Teraz jest 29 mar 2024 11:26:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Czas ładowania 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: długość ładowania
Baterie w Kindle to LI-Ion - więc doładowywanie w trakcie cyklu nie powinno im szkodzić.
Rozładowanie baterii do zera totalnego jest czymś czego baterie raczej nie lubią, ale mi się to zdarzyło na dwóch różnych czytnikach i żadnych danych nie straciłem.
W przypadku dłuższego nieużywania lepiej czytnik naładować i wyłączyć - tak aby wogóle nie pobierał prądu.


08 sty 2012 12:58:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2011 0:06:36
Posty: 8
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: długość ładowania
Dzięki za odpowiedź, jeszcze jedno mam pytanie ;) mianowicie ostatnio gdy bateria była już prawie rozładowana a czytałem do poduchy i nie chciało mi się już w stawać miałem komunikat bodaj 3 razy o wiadomej treści. Ile komunikatów tego typu wyświetla K3? Czy ktoś wie?


08 sty 2012 13:11:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: długość ładowania
rybek napisał(a):
mianowicie ostatnio gdy bateria była już prawie rozładowana a czytałem do poduchy i nie chciało mi się już w stawać miałem komunikat bodaj 3 razy o wiadomej treści. Ile komunikatów tego typu wyświetla K3? Czy ktoś wie?

Chyba pięć, chyba bo nie pamiętam dokładnie, raz udało mi się doprowadzić kindelka do stanu wyczerpania, po naładowaniu wszystko ładnie wstało i niczego nie brakowało.
grucha44 napisał(a):
W przypadku dłuższego nieużywania lepiej czytnik naładować i wyłączyć - tak aby wogóle nie pobierał prądu.

E-papier czerpie energię tylko w czasie zmiany strony, więc jeżeli zostawisz czytnik na dłużej i pamiętałeś o wyłączeniu wi-fi i g3, nie musisz się martwić o baterię, będzie rozładowywać się we własnym tempie i nic tego nie będzie przyśpieszało.


08 sty 2012 19:08:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2012 23:55:19
Posty: 8
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: długość ładowania
Czy każdorazowo po podpięciu czytnika do PC ten się ładuje (K4)? Czy jest to uzależnione od włączonego urządzenia/wykrytego urządzenia/bezpiecznego odłączenia/uaktywnienia zasilania (mam możliwość przy wyłączonym laptopie dostarczyć moc na jedno z gniazd ubs)?


10 sty 2012 22:46:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 0:06:44
Posty: 16
eCzytnik: Kobo Aura H2O / Kindle Classic
Post Odp: długość ładowania
Nie da się wyładować tego typu baterii do zera. Po prostu po osiągnięciu pewnego pułapu urządzenie się nie włącza, co nie oznacza, że bateria wylądowała się całkowicie. No chyba żebyście go rozkręcili i rozładowywali za pomocą żarówki :-).

Tak więc nic jej nie grozi, jeśli czytnik się wyłączy.

Nie mają one też efektu pamięci, więc można je w każdym momencie doładowywać i nie wpływa to na ich żywotność. Dlatego też jakiekolwiek podpięcie do komputera ładuje czytnik. Wręcz baterie takie uwielbiają doładowywanie, a nie lubią być całkowicie naładowane lub rozładowane.

Temat stary jak świat powielany na każdym forum o telefonach komórkowych.

Wyprzedzając pytania: takich baterii się nie formuje! :-)

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk


10 sty 2012 23:30:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 kwi 2011 19:15:50
Posty: 131
Lokalizacja: Kozienice
eCzytnik: kindle 3
Post Re: długość ładowania
strysio napisał(a):
Czy każdorazowo po podpięciu czytnika do PC ten się ładuje (K4)? Czy jest to uzależnione od włączonego urządzenia/wykrytego urządzenia/bezpiecznego odłączenia/uaktywnienia zasilania (mam możliwość przy wyłączonym laptopie dostarczyć moc na jedno z gniazd ubs)?

Tak, zgadza się, każdorazowe podłączenie czytnika do PC ładuje baterię i nie jest to "uzależnione od włączonego urządzenia/wykrytego urządzenia/bezpiecznego odłączenia".


11 sty 2012 9:50:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: długość ładowania
Ja jak juz pisalem laduje ladowarka od HTC Wildfire - output 5v -1A - kindelek ładuje sie w 3 godziny z tego co zdazylem zauwazyc.
Sorry t3d oczywiscie Kindle 3 , 3G WiFi.


Ostatnio edytowano 11 sty 2012 11:53:48 przez kris68, łącznie edytowano 1 raz



11 sty 2012 11:03:25
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: długość ładowania
kris68 napisał(a):
Ja jak juz pisalem laduje ladowarka od HTC Wildfire - output 5v -1A - kindelek ładuje sie w 3 godziny z tego co zdazylem zauwazyc.

Żeby ta wypowiedź miała jakąś wartość powinieneś określić jaki "kindelek". Różne modele mają różną pojemność akumulatora.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 sty 2012 11:29:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: długość ładowania
> Czy w przypadku baterii zastosowanej w Kindle(mam K3 Keyboard) ładowanie dopiero jak padnie bateria przedłuża w pewien sposób jej żywotność?

Racze skraca. W/g ostanich badan nie powinno sie obnizac do mniej niz 40% lijo baterii. Ale zrobisz jak chcesz


13 sty 2012 17:35:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: długość ładowania
wyzwolenia ale te akumulatorki nie maja efektu pamieciowego tak wiec czy doladujesz jak jest pol bateri czy 1/3 nie powinno to skracac jej zywotnosci. To nie sa te akumulatory ktore trzeba bylo rozladowywac do konca i to kilka razy zeby uzyskaly poprawne parametry. tak ze bez stresu mozna w dowolnej chwili ladowac - a mi powolutku bo powolutku ale bateria leci bo po prostu kindla nie wylaczam i non stop jest wlaczone wifi /3G. Tak ze przy 3/4 bateri zdazylem juz drugi raz doladowac Kindle 3 raz na poczatku - podniecony nabytkiem chyba za wczesnie odlaczylem. Jak ktos powiedzial mi na forum ze jeszcze moje wnuki :D beda czytac kindla na tych akumulatorach. ;)


13 sty 2012 17:52:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: długość ładowania
nie beda czytac - uwierz mi.
Przeczytaj co napisalem ;). Inaczej napisze - nie powinno sie ich rozladowywac do konca.
Czytalem wywod 50 stronicowy jakiegos fizyka - najnowsze badania na temat efektu pamieci ktorego nie ma w lijo.
BTW jak tam chcecie :D Ja poprostu laduje kiedy chce i ma sie dobrze i bedzie mial tak samo jak tych co dbaja hihi


13 sty 2012 19:22:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2008 14:20:50
Posty: 131
eCzytnik: Boox X61S
Post Re: długość ładowania
wyzwolenia napisał(a):
> Czy w przypadku baterii zastosowanej w Kindle(mam K3 Keyboard) ładowanie dopiero jak padnie bateria przedłuża w pewien sposób jej żywotność?

Racze skraca. W/g ostanich badan nie powinno sie obnizac do mniej niz 40% lijo baterii. Ale zrobisz jak chcesz

1. Korzystając normalnie z urządzenia NIGDY się nie dowiesz, kiedy jest 40%, kiedy jest 100% czy dowolny inny %. Wynika to z tego, że bazujący na pomiarze napięcia wskaźnik jest poglądowy i ekstremalnie niedokładny - bieżąca pojemność akumulatora nie jest liniową funkcją napięcia.
2. Korzystając normalnie z urządzenia, nie rozładujesz do końca akumulatora - są pewne minimalne napięcie i prąd potrzebne do pracy, i kiedy akumulator osłabnie, urządzenie się wyłączy. Ale nadal będzie pobierało malutki, malutki prąd - przewodność takiego układu jest niezerowa niezależnie od stanu pracy - chyba, że ma wyłącznik mechaniczny.
3. Większość obecnie produkowanych urządzeń ma zaplanowaną (ale nie gwarantowaną w żadną stronę) długość życia (hasła pokrewne: planowane zużycie, teoria niezawodności). Nie opłaca się cackać jak z jajkiem, większość akumulatorów i tak znacząco osłabnie po 2 latach, niezależnie, czy były ładowane, używane i ile razy.


13 sty 2012 20:54:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: długość ładowania
@grzmot ad3 przeciez o tym pisaelm ze najelpiej sie nie cackac i po prostu korzystac
ad3 nie mozna byc purysta az tak bardzo - polowa wskaznika to domyslnie w okolicach 40-60% :P i juz


14 sty 2012 12:45:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2012 14:14:55
Posty: 103
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: długość ładowania
@grzmot ad3 przeciez o tym pisaelm ze najelpiej sie nie cackac i po prostu korzystac
ad3 nie mozna byc purysta az tak bardzo - polowa wskaznika to domyslnie w okolicach 40-60% :P i juz


14 sty 2012 12:45:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: długość ładowania
grzmot tez powtorze za wyzwolenia - nie cackac sie - i tak podejrzewam ze po 2 latach Kindle wyladuje u czesci z nas u kogos z rodziny jako spadek ;) a byli wlasciciele K3 , KT kupia sobie nowe modele. Trzeba isc z duchem czasu :D .


15 sty 2012 10:15:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron