Teraz jest 29 mar 2024 7:38:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Bateria w Kindle 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Bateria w Kindle 3
@t3d: nie martw się, staram się zaniżać średnią, żeby się ładnie wyrównało. Telewizji praktycznie nie oglądam, ale za to zazwyczaj przedkładam gry nad książki, więc tempo potrafi ostro spaść. :) Jak przeczytam 10 książek w roku 2010 to będzie dobrze (większość ma ponad 500 stron, gdyby ktoś chciał się licytować). Tak w ogóle to to już chyba nie jest o baterii w K3...


20 gru 2010 18:43:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2010 11:49:47
Posty: 22
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Bateria w Kindle 3
Ale niech admin nie zamyka postu bo się bardzo fajny offtopic zrobił.
Co do czytania dwa miesiące temu wróciłem z miesięcznego pobytu w sanatorium gdzie było zero telewizji i komputera. Za to przeczytałem sobie pięć książeczek w tym nowego Endera czyli "Ender na wygnaniu" i byłem z tego powodu bardzo zadowolony. niestety po powrocie znowu telewizor komputer robota i inne zajęcia i tempo czytania spadło :cry: .
A co do kultowych miejsc do czytania to ja najbardziej lubię czytać w wannie leżąc w gorącej wodzie ale do tego celu to raczej Kindla (jak w końcu go dostanę) wykorzystywać nie będę.

Pozdrawiam


21 gru 2010 17:30:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Bateria w Kindle 3
wkładasz Kindle'a do torebki strunowej i już możesz czytać w wannie. Nie jesteś jedyny, który lubi czytać w wodzie


21 gru 2010 17:43:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Bateria w Kindle 3
mihu napisał(a):
wkładasz Kindle'a do torebki strunowej i już możesz czytać w wannie. Nie jesteś jedyny, który lubi czytać w wodzie


I tak bym się bał... Gdzieś na necie widziałem też specjalne pokrowce właśnie dla ludzi czytających w wannie, ale linka nie podam, bo już nie pamiętam. ;) Widocznie jest zapotrzebowanie na tego typu gadżety. Ja osobiście w wannie czytam tylko czasopisma (chociaż najczęściej nie czytam nic), książek nie chciałem nigdy zamoczyć, a czytnika to już w ogóle!


21 gru 2010 19:58:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Re: Bateria w Kindle 3
A ja dzisiaj miałem dziwną sytuację z baterią.
Kindle przyszedł mi niecały tydzień temu, odpaliłem go, stan baterii: 50%. Pobawiłem się, powgrywałem książki, skonfigurowałem połączenie wi-fi (ale tylko żeby sprawdzić, potem cały czas wyłączone było), no i czytałem codziennie, ale nie za dużo. Ciągle, do wczoraj, było 50% baterii. Albo coś koło tego. Przez ten cały czas w ogóle nie ładowałem.
Zaznaczam, że zawsze wyłączam czytnik sposobem "na 7 sekund", czyli nie uśpienie, ale takie połowiczne wyłączenie. Właśnie ze względu na troskę o baterię.
Dzisiaj rano wstaję - bateria na zero :shock: Czemu? Nie mam pojęcia. Może ktoś ma?

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


01 mar 2011 15:06:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2011 21:05:34
Posty: 20
eCzytnik: kindle 3 wi-fi
Post Re: Bateria w Kindle 3
Jeśli wrzuciłeś sporo niwych e-booków, to po prostu indeksował, a to potrzebuje prądu.


01 mar 2011 17:33:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Re: Bateria w Kindle 3
skylla1 napisał(a):
Jeśli wrzuciłeś sporo niwych e-booków, to po prostu indeksował, a to potrzebuje prądu.

Ale indeksował 30 książek przez ponad tydzień do wczoraj niezmiennie pokazując mi 50% baterii? :?

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


01 mar 2011 17:35:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Bateria w Kindle 3
AFAIK, Kindle należy najpierw naładować do pełna, tak wynika z Quick Start Guide oraz User's Guide dołączonych do sprzętu. Czytałeś? :) Już pierwszy krok po rozpakowaniu sprzętu to podłączenie źródła zasilania.


01 mar 2011 17:46:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Re: Bateria w Kindle 3
DarkStar napisał(a):
AFAIK, Kindle należy najpierw naładować do pełna, tak wynika z Quick Start Guide oraz User's Guide dołączonych do sprzętu. Czytałeś? :) Już pierwszy krok po rozpakowaniu sprzętu to podłączenie źródła zasilania.

Mea culpa. Żałuję, że tego nie wiedziałem, mam nadzieję, że nie wiąże się to z osłabieniem baterii czytnika... :|
Czy tak czy inaczej szczerze wątpię, że właśnie to jest przyczyną mojej opisanej wyżej przygody.

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


01 mar 2011 17:49:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Bateria w Kindle 3
Zdecydowanie naladuj na 100 % najlepiej z zasilacza a nie z USB . Nastepnie zresetuj Kindle (jesli wczesniej wgrywales duzo nowych pozycji. I bedzie ok !!


02 mar 2011 21:41:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2011 12:53:39
Posty: 11
eCzytnik: Kindle
Post Re: Bateria w Kindle 3
DarkStar napisał(a):
AFAIK, Kindle należy najpierw naładować do pełna, tak wynika z Quick Start Guide oraz User's Guide dołączonych do sprzętu. Czytałeś? :) Już pierwszy krok po rozpakowaniu sprzętu to podłączenie źródła zasilania.


Czytałem ale sądzę że gdyby to była konieczność to na Kindlu byłaby pomarańczowa naklejka z napisem "PRZECZYTAJ 1 STRONĘ INSTRUKCJI" i bez zerwania tej naklejki nie dałoby się urządzenia uruchomić :) (taką mam nadzieję :( )
To nie jest czasem pozostałość z czasów kiedy Kindle przychodziły rozładowane? Bo przyznam że trochę się zmartwiłem lekturą tego wątku.

Dzisiaj pierwsze ładowanie (niedziela) a od wtorku było tak:
Pierwsze co zrobiłem po rozpakowaniu (bateria była na ~50%) to sprawdzenie większości funkcji po kolei. Wiadomo, nowa zabawka :)
Było trochę WiFi: stronki, zakupy, ściąganie książek. Potem "uczyłem się" Calibre'a a więc wrzucanie na czytnik (kablem ale głównie przez WiFi), kasowanie bo coś tam nie pasowało i wrzucanie od nowa, no i czytanie (ok. 800 Calibrowych pozycji - nie wiem jak to się liczy).
Oceniam że WiFi działało ~4-5h z tym że aktywnie (strony, pobieranie) ok 0,5h.
Czytnika nie wyłączałem tylko usypiałem. Dzisiaj rozładowałem do zera i od 5 godzin ładuję przez USB. Mam nadzieję że już niedługo bo spać mi się chce :)

BTW, nie ma jakiegoś hacka który pokazywałby czas działania urządzenia?


11 wrz 2011 23:07:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2009 11:23:07
Posty: 23
Post Re: Bateria w Kindle 3
Nie wiem czy to tylko moje subiektywne spostrzeżenia, ale baterię w Kindle należy oceniać dopiero po 2-3 naładowaniach, wtedy osiąga pełną sprawność. Po pierwszym ładowaniu byłem nieco rozczarowany- czytnik siadł po 1,5 tygodnia, zdążyłem na nim przeczytać 3 książki średniej wielkości (około 250-300 stron w wydaniu papierowym) mało korzystałem z wi-fi a jeszcze mniej z 3g. Rozważałem nawet opcję pisania do Amazonu, ale stwierdziłem, że na to mam jeszcze kupę czasu. Dzisiaj mija drugi tydzień od ostatniego (czwartego lub piątego) ładowania, w tym czasie zdążyłem przeczytać 2 tomiszcze- w wydaniach papierowych 500 i 700 stronicowe, bawiłem się trochę Doukanem i testowałem wczoraj dosyć intensywnie Coolreadera, może ze 3 razy w ciągu tych 14 dni przez kwadrans korzystałem z 3g i mam około 1/3 baterii, co jest dla mnie w pełni satysfakcjonującym wynikiem. Sorry, że nie potrafię napisać, ile to jest przerzuceń stron, ale książek tych nie mam już na czytniku. A baterię najpierw rozładowałem- folię zignorowałem, a instrukcją zainteresowałem się jak Kindle podłączony był już do ładowania po dwudniowych eksperymentach ;D


12 wrz 2011 4:14:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 wrz 2011 23:29:16
Posty: 11
eCzytnik: Prawdopodobnie Kindel
Post Re: Bateria w Kindle 3
Czytając wasze wypowiedzi nie mogę wyrobić siebie solidnej opinii co do pierwszego wlaczenia. Jedni mówią, żeby od razu podłączać do ładowania inni mówią żeby podłączać wtedy kiedy czytnik wola o ładowanie.

_________________
Cytuj:
"Nigdy nie dziel znajomości na tych biednych i bogatych bo nikt nie ma wpływu na to z jakiej pochodzi chaty"
Słoń


12 wrz 2011 22:35:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2011 14:04:27
Posty: 28
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Bateria w Kindle 3
ka93mil - jakkolwiek postąpisz będzie dobrze.

_________________
uśmiech proszę ... będzie zdjęcie


12 wrz 2011 23:05:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2011 18:53:30
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Bateria w Kindle 3
Padł tutaj temat czytania na Kindlu w wannie z użyciem torebki strumieniowej. Stąd też moje pytanie - ta torebka ma zabezpieczać przed ewentualnym wpadnięciem czytnika do wody czy ogólnym działaniem wilgotności w powietrzu?

2 razy korzystałem już z czytnika podczas kąpieli, ale mam obawy czy wilgotność/para/gorąco nie wpłynie znacząco na działanie jego czy baterii..


13 wrz 2011 1:36:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron