Teraz jest 20 kwi 2024 2:05:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[K Clas] Czy można wygodnie przeglądać książki matematyczne? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2011 19:44:43
Posty: 6
eCzytnik: brak
Post Kindle, a czytanie książek technicznych
Czesc zastanawiam się nad zakupem Kindle 3, 6 calowego. I mam pytanie jak wygląda czytanie na nim książek technicznych , programistycznych.
Czy da się bezproblemowo odczytać kod, i przeglądać obrazki ?
Dzięki z odp.


27 sie 2011 19:53:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Kindle, a czytanie książek technicznych
Do takich zastosowań to raczej czytnik z ekranem 9".

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


27 sie 2011 21:46:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2011 14:04:27
Posty: 28
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle, a czytanie książek technicznych
Nie jestem profesjonalnym programistą czy webmasterem, ale miałem do czynienia na Kindlu 3 m.in z kodem HTML, CSS czy PHP, który wyświetlał się całkowicie czytelnie.

Najlepiej będzie jeśli sam ściągniesz program Kindle Previewer - http://www.amazon.com/gp/feature.html?i ... 1000234621 i otworzysz sobie jakiś plik mobi/prc/arw zawierający przykładowy kod programistyczny. Jeśli takowego nie posiadasz - utwórz go konwertując prosty plik txt/html w Calibre lub Mobipocket Creator.

Kindle Previewer emuluje wygląd tekstu - zarówno zwykłego Kindle (6") jak i Kindle DX (9"). Co do wielkości czcionki z mojego doświadczenia najlepiej ustawić w programie wartość: 3 (na rzeczywistym czytniku zapewnia duży komfort czytania o ile nie używasz binokli ze szkłami grubymi jak szyba pancerna)

UWAGA: Jeśli jednak będziesz czytał książki techniczne zawierające skomplikowane wzory i mnóstwo szczegółowych wykresów/tabel itp, a te zapewne będą zapisane w formacie pdf to do tego celu trzeba będzie celować w "dziewiątkę"

_________________
uśmiech proszę ... będzie zdjęcie


27 sie 2011 22:53:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2011 19:44:43
Posty: 6
eCzytnik: brak
Post Re: Kindle, a czytanie książek technicznych
heh sprawdziłem w Kindle Previewer. Kod bardzo ciezko sie czyta w DX daje rade.


28 sie 2011 0:41:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2011 23:03:08
Posty: 23
eCzytnik: Pocketbook 903
Post Re: Kindle, a czytanie książek technicznych
Hej, używam czytnika do podobnych celów co ty ogolnie-o-eczytnikach-f155/czytnik-wspomagajacy-czytanie-obcojezycznej-literatury-t9615.html


28 sie 2011 19:59:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 cze 2011 11:37:10
Posty: 8
eCzytnik: kindle3
Post Re: Kindle, a czytanie książek technicznych
paterz watek: Tworzenie PDF-ów dla Kindle 3


09 lis 2011 21:00:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2011 0:02:09
Posty: 2
Post Kindle 4 do .pdf
Witam,

Mam pewne zapytanie do użytkowników kindli :)

Otóż udzielam sporo korepetycji z matematyki, fizyki i chemii i pomyślałem, że mógł bym wykorzystać czytnik, do pracy na podręcznikach, zbiorach zadań.

Sporo takich materiałów mam w postaci plików .pdf lub .jpg.

Pytanie brzmi, czy da się w miarę sensownie korzystać z tych materiałów na Kindle (myślę tu o Kindle 4, ale może inny polecacie, jednak DX jest za drogi).

--
Pozdrawiam,
Artur


17 lis 2011 0:16:04
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle 4 do .pdf
Skoro udzielasz korepetycji z matmy - zrób sobie model z tekturki. Dane masz - stosunek boków 4 do 3, 6" przekątnej. Wycinasz takie okienko, drukujesz sobie kartkę z PDFa i próbujesz tylko przez to okienko ogarniać treść.

PDFy, zwłaszcza w formie skanów, naprawdę niewygodnie się czyta na 6".

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 lis 2011 0:38:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Kindle 4 do .pdf
Cytuj:
Pytanie brzmi, czy da się w miarę sensownie korzystać z tych materiałów na Kindle

Odpowiedź brzmi: nie. Jak napisał Mori, wyobraź sobie te JoTPeGi i PeDeeFy w sześciocalowym okienku. Nie jest to najprzyjemniejsze (a przy skanach prędzej bym to olał niż korzystał na Kundlu).

Możesz je [materiały] ręcznie zrobić (napisanie wzorów od zera w M$ Equation poprzez wstaw/obiekt/cośtam w Wordzie, OOffice ma podobną funkcję) wpisując je po kolei na stronę o określonych wcześniej wymiarach (szerokość ekranu Kundla, ale trochę niższa, bo czytnik zostawia pasek postępu na dole) a następnie wyeksportować to wszystko do PDFa (z moich doświadczeń wynika, że skomplikowane wzory lepiej "transportować" w ten sposób, a nie w MOBI).

W skrócie: czytnik 6' da się wykorzystać do wyświetlania danych z przedmiotów ścisłych, ale pod warunkiem, że sam sobie przygotujesz materiały.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


17 lis 2011 2:00:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2011 7:19:24
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle 4 do .pdf
Chciałbym się stanowczo nie zgodzić z przedmówcami. Wystarczy obrócić wyświetlany obraz (robisz to praktycznie dwoma kliknięciami) i można już spokojnie używać Kundelka do plików .pdf bez robienia zooma.
Od czterech miesięcy używam Kundelka do czytania publikacji (fizyka - więc wzory są). Oczywiście nie jest to tak wygodne jak kartka papieru ale naprawdę daje radę.


17 lis 2011 14:54:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lis 2011 22:57:06
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Kindle 4 do .pdf
misio3636 napisał(a):
Chciałbym się stanowczo nie zgodzić z przedmówcami. Wystarczy obrócić wyświetlany obraz (robisz to praktycznie dwoma kliknięciami) i można już spokojnie używać Kundelka do plików .pdf bez robienia zooma.
Od czterech miesięcy używam Kundelka do czytania publikacji (fizyka - więc wzory są). Oczywiście nie jest to tak wygodne jak kartka papieru ale naprawdę daje radę.

Polemizowałbym... problemem jest nie tylko wielkość samego wyświetlacza, ale też sposób w jaki Kindelek umożliwia przewijanie/zmianę stron. Nie robisz tego w płynny sposób, lecz tracąc wszystko co masz na ekranie - a przecież Kundlek nie rozumie tego co jest tam napisane i może podzielić stronę na części w miejscu, gdzie znajduje się ważny wzór, jakiś obrazek, jakaś funkcja, cokolwiek. Do zastosowań autora tematu moim zdaniem sensowny byłby jakiś tablet o rozsądnych kątach widzenia.


17 lis 2011 19:05:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2011 7:19:24
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle 4 do .pdf
Herr Flick napisał(a):
Polemizowałbym... problemem jest nie tylko wielkość samego wyświetlacza, ale też sposób w jaki Kindelek umożliwia przewijanie/zmianę stron. Nie robisz tego w płynny sposób, lecz tracąc wszystko co masz na ekranie - a przecież Kundlek nie rozumie tego co jest tam napisane i może podzielić stronę na części w miejscu, gdzie znajduje się ważny wzór, jakiś obrazek, jakaś funkcja, cokolwiek. Do zastosowań autora tematu moim zdaniem sensowny byłby jakiś tablet o rozsądnych kątach widzenia.

Arybek, zrobisz jak zechcesz, ale ja Ci mówię z paru miesięcznego doświadczenia: daje radę. A co do ucinania wzorów to kundelek wyświetla pfd z lekką zakładką tzn. jeśli wzór na jednej stornie będzie ucięty to na następnej będzie już w całości. W sytuacjach patologicznych zawsze można manipulować powiększeniem.
A tablet to zupełnie inna bajka...


17 lis 2011 21:14:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lis 2011 22:57:06
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Kindle 4 do .pdf
misio3636 napisał(a):
Arybek, zrobisz jak zechcesz, ale ja Ci mówię z paru miesięcznego doświadczenia: daje radę. A co do ucinania wzorów to kundelek wyświetla pfd z lekką zakładką tzn. jeśli wzór na jednej stornie będzie ucięty to na następnej będzie już w całości. W sytuacjach patologicznych zawsze można manipulować powiększeniem.
A tablet to zupełnie inna bajka...

Niby tak, ale ta "zakładka" zbyt duża nie jest. Może pisałem trochę stronniczo, bo próbowałem w ten sposób czytać książki poświęcone informatyce, gdzie taki podział jest szczególnie uciążliwy.

Wiem, że to zupełnie inna bajka, ale akurat w tej sytuacji tablet wydaje się niezłym wyborem, chociaż kosztuje też znacznie więcej...


17 lis 2011 21:53:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2011 0:02:09
Posty: 2
Post Re: Kindle 4 do .pdf
Witam ponownie,

Dziękuję za głosy za i przeciw, widzę że temat wywołał małą dyskusję.

Tablet odpada ze względu na cenę i wytrzymałość baterii - musiał bym go w najlepszym przypadku co 2 dzień ładować, a chciał bym też czytać na urządzeniu książki, do czego lepiej nadaje się kindelek :)

Proszę jeszcze o informację o komforcie obsługi plików .pdf, wiem że procesor w kindelku nie jest za szybki, jak szybko więc działa np. przewijanie stron, jak chce 'przeskoczyć' na 10 stronę?

Mam telefon HTC HD2 i tu pdfy są przyjemnie obsługiwane, ale dość mały wyświetlacz i mniejszy komfort czytania skłonił mnie do myślenia o Kindle.

--
Pozdrawiam,
Artur


18 lis 2011 0:35:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 wrz 2011 7:19:24
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Kindle 4 do .pdf
arybek napisał(a):

Proszę jeszcze o informację o komforcie obsługi plików .pdf, wiem że procesor w kindelku nie jest za szybki, jak szybko więc działa np. przewijanie stron, jak chce 'przeskoczyć' na 10 stronę?


Nie ma problemu, możesz przeskoczyć do dowolnej strony. A czas o jakim tu mówimy jest rzędu jednej sekundy, więc jest to prawie płynne.
Od razu zaznaczę, że zdarza mu się sporadycznie kilku sekundowa przywiecha przy robieniu zaznaczeń. Tylko, że ja mam Kindle keyboard (K3), ale Kindle classic (K4) podobno radzi sobie ciut lepiej.


18 lis 2011 8:03:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron