Teraz jest 28 mar 2024 13:14:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Amazon cover - oryginalna okładka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lis 2010 0:19:01
Posty: 6
Post Amazon cover - oryginalna okładka
Czy posiadacze oryginalnej okładki amazona mogliby powiedzieć czy można ją bez problemu zaginać do tyłu podczas czytania?
I czy takie zaginanie nie wpływa na jej wyraźne wypaczenie, łamanie, pęknięcia?


25 lis 2010 14:38:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:26:26
Posty: 112
eCzytnik: Kindle3
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
co prawda nie mam oryginalnej okładki amazona, ale trzymalem ją w rekach. bez problemu dało sie ja wygiąć do tyłu (elastyczny grzbiet), nie wypaczała sie ani nic z tych rzeczy. Nie wiem jak będzie przy długotrwałym użytkowanu, ale wygląda na tyle solidnie, że nie powinno nic się stać.

_________________
------------------------------------
Sa souvraya niende missain ye
------------------------------------


Ostatnio edytowano 25 lis 2010 15:48:17 przez Lokee, łącznie edytowano 1 raz



25 lis 2010 14:40:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
Mam taka okladke i bez problemu da sie ja wyginac i nie naraza to mocowania na uszkodzenia. Nie moge jednak zagwarantowac, ze od ciaglego wyginania nie popeka skora na grzbiecie.


25 lis 2010 15:35:36
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
Ja ją wyginam od pół roku - po otwarciu składam po prostu jedno ze skrzydeł pod drugie. Nie było żadnych problemów. Wprawdzie mam okładkę do K2, ale materiał się chyba nie zmienił. Mocowania są na specjalnym pasku przymocowanym z kolei do okładki, dlatego wygięcie skrzydła w ogóle ich nie dotyczy.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


26 lis 2010 10:05:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2010 19:57:37
Posty: 12
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
Żeby nie zaśmiecać głównego forum wpiszę tutaj -
po tym, jak stałem się szczęśliwym posiadaczem Kindle3 postanowiłem zakupić do niego na Amazonie oryginalne etui. Ponieważ przy odbiorze Kindla (via UPS) musiałem uganiać się za kurierem (oczywiście nie zadzwonił wcześniej i odbił się od drzwi - i gdybym nie śledził stanu przesyłki na stronie UPS, to szukałbym wiatru w polu) to postanowiłem jako adres dostawy (shipment address) podać adres mojej pracy (wychodząc z założenia, że kurierowi będzie prościej a mnie wygodniej). I to był BŁĄD!! Przesyłka (via DHL - widocznie same etui wysyłają innym kurierem niż Kindle właściwe) utknęła na cle - pani z DHL skontaktowała się ze mną i musiałem wysłać specjalne oświadczenie, że jestem odbiorcą indywidualnym, że towar nie będzie wprowadzany do obrotu handlowego,że adres pracy został podany tylko i wyłącznie jako miejsce dostawy, że towar nie podlega ustawie o obrocie zwięrzętami egzotycznymi (bo skórzany) itp. itd. W sumie - zawracanie głowy i 2 dni niepotrzebnej zwłoki. Więc jeśli ktoś będzie chciał podać adres firmowy jako adres dostawy - niech się dwa razy zastanowi.. :)

P.S. Okładka miła w dotyku, przemyślana, funkcjonalna i b.ładnie wykonana - tylko dlaczego na tylnej stronie (od zewnątrz) patrząc pod światło widzę 'starcie' skóry biegnące przez całą długość(?) Niby bez znaczenia - ale czy ktoś może miał tak samo(?)


15 gru 2010 16:34:58
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
Witam,

@czytelnik40 - w mojej okładce (jak również w jeszcze jednej, którą miałem okazję "pomacać") również występuje taki "ślad" na tylnej części. Widać to, tylko pod światło. Na początku myślałem, że jest to plama po kleju czy rozpuszczalniku, potem jednak uznałem, że jest to starcie/przypalenie z prasy formującej. A, jak dostałem K3, przestałem patrzeć na tylną stronę okładki :D Nie chciało mi się nawet "mailnąć" do Amazonu w tej sprawie, bo IMO jest to niewielki defekt kosmetyczny - do skorygowania być może środkami do polerowania skóry.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


15 gru 2010 19:54:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2010 22:02:09
Posty: 21
Lokalizacja: KRK/POZ
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
czytelnik40 napisał(a):
Okładka miła w dotyku, przemyślana, funkcjonalna i b.ładnie wykonana - tylko dlaczego na tylnej stronie (od zewnątrz) patrząc pod światło widzę 'starcie' skóry biegnące przez całą długość(?) Niby bez znaczenia - ale czy ktoś może miał tak samo(?)



Mam okładkę (brązową) i nie mam takiego śladu. Może to w takim razie jakiś defekt partii okładek albo przy jakimś konkretnym kolorze to bardziej widać.

_________________
Anyone who says they have only one life to live must not know how to read a book.


15 gru 2010 21:55:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
Mam taką czarną i nic na niej nie ma, albo nie jestem w stanie zobaczyć


17 gru 2010 12:11:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
Ja również mam brązową (Chocolate Brown) i nie ma na niej żadnych śladów.


17 gru 2010 14:39:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
Od dłuższego czasu mam oryginalną okładkę bez lampki a za chwilę przyjdzie do mnie wersja z lampką. Jestem bardzo ciekawy czy różnica w wadze nie sprawi, że Kindle będzie za dużo ważył i czytanie w okładce stanie się niewygodne. Dodatkowo, z tego powodu, że Kindle w okładce nie jest szczelnie zamknięty postanowiłem dokupić pokrowiec do przewożenia czytnika i zamówiłem coś takiego: http://www.amazon.com/Timbuk2-Kindle-En ... 11&sr=8-25. Z tego, co czytałem, jego jedyną wadą są dość głośne rzepy, które mogą obudzić śpiącą żonę. Trudno, najwyżej będzie niewyspana :)


30 gru 2010 15:38:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2010 16:06:27
Posty: 2
eCzytnik: kindle
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
Moim zdaniem 30$ to duzo za duzo. Na allegro cos podobnego za 30zl wyłapiesz.


30 gru 2010 15:55:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
Wiem, że są takie na Allegro za 35 zł plus przesyłka, ale zwyczajnie nie podobają mi się kolorystycznie i mam wątpliwości co do użytych materiałów i odpowiednio mocnych rzepów. Wolę zapłacić więcej i być 100 procentowo zadowolonym z pokrowca a nie krzywić się za każdym razem jak będę go używał


30 gru 2010 16:36:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2010 20:45:17
Posty: 20
Lokalizacja: Brighton
eCzytnik: Kindle3 Sony505 BeBookOne
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
Oryginalna okładka według mnie nie warta jest swojej ceny.
Ja mam tego typu produkt http://www.amazon.co.uk/DURAGADGET-Genuine-Adjustable-Graphite-Generation/dp/B003Z80IF6/ref=pd_cp_ce_1
Tani i naprawdę ergonomiczny.


30 gru 2010 20:07:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
Oryginalna okladka wyglada jak elegancki skorzany notatnik, ta ktora zalinkowales przypomina mi pokrowiec na komorke sprzed dekady i do tego zaslania przod czytnika. Dwie rzeczy mi sie w niej jednak podobaja: cena i funkcja podstawki. De gustibus


30 gru 2010 22:11:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2010 20:45:17
Posty: 20
Lokalizacja: Brighton
eCzytnik: Kindle3 Sony505 BeBookOne
Post Re: Amazon cover - oryginalna okładka
Zaslania przód czytnika....czyli co dokładnie?
Gwaratuję Ci, że jest naprawdę wygodna no i przy śniadaniu można sobie kindla postawić i poczytać - mała rzecz a cieszy.


30 gru 2010 22:22:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron