Teraz jest 19 mar 2024 6:19:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Empik wchodzi w czytnik 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Empik wchodzi w czytnik
W dzisiejszym wydaniu GW znajduje się artykuł poświęcony Empikowi i książkom elektronicznym. Prawdopodobnie przed świętami firma planuje wprowadzić do swojej oferty czytnik ebooków w cenie ok. 500 PLN. Empik wraz z niemiecką Thalią próbuje wynegocjować z producentami chińskimi niższe ceny poprzez złożenie dużego zamówienia. Sprzedawany przez Empik czytnik ma być podobny do urządzeń Onyxa.
Również dystrybutor książek, firma Azymut planuje rozpoczęcie przed świętami sprzedaży własnego czytnika. Nową wersję eClicto zamierza także wprowadzić Kolporter.


17 wrz 2010 11:38:55
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Artykuł z GW jest tutaj: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8388186,Empik_jako_pierwszy_wchodzi_w_czytnik_e_bookow.html (swoją drogą: jako pierwszy? WTF?!). A skoro Thalia - to i Oyo?

Ciekawy jest też ostatni akapit:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8388186,Empik_jako_pierwszy_wchodzi_w_czytnik_e_bookow.html [Vadim Makarenko, Piotr Miączyński, Leszek Kostrzewski] napisał(a):
Z szacunków firmy doradczej PricewaterhouseCoopers wynika, że Polska jest najbardziej dynamicznym rynkiem książek elektronicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku ich łączna sprzedaż ma wynieść ok. 3 mln dol. (ok. 9 mln zł). Jednak w ciągu najbliższych czterech lat ma rosnąć rocznie o ok. 43 proc., aby w 2014 r. osiągnąć 12 mln dol. (ok. 36 mln zł). Barier w upowszechnieniu e-booków jest sporo. Jak twierdzą nasi rozmówcy, czytniki są drogie. Wydawnictwa muszą podpisywać dodatkowe umowy na dystrybucję książek w wersji elektronicznej i za to dodatkowo płacić. Wreszcie klientów zniechęcają nieznaczne różnice w cenie między wersją papierową i elektroniczną, np. "Zapora" Henninga Mankella w księgarni kosztuje 49,90, a w wersji elektronicznej 39,90 zł. To kwestia VAT. Na e-booki wynosi 22 proc. (VAT na papierowe - 0 proc.). Czy sprzedawcy czytników boją się planów Empiku? - Z większą uwagą niż plany konkurencji śledzimy, jak na polskim rynku przyjmie się iPad. Na czytnikach do tej pory oferowanych na rynku można właściwie tylko czytać książki. iPad daje szersze możliwości i być może to on będzie rynkowym standardem - twierdzi Maciej Topolski z Kolportera.

Wskazywanie na iPada jako głównego konkurenta... Widać nie wszyscy oglądają reklamy Kindle ;)

I proszę - barierą jest niewielka różnica cenowa... A jeszcze niedawno to nie była bariera, tylko oczywista oczywistość, że musi być za tyle samo...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 wrz 2010 11:49:26
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Mori napisał(a):
Artykuł z GW jest tutaj: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8388186,Empik_jako_pierwszy_wchodzi_w_czytnik_e_bookow.html (swoją drogą: jako pierwszy? WTF?!).

No widzisz jaka manipulacja? ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


17 wrz 2010 12:03:59
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
t3d napisał(a):
No widzisz jaka manipulacja? ;)

No widzę, widzę, mihu będzie ze mnie dumny ;) Z drugiej strony Empik jako pierwszy Empik wchodzi w eCzytniki ;)

Że też Kolporter udzielał komentarza do tekstu i nie zaprotestował przeciwko tytułowi... Taka trochę marketingowa porażka, przynajmniej dla mnie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 wrz 2010 12:07:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Mori napisał(a):
Artykuł z GW jest tutaj: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,8388186,Empik_jako_pierwszy_wchodzi_w_czytnik_e_bookow.html (swoją drogą: jako pierwszy? WTF?!)


W gazetowym wydaniu artykuł nosi tytuł "Empik wchodzi w czytnik". Widocznie wydania elektroniczne gazety są redagowane przez osoby niezbyt zorientowane w temacie. ;-)

To może być rzeczywiście Oyo. Te 500 PLN odpowiadałoby mniej więcej 130-140 euro.


17 wrz 2010 12:16:11
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
A w gazetowym wydaniu też jest tekst:
Cytuj:
A dzięki temu, że nie jest podświetlony, bateria wytrzyma nawet kilka tygodni.

Bo generalnie bateria wytrzymuje tyle, ile wytrzymuje, nie dlatego, że ekran nie jest podświetlony, a dlatego, że utrzymanie obrazu nie powoduje wydatkowania energii (a, jak dla mnie, to nie to samo co brak podświetlenia).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 wrz 2010 12:30:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2010 9:10:50
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Z jednej strony cieszy poważne traktowanie rynku ebooków przez Empik, bo to chyba jedyny sposób, żeby wypracować na trwałe jeden format plików i zabezpieczeń na nie nałożonych. Z drugiej jednak obawiam się monopolu, takiego jaki ma już Empik na rynku książek papierowych i kosmicznych marż mogących podrażać cenę ebooka.

Wypowiedź w temacie iPada jako możliwej platformy dla ebooków to totalne nieporozumienie. Od 4-5 lat nie czytałem ebooka na komputerze, bo to nie jest ekran, z którego jestem w stanie czytać nieprzerwanie godzinę bez bólu oczu. Dla mnie upowszechnienie się czytników z e-papierem to jedyna opcja powrotu do tego sposobu lektury. Na szczęście Kindle 3 już w środę powinno do mnie dotrzeć :)


17 wrz 2010 12:30:59
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Mori napisał(a):
Że też Kolporter udzielał komentarza do tekstu i nie zaprotestował przeciwko tytułowi... Taka trochę marketingowa porażka, przynajmniej dla mnie.

A myślisz, że Kolporter widział ten tytuł? Nie sądzę.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


17 wrz 2010 13:02:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Mori napisał(a):
t3d napisał(a):
No widzisz jaka manipulacja? ;)

No widzę, widzę, mihu będzie ze mnie dumny ;) Z drugiej strony Empik jako pierwszy Empik wchodzi w eCzytniki ;)

Że też Kolporter udzielał komentarza do tekstu i nie zaprotestował przeciwko tytułowi... Taka trochę marketingowa porażka, przynajmniej dla mnie.



Normalną praktyką jest, że rozmówcy daje się jedynie do autoryzacji jego wypowiedź. Żadna redakcja nie konsultuje tytułów z osobami z którymi przeprowadza wywiad. Cały tekst jest właśnie przykładem nie tyle manipulacji Wyborczej (nie przecze, że robią to na potęge w innych przypadkach), co marności dziennikarza, który zamiast sprawdzić u źródła posiłkuje się tekstami od pr-owcow i korzysta ze swojej mocno wyrywkowej wiedzy.


17 wrz 2010 13:33:36
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
vast napisał(a):
Z drugiej jednak obawiam się monopolu, takiego jaki ma już Empik na rynku książek papierowych i kosmicznych marż mogących podrażać cenę ebooka.

A może będą mogli, podobnie jak Amazon w Stanach, dyktować wydawnictwom ceny? I będziemy mieli eBooki w rozsądnych cenach?

t3d napisał(a):
A myślisz, że Kolporter widział ten tytuł? Nie sądzę.

Pojęcia nie mam. Ale może chociaż im linka podesłali (i teraz Kolporter pluje sobie w brodę?)? Bo mnie okrzyczano, że nie podesłałem linka WAB do artykułu o cenie eKsiążek (i że zrobiło to Virtualo, któremu przecież nomen-omen też nie podesłałem linka - ale widocznie oni albo subskrybują nasze RSSy, albo śledzą naszą stronę na Facebooku) - a nie podsyłałem, bo nagle kontakt się urwał i nie było odpowiedzi, więc myślałem, że przestali się tym interesować.

Opublikowałem i własne podsumowanie artykułu i parę przemyśleń w związku z nim: http://www.eksiazki.org/2010/09/17/empik-chce-wejsc-rowniez-na-rynek-eczytnikow/

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 wrz 2010 13:36:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2010 12:27:31
Posty: 16
eCzytnik: e-clicto
Post Śmierć eclicto?
Dzisiaj na portalu gazeta.pl przeczytałem artykuł:

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,838 ... ookow.html

Sądzicie że jak to dojdzie do skutku to Kolporter ma szanse przetrwania? Bo IMO jedyną szansą byłoby dogadanie się z empikiem i puszczenie wspólnego czytnika.

Ciekawe są też komentarze - kindle 2x tańszy niż krajowy czytnik...

EDIT by Mori: Połączone z oryginalnym wątkiem. Czytajcie czasem forum przed pisaniem ;)


17 wrz 2010 13:46:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2010 21:39:42
Posty: 37
eCzytnik: Kindle 3!
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
będą mogli dyktować ceny wydawnictwom tak jak to jest obecnie na rynku papierowej książki i za tanio nie jest. Czarno to widzę, empik to jeden z najdroższych sklepów w Polsce. Nie sądze żeby zmienili politykę akurat dla rynku e-booków....


17 wrz 2010 13:48:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2010 9:10:50
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Cytuj:
vast napisał(a):
Z drugiej jednak obawiam się monopolu, takiego jaki ma już Empik na rynku książek papierowych i kosmicznych marż mogących podrażać cenę ebooka.

A może będą mogli, podobnie jak Amazon w Stanach, dyktować wydawnictwom ceny? I będziemy mieli eBooki w rozsądnych cenach?

Odpowiedzi za mnie udzielił kored i ja też tak właśnie uważam. Patrząc na marże przy książkach papierowych to właśnie Empik dyktuje ceny, a nie wydawnictwa i są one bardzo drogie. Przykład z wypowiedzi Andrzeja Miszkurki z wydawnictwa MAG, na którego się już wcześniej powoływałem. Twierdzi on, że marża dystrybutorów to 50% ceny okładkowej ich książek, a 70-80% tych książek sprzedają właśnie w Empiku. Przypuszczam, że w innych wydawnictwach wygląda to podobnie i z taką pozycją rynkową szczerze wątpię w znaczne obniżki cen ebooków w Empiku w porównaniu z papierowymi wydaniami. Zresztą nie widzę, żeby samym wydawnictwom zależało na niskich cenach i rozwijaniu rynku tą drogą. Dla mnie rozsądna cena ebooka to 50-60% tego co płacimy za papier, a skończy się na 70-80% tej ceny. Obym był złym prorokiem.


17 wrz 2010 14:11:37
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
vast napisał(a):
Twierdzi on, że marża dystrybutorów to 50% ceny okładkowej ich książek, a 70-80% tych książek sprzedają właśnie w Empiku.

Kiedy to akurat jest prawda, ale w USA wcale nie jest wiele lepiej - 70% to ponoć tylko najwięksi dostają. A mimo to ceny są, jakie są i naszym ciągle do tamtych (nie mówiąc już o wielkości oferty) daleko. Panowie, trzeba choć ociupinkę optymistycznie patrzeć w przyszłość ;) Nie może być aż tak źle, prawda? Prawda...?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 wrz 2010 14:14:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2010 9:10:50
Posty: 9
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Ależ ja widzę pozytywy tej sytuacji ;) Spopularyzowanie (czy jak kto woli - wymuszenie) jednego formatu pliku i samo to, że te ebooki wreszcie będzie można kupować, co już jest postępem. Co do cen, to jednak pozostanę sceptykiem.


17 wrz 2010 14:18:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron