Teraz jest 19 mar 2024 11:41:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Empik wchodzi w czytnik 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 20:37:04
Posty: 39
eCzytnik: PW, Kindle3, Oyo
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Możliwe, ale byłbym wdzięczny za podpowiedź - jak to zrobić.


29 lis 2010 17:39:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
oki44 napisał(a):
Możliwe, ale byłbym wdzięczny za podpowiedź - jak to zrobić.
Sposób był co najmniej kilka razy na forum opisywany.
Ostatnio na 2-3 stronie wątku: http://forum.eksiazki.org/calibre-f164/nowa-wersja-calibre-0-7-3-komentarze-t8814.html

Stronka z dokładnym opisem: http://www.epub.republika.pl/epub.htm

_________________
W Obrazek też ;)


29 lis 2010 18:13:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 20:37:04
Posty: 39
eCzytnik: PW, Kindle3, Oyo
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Dzięki. Nikt mi nie odpowiedział który z czytników ustawić w opcjach Calibre dla OYO (nie ma go na razie w opcjach)


29 lis 2010 20:31:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2010 11:31:30
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Oyo
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
oki44 napisał(a):
Bardzo możliwe, ale to oznaczało by że OYO jest traktowany bardzo zaborczo przez Empik, tylko do prawidłowego czytania ICH pozycji. Ja tymczasem za niego zapłaciłem i zamierzam wykorzystywać również do czytania własnych dokumentów. Gdy się sprzedaje produkt "bardzo dedykowany" to sprzedaje się go za złotówkę, jak sieci komórkowe.

Myślę, że jest to błąd którego nikt tam nie zauważył podczas testów i który jeśli się pokapują zostanie poprawiony w którejś aktualizacji.
Swoją drogą któryś dzień się zbieram z wysłaniem maila i wylistowaniem im problemów na które natrafiłem.

oki44 napisał(a):
No i problem generalny. W sprawach użytkowania czytnika, czyli wszelkich uwag do niego, powinna być stworzona jakaś platforma, takowej nie znam. Tutejsze, bardzo przydatne forum, jest forum ogólnym, nie dedykowanym OYO.

Jak znam internet to lepszego miejsca niż forum jak to możesz nie znaleźć, nie ma to jak grupa maniaków, tego żadne oficjalne forum supportu nie pobije. ;-)

oki44 napisał(a):
Dzięki. Nikt mi nie odpowiedział który z czytników ustawić w opcjach Calibre dla OYO (nie ma go na razie w opcjach)

Ale generujesz epub tak? Nie używałem nigdy Calibre, ale epub jest epub, dlaczego miałby być inny dla onyxa i Oyo? Ma szanse być inny?
Ale jeśli tak to może mają tam fnacbooka, znaczy sagem binder

chesuli napisał(a):
Panowie, a czy rozwiązaniem Waszych problemów nie będzie czasem załączanie do pliku przy konwersji w Calibre takich fontów ttf, które jesteście w stanie dodać we wszystkich podstawowych formach - tzn. normal, italic, bold i bolditalic? Przykładowo Georgia lub Arial w Windows występuje w tych formach.

Pewnie tak, jeśli jest opcja załączenia fontów to plik urośnie ale ma szanse zadziałać. Przy czym to obejście błędu, ale jeśli skuteczne to do czasu, aż nie poprawią wystarczające.


29 lis 2010 22:15:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 20:37:04
Posty: 39
eCzytnik: PW, Kindle3, Oyo
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Jasne że te forum jest wporządku, ale wolał bym aby na nie zaglądali dystrybutorzy czytnika i byli łaskawi rozwiać nasze wątpliwości. Pisanie do samego Empiku może mijać się z celem bo informacja ugrzęźnie gdzieś po drodze.
Empik nie stworzył żadnej komunikacji dla użytkowników OYO

W Calibre są ustawienia wyjściowe na większość czytników. Oznacza to że coś jednak je różni i Calibre to zauważa.
Za jakiś czas (bo nad tym programem autor na bieżąco pracuje i uaktualnia co tydzień) pojawi się i opcja OYO.
Możliwe że autor Calibre zlikwiduje ten problem ale to na razie za wcześnie bo soft OYO z pewnością nie jest końcową wersją.

A tak dla ciekawości. Mój pierwszy czytnik, moja pierwsza w nim książka. Przez pierwsze dwie godziny nie mogłem się skupić na śledzeniu akcji bo myśli krążyły wokół spraw technicznych czytnika. Ale w końcu przeczytałem i się przyzwyczaiłem.
Teraz czytam już w sposób naturalny, myśląc o książce a nie o urządzeniu :)


30 lis 2010 2:33:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2010 22:42:52
Posty: 26
eCzytnik: Onyx Boox 60s
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
oki44 napisał(a):
Empik nie stworzył żadnej komunikacji dla użytkowników OYO


W skróconej instrukcji jest informacja o polskiej infolinii odnoszącej się do OYO.


01 gru 2010 23:44:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2010 20:23:00
Posty: 21
eCzytnik: zastanawiam się
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
byłem w kilku empikach - narazie Oyo można kupić tylko w sklepie internetowym, ala ja chciałbym go najpierw zobaczyć

_________________
BOYCOTT AMAZON.COM !!!!


02 gru 2010 22:17:20
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
@Jaromir - może właśnie o to chodzi, byś NIE mógł go zobaczyć przed zakupem :D
Może Oyo-joj to taki nowoczesny kot w worku :?

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


02 gru 2010 22:24:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2010 15:02:37
Posty: 1
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
We Wrocławiu na rynku w Empiku jest piękna wystawka Oyo wraz z wieloma egzemplarzami i jednym do zabawy :)
Strony przewracają się koszmarnie wolno, tak jak na targach :(


03 gru 2010 0:43:12
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Timek napisał(a):
Strony przewracają się koszmarnie wolno, tak jak na targach :(

A może on po prostu ma jakiś wyciek pamięci i jeśli się go długo nie wyłącza zaczyna swapować?
Weź go zresetuj i powiedz czy przyspieszył, czy nie :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 gru 2010 9:09:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2010 20:23:00
Posty: 21
eCzytnik: zastanawiam się
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
jutro przejdę się do Empiku w Centrum - zobaczę co tam widać

_________________
BOYCOTT AMAZON.COM !!!!


03 gru 2010 9:21:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 20:37:04
Posty: 39
eCzytnik: PW, Kindle3, Oyo
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Wydaje się, że Empik sam już zauważył błędy w sofcie OYO, bo w chwili obecnej "produkt jest niedostępny".
Jeśli moje rozumowanie jest poprawne, to z wznowieniem sprzedaży czytnika pojawi się nowy firmware.
Do uwag wariata dotyczących czytnika, dodał bym, że bateria tak naprawdę rozładowuje się po kilku godzinach
używania urządzenia. W moim przypadku - po trzech dniach.


12 gru 2010 3:34:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: