Teraz jest 28 mar 2024 17:14:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Audible w Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2011 20:10:29
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3
Post Audible w Kindle
Witam,

opcja szukaj na forum nie dała satysfakcjonujących wyników, więc śmiem zwrócić się do Was i poruszyć temat na forum. Używam kindle również do słuchania audiobooków jednak denerwuje mnie, iż przy przeskakiwaniu do kolejnego pliku muszę wychodzić i wchodzić do folderu - widzę, że są jakieś formaty obsługiwane przez kundla aa i aax, ale na czym one polegają? Czym da się to konwertować z mp3? Czy zna ktoś link gdzie można ściągnąć za darmo lub płatnie takiego podkindlowskiego audiobooka po polsku (vel rusku)? Czy wtedy można dać poprostu dalej bez wychodzenia do folderu, czy widać również text słuchanej książki, czy wtedy widać w folderze/kolekcji tylko jeden plik, ile takie formaty zajmują miejsca w porównaniu z kindlem? Z góry dziękuję za podpowiedzi i ew. odnośniki do jakiś szerych opisów problemu.


01 mar 2011 22:01:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Audible w Kindle
Mi pierwsze co przychodzi na myśl, to jeśli bardzo Ci zależy na komfortowym słuchaniu audiobooków na e-czytniku to jego zmiana na jakiś inny model co ma przyciski do obsługi odtwarzacza - np. oba modele Iriver Story. Story posiada przyciski wstecz/dalej/pauza/play do obsługi playera, a Cover Story - możliwość maksymalizacji jego podczas czytania (ekran dotykowy). Dodatkowo obsługują one jako chyba jedyne e-czytniki formaty WMA, OGG.
Podobnie powinno być chyba z Pocketbookiem 603 (jeśli ma tak samo zorganizowany soft, co 903). Nie wiem, jak to jest z innymi czytnikami.
Kindle nie jest raczej do tego przeznaczony, by słuchać muzyki na nim.

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


05 mar 2011 17:23:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re: Audible w Kindle
jeżeli słuchasz książki z Audible to najczęściej masz całego audiobooka w jednym lub dwu plikach - ja tak mam najczęściej, tak więc ciężko mi zrozumieć co za problem raz na trzy godziny włączyć kolejny plik???
poza tym odtwarzacze mp3 są takie tanie, co to za przyjemność słuchać przez kindle? jak już ktoś wydał trochę kasy na kidle to chyba ma jeszcze na jakieś mp3
to, że na kindlu można słuchać nie znaczy, że trzeba :-)

_________________
:-P


05 mar 2011 17:59:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2011 20:10:29
Posty: 15
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Audible w Kindle
Panowie, że jestem idiotą w temacie to nie znaczy, że prosiłem o zabranie głosu innych idiotów; jak nie macie nic mądrego do powiedzenia, to zmilczcie, proszę, moje pytanie.


06 mar 2011 0:43:11
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Audible w Kindle
Jeśli masz kolekcję plików mp3, które chcesz sobie po kolei odtwarzać, to jest mplayer dla Kindle, w którym listę odtwarzania możesz sobie utworzyć, jeśli o to Ci chodziło.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


06 mar 2011 8:59:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lis 2010 1:58:26
Posty: 13
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3G
Post Re: Audible w Kindle
@russofil
Cytuj:
są jakieś formaty obsługiwane przez kundla aa i aax, ale na czym one polegają?

.aa .aax są to formaty audiobooków wydawanych przez Audible.com, którego nabył Amazon w 2008 roku. Pliki są zabezpieczone nazwą użytkownika oraz hasłem. Pozwalają na wypalenie ograniczonej liczby płyt muzycznych. Płyty można odsłuchiwać dowolną ilość razy.

Cytuj:
Czym da się to konwertować z mp3?

Z racji powyższego może to być kłopotliwe. Kilka linków, które ewentualnie mogą być podstawą do dalszego badania sprawy.
http://forums.ilounge.com/books-spoken- ... a-mp3.html
http://forums.afterdawn.com/t.cfm/f-37/ ... ac-866337/
http://forum.dbpoweramp.com/showthread.php?t=7554

Jako obejście problemu a nie rozwiązanie można wrzucić kolejne rozdziały do katalogu Music zamiast Audible. Wtedy pliki będą odtwarzane w kolejności kopiowania. Będzie również możliwość zatrzymania lub przeskoczenia do następnego rozdziału za pomocą klawiatury nawet przy zablokowanym ekranie. Wadą takiego podejścia jest, że Kindle nie będzie pamiętał gdzie zakończyłeś odsłuchiwanie oraz to, że książka może się wymieszać z innymi plikami w katalogu Music jeśli takowe posiadasz. Podstawom audio na Kindle poświęciłem kilka słów

@Mori
Odnośnie mplayer rozumiem, że masz na myśli Kindle po jailbreaku z alternatywnym oprogramowaniem ?

_________________
Kindlemaniak Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Kindle, ale baliście się zapytać


10 mar 2011 20:33:08
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Audible w Kindle
Tommy78 napisał(a):
@Mori
Odnośnie mplayer rozumiem, że masz na myśli Kindle po jailbreaku z alternatywnym oprogramowaniem ?

Oczywiście, że po jailbreaku - przecież domyślnie mplayer preinstalowany nie jest.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 mar 2011 22:25:49
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron