Teraz jest 29 mar 2024 1:28:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Dwa sznurki z Gazety 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2007 12:39:50
Posty: 1
Post Dwa sznurki z Gazety
Dzisiaj na gazecie wpadlem na dwie linki (w sumie oba o tym sammym sa):

http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... olski.html

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,850 ... wanie.html

Pozdrawiam


12 paź 2010 22:53:19
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
Już o tym było na forum. Ja tylko powtórzę, że promocja (bezpłatna dostawa powyżej 25 funtów) dotyczy tylko asortymentu sklepu Amazon.co.uk, a nie Amazon.com. Jak wiemy, Kindle 3/Kindle DX 2 można do Polski zamawiać jedynie z Amazon.com, więc promocja nie ma wpływu na to, za ile zamówimy sobie eCzytnik od Amazona (bowiem Amazon.co.uk Kindle 3 i DX 2 wysyła jedynie do Wielkiej Brytanii).

Nie rozumiem, kto genialny wpadł na pomysł, by tam w tym pierwszym linku wrzucić obrazek z Kindle - to wprowadza w błąd.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 paź 2010 23:37:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
Nawet gdyby się dało, to Kindle z UK by wyszedł drożej - po przeliczeniu z funtów kosztuje około 490zł zdaje się.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


13 paź 2010 10:54:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 paź 2010 12:02:40
Posty: 4
eCzytnik: K3
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
można zamówić taniej np. okładkę do kundelka
US: 35$+20$ przesyłka = ~155 zł
UK: £30 = ~133 zł


13 paź 2010 22:28:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
Chcialbym sie was zapytac poniewaz przymierzam sie do kupienia kindle z samym wifi najtanszej wersji tak dla sprawdzenia czy ta maszynka bedzie mi odpowiadac.

Ale czytajac forum nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na pytanie jak zamowic aby bylo najtaniej. Mianowicie widze ze kolega powyzej sugeruje ze zamawianie z amazon.uk wcale nie jest korzystne. Bylbym wdzieczny jakby ktos opisal po prostu jak wyglada zamawianie Kindle'a z amazon.com i amazon.uk Chodzi mi o takie wyszczegolnienie:

Amazon.com - cena: 139$ + koszty wysylki /jakie?/ + cło? /jakie = suma---> 393zl + koszty wysylki

Amazon.uk - cena 109& + koszty wysylki /jakie? czy na pewno ta darmowa wysylka nie obowiazuje?/ + cło/ jak w Europie to chyba brak/ = suma---> 490zl + koszty wysylki.


13 paź 2010 22:43:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 paź 2010 12:02:40
Posty: 4
eCzytnik: K3
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
amazon.co.uk nie wysyła Kindle nigdzie poza Wyspy, trzeba zamawiać ze Stanów

amazon.com: 139$ + ~20$ transport = ~160$ = ~450-460 zł, zależy wg. jakiego kursu przelicza Twój bank, innych opłat brak. Jak kupowałem mojego K3 pod koniec sierpnia to dolar kosztował ok. 3 zł i całość wyniosła mnie 515 zł


13 paź 2010 22:50:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
Z UK nie da się zamówić. Wysyłają tylko na terenie Wielkiej Brytanii.

Z USA koszt 139$ za czytnik i 20,98$ koszty przesyłki = 159,98$ czyli i tak mniej, niż 109£ w UK. Cło jest płacone dopiero od 150€, więc nie trzeba. VAT - Amazon go nie pobierze, ale możliwe, że kurier będzie chciał. 22% chyba od ceny czytnika bez kosztów przesyłki, ale głowy nie dam. Wiele jest relacji osób, które nie musiały nic płacić, ale zdarzały się sytuacje, że trzeba było. Też jestem na etapie zamawiania, więc nie mogę powiedzieć o własnych doświadczeniach.


13 paź 2010 22:54:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
Dzieki wielkie za szybka i konkretna odpowiedz:)

W tym samym poscie spytam jeszcze ile by kosztowal w takim razie ten wieszy Kindle DX tutaj chybaby weszlo juz clo wiec jak ktos kupowal moze by sie wypowiedzial ile finalnie za niego zaplacil...:)


13 paź 2010 22:54:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
No tak, ale kurs się ciągle zmienia. Robert ze Świata Kindle płacił cło w wysokości 3,7% i VAT 22%. Co prawda zamawiał Kindle 2 i okładkę, ale pewnie stawka jest podobna albo taka sama. To znaczy, że do 379$ za Kindle DX trzeba jeszcze doliczyć około 100 i jeszcze przesyłka (20,98). W sumie prawie 500$ czyli ok 1400zł.


13 paź 2010 23:01:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
nie no 1400 zl to stanowczo przesada;P ale dziekuje wam za tak szybka reakcje na moje moze prozaiczne pytania:) Ale jak ktos chce wydac troche pieniedzy zawsze woli sie upewnic pozdrawiam:)


13 paź 2010 23:10:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
Po prostu DX jest dwa razy droższy. Samo cło tu nie robi różnicy, ale VAT na pewno będzie wliczony. Przy zwykłym Kindlu 3 VAT to też około 100zł, niektórym się udaje bez, niektórzy muszą płacić. Teraz przynajmniej jest dość niski kurs dolara w porównaniu z premierą czytnika.
Aha - poszukałem i Mieczysław z MPR też płacił 3,7% za cło kupująć starszą wersję DX, więc to pewnie stała stawka. Z drugiej strony jest to płacone w Amazonie i nawet jeśli kwota okaże się inna, to nie trzeba nic dopłacać (Amazon bierze to na siebie), więc wystarczy wybrać zakup i na stronie podliczona będzie konkretna kwota w dolarach - choć oczywiście do końca nie wiadomo, ile zejdzie z karty złotówek.


13 paź 2010 23:17:13
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
garnizon napisał(a):
Przy zwykłym Kindlu 3 VAT to też około 100zł, niektórym się udaje bez, niektórzy muszą płacić. Teraz przynajmniej jest dość niski kurs dolara w porównaniu z premierą czytnika.

Wszystkim się udaje bez. Ci, którzy zapłacili, zrobili tak tylko ze względu na jakieś zamieszanie podczas kontaktu na linii Amazon - firma kurierska. Jak pokazuje przykład olszewsb, wystarczyło w takim przypadku zwrócić się do Amazonu ze skargą, a zwracali nawet więcej pieniędzy niż to, co musiały te osoby dopłacić.

garnizon napisał(a):
wystarczy wybrać zakup i na stronie podliczona będzie konkretna kwota w dolarach

Dokładnie - to najlepszy sposób. Przy podsumowaniu zamówienia, tuż przed jego akceptacją, Amazon pokaże nam finalną cenę, w którą wliczy wszystkie opłaty, na jakie będzie miał ochotę (mimo, że podczas wysyłki, niezależnie od tego, ile nam zabrał, zapłaci za ewentualne cło i za VAT) - i to będzie jedyną sumą, jaką nam przyjdzie zapłacić (przy czym warto zauważyć, że zostanie ona z konta ściągnięta dopiero w momencie wysyłki - więc ważny będzie kurs dolara nie w momencie składania zamówienia, a zwykle parę dni później).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 paź 2010 0:56:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
A jeszcze tak spytam jak duzo czasu mija od zlozenia zamowienia do pobrania pieniedzy z konta? I juz w tym samym poscie ile mniej wiecej trwa calkowity czas zamowienia np. zamawiam 1 listopada i kiedy moj Kindle jest u mnie we Wroclawiu?:)


14 paź 2010 8:01:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
Jak ostatnio patrzyłem, to Kindle 3 bez 3G nie był dostępny od ręki, więc najpierw sami muszą go dostać, a dopiero potem wysyłają. Czas samej wysyłki jest trudny do sprecyzowania, a swoje musi też odleżeć na cle. W przypadku zwykłego Kindle 3 stawiam na ponad tydzień na całą operację, skoro go nie mają. Pieniądze z konta pobierają dopiero, kiedy wysyłają czytnik, czyli po 2 lub 3 dniach. Ten model ma aktualnie status: Expected to ship in 2 to 3 days.


14 paź 2010 9:59:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 12:51:23
Posty: 96
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Dwa sznurki z Gazety
Już gdzieś to napisałem:
Kindle international nie są dostępne od ręki z jakichś przyczyn, ale Kindle dla amerykanów są.
Nie różnią się niczym poza zniżką na ładowarkę EU (moja od nowej Nokii z micro USB pasuje idealnie, a poza tym wiele osób nie kupuje w ogóle i ładuje przez USB z kompa).
Zamówiłem (dokonałem kupna na stronie) Kindle 3g White 11 X
został wysłany 12 X
dzisiaj od 6 rano jest już w Polsce i jutro zgodnie z planem mam go dostać.
Ostatnio na cle leżał jeden dzień i poszedł zgodnie z planem, więc teraz mam nadzieję, że też tak będzie.

Podsumowanie: kupujesz international "in stock" i po 4 dniach masz we Wrocławiu (jestem z Wrocławia).


14 paź 2010 11:45:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: