04 lis 2011 21:03:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 wrz 2011 22:35:09
Posty: 2
Post Re: Internet 3G za granicą
Czy ja wiem??? w tym tygodniu net chodził w niemczech i w uk - tydzien wczesniej norwegia i dania. Dwa tygodnie wcześniej bez problemu francja. Kindelek 3g werjsa interantional - z USA


04 lis 2011 21:55:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 10:30:09
Posty: 3
eCzytnik: kindle 3G
Post Re: Internet 3G za granicą
w Egipcie byłem w kwietniu , ale z tego co piszecie wyglada że net nawet w Europie dziala od przypadku do przypadku . Ciekawe czy to wina Amazona czy może problem z obsługą darmowego netu przez poszczególnych operatorów ?


05 lis 2011 23:39:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2011 10:18:05
Posty: 30
eCzytnik: Kindle Keyboard 3G
Post Re: Internet 3G za granicą
Jeśli to drugie, to można spróbować zmienić operatora w ustawieniach Kindle (Menu -> Ustawienia/Settings, Alt+EQQ).


05 lis 2011 23:48:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Internet 3G za granicą
Hejo!
Jeśli by się coś "psuło" w połączeniach 3G to by dla mnie było dużą stratą. Kindlowe 3G oferuje niespotykaną wolność od opłat internetowych za granicą, które nie należą do małych. Trudno przecenić czytnik jako narzędzie do sprawdzania poczty, czy blogowania, kiedy nie trzeba się specjalnie martwić o poszukiwanie kawiarenek internetowych czy cenę połączeń komórkowych.
Mój jak na razie dobrze się spisywał w trzech krajach. Czasami dawał choćby pewne połączenie EDGE, gdzie na przykład lokalna komórka pokazywała SOS-only.
Oczywiście nie umniejsza to walorów Kindle'a jako czytnika, ale darmowe 3G na świecie (ale nawet i w PL) to dla mnie duża "wartość dodana".

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


06 lis 2011 22:33:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2011 7:14:47
Posty: 20
Lokalizacja: 36° 50' S, 174° 45' E
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Internet 3G za granicą
Trochę zgaduję, ale wydaje mi się, że zależy to od sieci, do której Kindle się podłączy. Z pewnymi operatorami Amazon ma podpisane umowy roamingowe, które pozwalają na przesyłanie danych hurtowo, a innymi pewnie nie (i tylko Whispernet działa). Gdy mój Kindle dotarł do mnie to na pudełku miał napisane "Network: Voda" (jak sądzę Vodafone). Pewnie za granicą szuka najsilniejszego sygnału, a nie sieci, w której można używać internetu "za darmo".


07 lis 2011 10:50:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2011 16:59:01
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3 3G, Kindle 4 SO
Post Re: Internet 3G za granicą
Nie wiem, jak to zalezy od sieci, z ktora Kindle sie laczy, ale bardzo istotne sa ustawienia kraju. Sam mieszkam w Danii, gdzie bez zadnych problemow uzywam internetu, od kiedy kupilem Kindle'a w lipcu. Co ciekawe, internet dziala mi tylko, gdy moje "country settings" w Amazonie sa ustawione na Polske! Gdy zmieniam je na Danie, automatycznie pojawia sie "Due to local restrictions, web browsing is not available for all countries"

@!Piotr!
W pierwszym poscie napisales, ze nie masz ustawionej zadnej lokalizacji na Amazonie - byc moze to jest przyczyna twoich problemow?

PS. Ostatnio bylem w Grecji, gdzie rowniez nie bylo zadnych problemow z internetem.


08 lis 2011 17:28:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 10:30:09
Posty: 3
eCzytnik: kindle 3G
Post Re: Internet 3G za granicą
Początkowo miałem ustawioną Polskę ale po pierwszych problemach skasowałem ustawienia i mam unknown . Może trzeba by pokombinować z tymi ustawieniami .Jeśli ktoś będzie w najbliższym czasie za granica mógłby sprawdzić czy zmiana country powoduje zmiany w dostępie do netu ( ja na razie nie ruszam sie z PL)


10 lis 2011 22:41:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 13:26:51
Posty: 46
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Internet 3G za granicą
Jakby komuś to było potrzebne (chociaż pewnie i tak mi chodzi o lans ;) :^ ) to w Kolumbii i Panamie internet śmiga spoko 8) Cała przeglądarka, nie tylko wikipedia.

W Kostaryce nie chciało działać... :depresja:

_________________
Zapraszam w Karkonosze! Cisza i spokój... Domki w górach


29 lis 2011 0:00:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 13:26:51
Posty: 46
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Internet 3G za granicą
W Peru działa bez ograniczeń :D

_________________
Zapraszam w Karkonosze! Cisza i spokój... Domki w górach


03 gru 2011 0:58:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2011 7:14:47
Posty: 20
Lokalizacja: 36° 50' S, 174° 45' E
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Internet 3G za granicą
Kindle nie dziala w samolotach, ktore maja nadajniki komorkowe (sprawdzone w samolocie AirNZ, usluga nazywa sie onAir). W sumie nic dziwnego - zgodnie z SMS, ktory dostalem - 20$ za 1MB danych ;-)


30 gru 2011 10:44:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Internet 3G za granicą
Cześć!
Kolejny raport o dostępności sieci w Kindle Keyboard. W Bangladeszu funkcjonowanie jest bardzo dobre ale wyłącznie w EDGE. Mogłem blogować bez problemu jadąc autobusem przez pół kraju. Kłopot jest w północno-wschodnich stanach Indii. Nie działała tam ani moja komórka na kartę (Play) ani Kindelek. Już miałem płakać, już miałem pisać do wsparcia technicznego Amazonu, ale według relacji tubylców, telefony pre-paid są w tej części Indii wyłączone. Po powrocie do Indii "centralnych" wszystko wróciło do normy.
Pozdrawiam,
Cyfranek

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


20 lut 2012 7:03:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Internet 3G za granicą
Witam! Mały offtop bo troche niezwiazane z zagranica ale z ciekawosci zainteresowany waszymi wypowiedziami po raz naprawde pierwszy uruchomiłem w przegladarce przegladanie mojej poczty. Kindelek 3 jak w podpisie moze demonem szybkosci nie jest ale spokojnie da sie korzystac. Dlatego teraz przy kazdym wyjezdzie za granice bedzie mi towarzyszył bo przegladanie poczty na smartfonie to jest katorga. Pozdrawiam.


20 lut 2012 8:00:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron