Teraz jest 28 mar 2024 19:40:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Etui do paperwhite 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Etui do paperwhite
Sporo osób ma już ten model - jakich okładek używacie?
Oryginalna fajna, ale cena mocno przesadzona, z kolei oferta allegro dość uboga - Albo tanie, syfiące BC, albo ładnie wyglądająca z plastikami (chyba to samo co w topicu o etui do classic).
Są w Polsce dostępne gdzieś incipio bądź marware?
Ew. co by się nadawało?


17 gru 2012 2:58:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Etui do paperwhite
Ja bym polecał coś od Tuff Luv sam czekam aż zaczną sprzedawać skórzane wersje swoich etui do PW. No i warto dodać, że coraz więcej ich etui ma funkcję usypiania (tak jak oryginalna okładka od amazona).

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


18 gru 2012 11:02:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Etui do paperwhite
Wykosztowałem się na oryginała - z US nie wysyłają, ale z UK tak. I co najlepsze, transport free można mieć. Myślę że cenna wiadomość :)


20 gru 2012 15:39:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Etui do paperwhite
Planuje kupić PaperWhite'a kiedy wejdzie do sprzedaży międzynarodowej, a okładkę - ostrzę sobie zęby na Oberona. Kosztuje ponad dwukrotnie więcej niż TuffLuv - 85$ z kosztami przesyłki do Polski.
Na dziś dzień korzystam z materiałowej Eco Nique i chwale ją sobie.


20 gru 2012 20:01:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2013 18:56:04
Posty: 10
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Etui do paperwhite
gangur napisał(a):
Wykosztowałem się na oryginała - z US nie wysyłają, ale z UK tak. I co najlepsze, transport free można mieć. Myślę że cenna wiadomość :)


I co? jesteś zadowolony?


05 sty 2013 21:06:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Re: Etui do paperwhite
Panowie, po co kupować okładki, które są ledwo tańsze niż sam kindle? Przecież te, do 80 złotych też wyglądają przyzwoicie i spełniają tą samą funkcję. Mam wrażenie, że przy okładce za takie pieniądze, potrzebna jest jeszcze jedna, żeby chronić tą drogą.
Ja planuję zakup takiej:
http://allegro.pl/pokrowiec-futeral-etu ... 38906.html


05 sty 2013 22:47:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2013 18:56:04
Posty: 10
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Odp: Etui do paperwhite
Hehe, dużo w tym racji, bo te okładki oryginalne do tanich nie należą i szkoda jak się niszczą. Z drugiej strony są wyjątkowo ładne i dość wytrzymałe. Posiadam taką okładkę do wersji Touch i sprawdza się znakomicie, chociaż oczywiście nie brakuje na niej rys od noszenia w torbie.
Ta okładka z linku na allegro wygląda naprawdę ładnie ale nie kupiłbym czarnej, źle mi się kojarzy.


05 sty 2013 22:59:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Re: Etui do paperwhite
Myślę, że są też inne kolory. Ja stoję przed wyborem między tą podaną wyżej a tą:
http://allegro.pl/futeral-etui-pokrowie ... 14207.html
Zależy mi na okładce, w którą kindla wkłada się na "wcisk" a nie takiej z ramką dookoła.
Miałem rok okładkę bluceosto z Classicem. Mimo badziewnej jakości, nie miałem nawet pęknięcia na niej a w sumie przeczytałem z nią około 40 książek. Też wyglądał estetycznie, choć szczytem nie był.
Naprawdę nie trzeba wydawać 200 i więcej złotych, żeby mieć ładną, estetyczną i funkcjonalną okładkę na swój czytnik. Trochę mi to zalatuje fanaberią.


05 sty 2013 23:23:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 15:29:07
Posty: 17
Lokalizacja: Warmia i Mazury
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3G
Post Re: Etui do paperwhite
FELIX napisał(a):
Panowie, po co kupować okładki, które są ledwo tańsze niż sam kindle? Przecież te, do 80 złotych też wyglądają przyzwoicie i spełniają tą samą funkcję. Mam wrażenie, że przy okładce za takie pieniądze, potrzebna jest jeszcze jedna, żeby chronić tą drogą.
Ja planuję zakup takiej:
http://allegro.pl/pokrowiec-futeral-etu ... 38906.html


FELIX stoisz dokładnie przed takim samym wyborem jak ja kilka dni temu. :D Jednak wybrałem tą czarną z magnesem, ponieważ automatycznie wybudza czytnik z uśpienia, tak jak ta oryginalna. Nie kosztuje 1/4 czytnika, więc jeśli się zniszczy to szybko poszukam kolejnej, być może takiej samej. Paczka z etui (i ładowakką za 15 zł) ma do mnie trafić w poniedziałek lub wtorek, więc jak chcesz to pisz do mnie w połowie tygodnia to z chęcią Ci opowowiem, czy się nadaje ;)


06 sty 2013 13:29:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:42:16
Posty: 105
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Etui do paperwhite
Cena wysoka, może za bardzo. Ale jakość świetna i widać, że desygnowana pod paperwhite - wszystko pasuje idealnie, a waga i wielkość całości nie zmieniła się wiele. To ważne, bo po co mi mały lekki czytnik, skoro z okładką robi się duży i niewygodny.
Jeśli ktoś ma kasę, to brać oryginał.


06 sty 2013 14:31:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Etui do paperwhite
Odpowiem tak: Okładka materiałowa Eco Nique z K3 w środku nie ochroniła urządzenia które mój Ojciec nieuważnie wsunął do kieszonki w kamizelce. Przegięcie i pęknięcie.
Tak okładka Oberona na filmiku prezentacyjnym demonstruje swoją twardość, wytrzymałość i nieugiętość, co składa obietnice, że historia nie powtórzy się. Pomijam już walory estetyczne.
Owszem, można kupić okładkę za 30 zł, można ją samodzielnie wykonać (z wydrążonych książek, fikuśnie zszywane wełniane skarpety, etc). W 100% ochronią one czytnik przed zarysowaniem ekranu. Jeśli taka okładka zapewnia Ci wszystko czego potrzebujesz - nie mi to komentować.
Powiedzmy, że bardzo podobają mi się okładki Oberona i od blisko dwóch lat chcę sobie taką sprawić.


06 sty 2013 16:46:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 16:53:51
Posty: 58
Post Re: Etui do paperwhite
luFi napisał(a):
FELIX napisał(a):
Panowie, po co kupować okładki, które są ledwo tańsze niż sam kindle? Przecież te, do 80 złotych też wyglądają przyzwoicie i spełniają tą samą funkcję. Mam wrażenie, że przy okładce za takie pieniądze, potrzebna jest jeszcze jedna, żeby chronić tą drogą.
Ja planuję zakup takiej:
http://allegro.pl/pokrowiec-futeral-etu ... 38906.html


FELIX stoisz dokładnie przed takim samym wyborem jak ja kilka dni temu. :D Jednak wybrałem tą czarną z magnesem, ponieważ automatycznie wybudza czytnik z uśpienia, tak jak ta oryginalna. Nie kosztuje 1/4 czytnika, więc jeśli się zniszczy to szybko poszukam kolejnej, być może takiej samej. Paczka z etui (i ładowakką za 15 zł) ma do mnie trafić w poniedziałek lub wtorek, więc jak chcesz to pisz do mnie w połowie tygodnia to z chęcią Ci opowowiem, czy się nadaje ;)


Dzięki za info. Jeśli faktycznie działa wzbudzanie czytnika, to świetnie. Pokierowałem się tym i kupiłem go. Ładowarka jest zbędna na dobrą sprawę. Bateria jest i tak niezła. Jeśli chodzi o samo ładowanie, zawsze można podpiąć do jakieś ładowarki ze smartfona.


06 sty 2013 21:48:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2013 12:50:40
Posty: 2
Post Re: Etui do paperwhite
Witam i podpinam się przy okazji do tematu. Mam pytanie do osób, które używają innych etui do Paperwhite niż to oryginalne, Amazońskie. Jakich okładek używacie, ile za nie daliście, jaki stosunek jakości do ceny?

Dużo tu opinii na temat tej oryginalnej, jest jednak parę ciekawych zamienników, także jak ktoś może pomóc zapraszam do wypowiedzi ;)


25 sty 2013 14:53:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2012 19:49:53
Posty: 44
eCzytnik: Prestigio PER3464B
Post Re: Etui do paperwhite
Też z niecierpliwością oczekuję wieści od FELIXa.

Rozesłałem kilka zapytań do sprzedawców oferujących etui na allegro i wybrany przez niego model wygląda na jedyny, który usypia automatycznie Kindla (oczywiście oprócz oryginalnych).

Pojawił się chyba jakiś ciekawszy design, z napisem "KINDLE":
http://allegro.pl/najlepsze-etui-pokrow ... 05364.html

Interesuje mnie szczególnie, czy okładka brudzi czytnik i czy faktycznie bezproblemowo go wyłącza.

P.S.
"Get ready: Kindle Paperwhite is on the way" :)


29 sty 2013 23:33:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2013 12:50:40
Posty: 2
Post Re: Etui do paperwhite
robcza napisał(a):
Też z niecierpliwością oczekuję wieści od FELIXa.

Rozesłałem kilka zapytań do sprzedawców oferujących etui na allegro i wybrany przez niego model wygląda na jedyny, który usypia automatycznie Kindla (oczywiście oprócz oryginalnych).

Pojawił się chyba jakiś ciekawszy design, z napisem "KINDLE":
http://allegro.pl/najlepsze-etui-pokrow ... 05364.html

Interesuje mnie szczególnie, czy okładka brudzi czytnik i czy faktycznie bezproblemowo go wyłącza.

P.S.
"Get ready: Kindle Paperwhite is on the way" :)



Rozmawiałem z luFim, ma on to etui i ocenia je dobrze. Osobiście postanowiłem nie zastanawiać się dłużej (myślałem też nad POTIRONEM, jednak sprzedawca odpisał, że ten futerał kindla automatycznie nie gasi) i zamówiłem jedno z aukcji, do której link podałeś. Też mi właśnie kindelek ma przyjść za kilka dni (w przewidywanym czasie mam nawet 31.01 ale raczej nie da rady), tylko jedna rzecz. Jak chcesz zamówić to etui, to zjedź na dół aukcji, gość dodał notkę, że wysyłkę rozpocznie dopiero od 7 lutego...


30 sty 2013 21:59:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron