Teraz jest 19 mar 2024 5:51:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Empik wchodzi w czytnik 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 21:49:12
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle 3, iPhone
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Byłem dzisiaj w Empiku (przy rondzie de Gaulle'a w Warszawie) obejrzeć czytniki. Oczywiście ich nie było. Oyo ma być dostępny w salonach... tuż przed świętami. O Prestigio sprzedawca nie był w stanie nic powiedzieć.


24 lis 2010 17:17:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Strategia wybitna jak gra polskiej reprezentacji


24 lis 2010 17:29:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
mihu napisał(a):
Strategia wybitna jak gra polskiej reprezentacji
:D
Jeszcze na Targach Książki usłyszałem nieoficjalnie, że Oyo trafi do dystrybucji tak realnie to przed Świętami...
Czyli wszystko się zgadza, rzeczywistość to potwierdza.

_________________
W Obrazek też ;)


24 lis 2010 17:42:40
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
airs napisał(a):
mihu napisał(a):
Strategia wybitna jak gra polskiej reprezentacji
:D
Jeszcze na Targach Książki usłyszałem nieoficjalnie, że Oyo trafi do dystrybucji tak realnie to przed Świętami...

A mówili o które święta chodzi? :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


24 lis 2010 19:56:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2010 17:46:05
Posty: 45
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Prestigio Libretto PER5062B
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Coś mi się wydaje, że to kluczowe pytanie :D .


24 lis 2010 20:08:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
NA FB chwalą się, że już wysłali do kupujących.


24 lis 2010 20:24:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2010 11:31:30
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Oyo
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Oglądałem go dziś w Poznaniu. Z tego: https://www.google.com/buzz/Wojciech.My ... by%C5%82em wynika, że jest też we Wrocławiu.


24 lis 2010 23:48:15
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2834
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
wariat napisał(a):
Oglądałem go dziś w Poznaniu. Z tego: https://www.google.com/buzz/Wojciech.My ... by%C5%82em wynika, że jest też we Wrocławiu.

O, kolega z forum gentoo? To już nas trzech jest z ch4osem :P
Przynajmniej zidentyfikowanych :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


25 lis 2010 9:14:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:53:32
Posty: 40
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
eCzytnik: Kindle 3g, iPad 2, iPhone 4
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Dziś pobawiłem się nim kilka minut w Empiku w Galerii Mokotów. Jeśli chodzi o przewracanie stron to jest dużo lepiej niż na filmach z targów i choć 2 razy wolniej niż w Kindle to tragedii nie ma. Gorzej jest już z obsługa menu, tutaj już przyjdzie nam czekać na reakcję czytnika dłużej, czasem 2-3 sekundy. Jednak jako że zwykle rzadko wchodzimy w menu, również to można przeżyć. I tu kończą się pierwsze pozytywne/neutralne wrażenia. Ekran niestety wypada słabo w porównaniu z Kindle, który miałem przy sobie. Różnice w kontraście to według mnie kosmos. Żeby czytać komfortowo na moim czytniku, potrzebuję mieć dobre i dość jasne światło, więc nie wyobrażam sobie wygodnego czytania na OYO w miejscach gorzej oświetlonych (środki komunikacji miejskiej). Druga sprawa to odbijająca światło gładka powierzchnia ekranu. Pozostające odciski palców i odbijane światło może skutecznie utrudniać komfortowe czytanie. Jeszcze kwestia obudowy, przyzwyczajony jestem do trzymania Kindle tak że kciuk spoczywa zwykle pomiędzy klawiaturą a ekranem i bardzo rzadko go dotykam. Oyo nie za wiele miejsca na obudowie więc żeby go wygodnie trzymać kciuk ląduje na ekranie co powoduje znowu powstawanie odcisków (choć może to być po prostu kwestia moich przyzwyczajeń). Podsumowując, mając porównanie tylko z Kindle, OYO w moim odczuciu jest słabym urządzeniem, szczególnie jeśli chodzi o najważniejszą część, czyli ekran.


27 lis 2010 17:49:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 20:37:04
Posty: 39
eCzytnik: PW, Kindle3, Oyo
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Witam. Poczytywałem sobie poprzednie posty dołujące OYO. Zastanawiałem się już, czy nie zebrała się tu grupa promująca konkurencję. Może nie, może falstart oprogramowania OYO na targach sprawił że zbiera teraz tęgie baty. Ja jestem tym niezorientowanym początkującym, do którego nawiązywało wiele postów. I tak będę oceniał to urządzenie - jako początkujący i nieświadomy wielu niuansów. Potwierdzam w większości spostrzeżenia all999. Ta ocena wydaje się być najbliższa rzeczywistości. W moim subiektywnym odczuciu jest tak: strony przewijają się nieco po sekundzie - tu nie ma zastrzeżeń. Potwierdzam opinię o słabym kontraście - ciemne tło psuje przyjemność czytania przy ciemniejszym oświetleniu. Miałbym też inne uwagi, ale nie będę gębował nie poznawszy dokładnie urządzenia.

Teraz o zakupie. Kupiłem OYO w przedpłacie z dostawą określoną na 22 listopada. Po pewnym czasie dostałem z Empiku taką informację: "Z przyczyn niezależnych od empik.com dostawa czytników OYO została przesunięta przez producenta sprzętu. Przewidywana data premiery i dostępności czytnika OYO została wyznaczona na 24.11.2010. W ramach rekompensaty za wydłużony termin oczekiwania na dostawę czytnika, przesyłamy kod rabatowy, upoważniający do 140zł rabatu na zakupy w kategorii ebooki w empik.com. "

Jest to powód Waszych dociekań - dlaczego tak szybko skończyła się przedsprzedaż. Po prostu programiści jeszcze walczyli z softem. Ale Empik zachował się ładnie, więc pretensji mieć nie mogę. Niejedno nowe rodzi się w bólach, znam to z platformy n

Mam za to pytanie do zaawansowanych: Jakie urządzenie ustawić w Calibre do konwersji pliku, ponieważ na opcję z OYO może trzeba będzie trochę poczekać. Na razie - na czuja - mam ustawione: Kobo Reader. Pytam, ponieważ przy tym ustawieniu wyjściowym w Calibre - odczyt na OYO raz jest właściwy a czasami gubi polskie litery w italikach i czasami niema odstępu między liniami przy większej czcionce. Zmiana czcionki w OYO trochę pomaga, ale tylko trochę. Plikiem wejściowym był czysty, poprawny RTF.


28 lis 2010 18:00:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2010 11:31:30
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Oyo
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Polskie literki znikają (wszędzie lub w tekscie kursywą, w zależności od wybranego fontu) bo ... w środku jest najprawdodpodobniej spartaczony zestaw fontów, nie wszystkie zawierają polskie znaki. Tak przynajmniej to wygląda i nie przeskoczysz na razie (chyba, że się mylę, ale wszystkie eksperymenty na to wskazują).


28 lis 2010 22:39:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 20:37:04
Posty: 39
eCzytnik: PW, Kindle3, Oyo
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Może i tak, ale w dołączonych przez Empik fragmentach książek wszystkie fonty wyświetlają się poprawnie po Polsku - italiki również, a w wgranych przeze mnie, w italikach nie ma polskich znaków (we wszystkich fontach). A w plikach źródłowych są. Są też poprawnie wyświetlane przez edytor PUB w Calibre.


29 lis 2010 1:16:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2010 11:31:30
Posty: 22
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Oyo
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
A spróbuj w tych fragmentach zmienić font na inny. Da się? Nie, a to (jak się wydaje) dlatego, że te książki mają załączony font i nie pozwalają wcale na jego zmianę (a ten załączony zawiera polskie diakrytyki). Tak to przynajmniej wygląda w przypadku kilku książek którymi się bawiłem (wszystkie kupione w virtualo) vs dokumentami stworzonymi przez dotEPUB ( http://dotepub.com/ ).


29 lis 2010 13:30:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 20:37:04
Posty: 39
eCzytnik: PW, Kindle3, Oyo
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Bardzo możliwe, ale to oznaczało by że OYO jest traktowany bardzo zaborczo przez Empik, tylko do prawidłowego czytania ICH pozycji. Ja tymczasem za niego zapłaciłem i zamierzam wykorzystywać również do czytania własnych dokumentów. Gdy się sprzedaje produkt "bardzo dedykowany" to sprzedaje się go za złotówkę, jak sieci komórkowe.
Na razie zakładam, że są to bóle porodowe i za jakiś czas ustąpią. Dla mnie wybór OYO spowodowany był tym, że miał być to polski czytnik, z polską lokalizacją języka, fontów, wsparcia itp. Na razie jest nieco chropowato...
Wczoraj umieściłem poprzez Calibre swoje dokumenty z Worda w zapisie RTF. Niestety, italiki bez polskich fontów.

No i problem generalny. W sprawach użytkowania czytnika, czyli wszelkich uwag do niego, powinna być stworzona jakaś platforma, takowej nie znam. Tutejsze, bardzo przydatne forum, jest forum ogólnym, nie dedykowanym OYO.


29 lis 2010 15:41:55
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Empik wchodzi w czytnik
Witam,

Panowie, a czy rozwiązaniem Waszych problemów nie będzie czasem załączanie do pliku przy konwersji w Calibre takich fontów ttf, które jesteście w stanie dodać we wszystkich podstawowych formach - tzn. normal, italic, bold i bolditalic? Przykładowo Georgia lub Arial w Windows występuje w tych formach.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


29 lis 2010 17:29:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron